7
BESTE BATZUK

2023KO BATZAR NAGUSIETARAKO HAUTESKUNDEAK

HAUTESKUNDE ADMINISTRAZIOA

BERGARAKO ESKUALDEKO
HAUTESKUNDE BATZORDEA

Gipuzkoako Batzar Nagusietarako 2023ko hauteskundeetara aurkeztutako hautagai-zerrendak.

Hauteskunde Araubide Orokarri buruzko ekainaren 19ko 5/1985 Lege Organikoaren 47.1 eta 187.4 artikuluekin bat etorriz, Eskualdeko Hauteskunde-Batzorde honi dagokion barrutian Gipuzkoako Batzar Nagusietarako 2023ko hauteskundeetara aurkeztutako hautagai-zerrendak argitaratzen dira jarraian.

Bergara, 2023ko apirilaren 25a.—Miguel Angel Beunza Urtasun, Hauteskunde Batzordeko idazkaria.     (2991)

Hauteskunde-barrutia/Circunscripción electoral: Deba-Urola

EUSKAL HERRIA BILDU (EH BILDU).

Titularrak/Titulares.

 1.    Estitxu Elduaien Uranga.

 2.    Aitor Irure Espin.

 3.    Itziar Irizar Beristain.

 4.    Oscar Bordes Altube.

 5.    Eider Illarramendi Azkue.

 6.    Jesus Maria –Txuma– Iturria Isasti.

 7.    Iker Intza Ortiz de Zarate.

 8.    Nerea Zubia Blazquez.

 9.    Ainara Goenaga Andueza.

10.    Borja Echeverria Aviles.

11.    Ainhoa Mendibil Artetxe.

12.    Amaia Etxabe Goikoetxea.

13.    Gorka Errasti Bernedo.

14.    Maria Arritokieta Iribar Egaña.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.    Iker Eizagirre Agirregomezkorta.

 2.    Miren Jasone Giraldo Menendez.

 3.    Ainhoa Lete Zabaleta.

 4.    Jose Luis Otamendi Etxabe.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/Titulares.

 1.    Carlos Fernandez Marmol.

 2.    Maria Pilar Elias Zabala.

 3.    Maria Jose Zubeldia Odriozola.

 4.    Jose Javier Barcaiztegui Martinez-Avial.

 5.    Maria Milagros Faustina Urizar Aranceta.

 6.    Juan Miguel Goiburu Arratibel.

 7.    Maria Pilar Segura Sanz.

 8.    Gonzalo Manrique Mendia.

 9.    Carlos Sancho Coscolluela.

10.    Patricia Maria Arrue Elorza.

11.    Jose Maria Perez Gonzalez.

12.    Blanca Cristina Tejada Manso de Zuñiga.

13.    Jose de las Heras Notario.

14.    Paloma Martinez Ladron de Guevara.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.    Jose Vicedo Sanchez.

 2.    Rosario Garcia Esteban.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) (PSE-EE (PSOE)).

Titularrak/Titulares.

 1.    Alberto Albistegui Zamacola.

 2.    Duñike Agirrezabalaga Ugarte.

 3.    Inaxio Illarramendi Lizarreta.

 4.    Ana Priede Merchan.

 5.    Aritz Murua Acha.

 6.    Janire Igoa Merino.

 7.    Patxi Elola Azpeitia.

 8.    Ariana Nogales Babarro.

 9.    Juan Maria –Jon– Aldalur Arocena.

10.    Gloria Vázquez Herranz.

11.    Daniel Santos Aragon.

12.    Ainhoa De Castro Del Bosque.

13.    Gabriel Saro Jauregui.

14.    Maria Jose Telleria Etxeberria.

Ordezkoak/Suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.    Maria Eugenia Arrizabalaga Olaizola.

 2.    Aintzane Oyarbide Iruretagoyena.

 3.    Jon Andoni Urdangarin Urrutia.

 4.    Andrea Arriola Ferrer.

 5.    Ander Garay Zabaleta.

 6.    Amaia Etxeberria Etxeberria.

 7.    Yosu Arraiz Aramburu.

 8.    Maria Aranzau –Arantx– Zubizarreta Artetxe.

 9.    Maria Jose Etxegoien Arzuaga.

10.    Ivan Iriondo Axpe.

11.    Maite Aguirre Iribar.

12.    Aitor Urresti Martinez.

13.    Irune Urbieta Alberdi.

14.    David Elustondo Iruretagoyena.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.    Montserrat Atxega Etxebeste.

 2.    Santiago –Xanti– Gurrutxaga Elorza.

 3.    Xabier Eizagirre Aizpurua.

ELKARREKIN PODEMOS - EZKER ANITZA/IU - BERDEAK EQUO - ALIANZA VERDE (PODEMOS-EZKER ANITZA/IU-BERDEAK EQUO-ALIANZA VERDE).

Titularrak/Titulares.

 1.    Juan Luis Merino Sanabria.

 2.    Eva Abuin Bideburu.

 3.    Evaristo Rodríguez Rábano.

 4.    Mario Romero Caramés.

 5.    María Isabel Fernández Pejenaute.

 6.    Blanca Merchán Ropero.

 7.    Jesús María Gorostidi Orozco.

 8.    María Jesús Martín Alfonso.

 9.    Isidro Aristi Oruezabal.

10.    Llira Alonso Tena.

11.    Ignacio Javier Aznal Iruretagoyena.

12.    Gloria Aguayo Díaz.

13.    Julen Maren Bengoetxea Urretabizkaia.

14.    Aintzane Rodríguez Aguayo.

Ordezkoak/Suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

STOP (STOP).

Titularrak/Titulares.

 1.    Pilar Ana Marrodan Orive (Independentea/Independiente).

 2.    Lina Etxeberria Agirretxe (Independentea/Independiente).

 3.    Harritokieta Troitiño Berasategi (Independentea/Independiente).

 4.    Josu Garaikoetxea Arozena (Independentea/Independiente).

 5.    Jon Iñaki Azpitarte Lopez (Independentea/Independiente).

 6.    Sara Gomez Santas (Independentea/Independiente).

 7.    Manuel Gonzalez Fernandez (Independentea/Independiente).

8.    Leire Troitiño Berasategui (Independentea/Independiente).

 9.    Cristobal Arribillaga Ascasibar (Independentea/Independiente).

10.    Begoña Olaizola Elorza (Independentea/Independiente).

11.    Aitor Troitiño Berasategui (Independentea/Independiente).

12.    Maria Luz De Prado Cañueto (Independentea/Independiente).

13.    Jose Jacinto Aramburu Aizpitarte (Independentea/Independiente).

14.    Eneritz Aramburu Segurola (Independentea/Independiente).

Ordezkoak/Suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.