3
TOKI ADMINISTRAZIOA

ESKORIA­TZA­KO UDALA

Idazkaritza-Kontuhartzailetza

Iragarkia

Eskoria­tza­ko Udaleko alkateak ondoko Ebazpena eman zuen 2019ko urriaren 28an:       

Lehiaketa-oposizio bidez eta txa­nda librean administrari (informazioa eman eta herritarrei harrera egiteko administrari) lanpostua jabe­tzan bete­tze­ko deialdia dela-eta, eta 2019ko uztailaren 17ko Alkate erabakiz onartutako oinarriei jarraituz, Alkate naizen honek honako hau   

ERABAKI DUT

Lehenengoa.  Onartutakoen eta baztertutakoen behin-behineko zerrenda onartu­tzat jo­tzea. Hona hemen:

ONARTUTAKOAK

1.                   ABAD BARQUERO, Nerea

**5944**

2.                   AKIZU AGIRRE, Amagoia

*5393***

3.                   ALCORTA IRURETAGOYENA, Alaitz

**4583**

4.                   ALDALUR OKARIZ, Maider

****9746

5.                   ALDAZABAL ALDALUR, Josu

7245****

6.                   ALTUBE JIMENEZ, Alaine

**4477**

7.                   ALZOLA MAGUNAGOITIA, Izaskun

****7512

8.                   ARANBURU SORALUCE, Jaione

 7245****

9.                   AREVALO AREVALO, Itziar

****2704

10.               ARIZABALETA ASTIAZARAN, Ainhoa

**3992**

11.               ARTECHE ZUMETA, María Jesús

****1639

12.               ARZAMENDI MORAGA, Saioa

7244****

13.               AYENSA SESMA, Miren Nekane

**7542**

14.               AYERBE GURIDI, IONE

*4171***

15.               AZURMENDI LARREA, María Aranzazu

****4827

16.               BARRENETXEA-ARANDO MARTINEZ, Aitziber

 7257****

17.               BARROSO MARTIN, Leire

***9931*

18.               BENGOA LAPATZA-GORTAZAR, Patxi Jagoba

30****97

19.               BERRIO FERNANDEZ, MAider

****6343

20.               BILDOSOLA IRULEGI, Irune

7887****

21.               CECIAGA CASADO, Oihane

****3151

22.               CIARSOLO LARRAÑAGA , Olatz

**3971**

23.               ELORZA CASTILLO, Imanol

****7205

24.               ESNAOLA ECHEVERRIA, Leire

4433****

25.               ESTELLA ARRANZ, Ane Elisabet

**1518**

26.               ETXEZARRETA URRATE, Edit

7249****

27.               EZQUIBEL GALDOS, Iñigo

7258****

28.               FERNANDEZ MATEOS, Leire

**8172**

29.               GALDOS ARRONDO, Olaia

***4867*

30.               GARATE OLABE, Garazi

7***978

31.               GARAY VITORIA, Mª Mercedes

1627****

32.               GARCIA MOTREL, Miriam

***9*626

33.               GARCIA GONZALEZ, Montserrat

**15**52

34.               GASTAÑARES ZULAICA, Miren

*2443***

35.               GOICOECHEA ELORZA, Nerea

16***4*1

36.               GOIENETXEA MURGIONDO, Ainhoa

****3360

37.               GOMEZ ALDAY, Marta

1539****

38.               GORROTXATEI GURRUTXAGA, Ainhoa

*2468***

39.               GUTIERREZ USUNAGA, Aintzane

****9080

40.               HERMOSEL RODRIGUEZ, Rosario

*2447***

41.               HERRARTE ARANA, Miren Osane

7257****

42.               IGARTUA LOPEZ, Maitane

7****018

43.               IGLESIAS ARGAIZ, Sara

306****3

44.               IÑARRA CAMPILLO, Liliana Amaia

****1376

45.               IÑURRATEGU URIBARRI, Nerea

*628***6

46.               IRAOLAGOITIA AIZPURUA, Josu

72****67

47.               IRAZOLA BASCARAN, Miren

1538****

48.               IZARRA URIARTE, Ane

****2099

49.               IZARRA URIARTE, Elena

725***0*

50.               IZQUIERDO ARRAZTIO, Aroa

44****59

51.               JAKA GOIKOETXEA, Axier

724****1

52.               JAUREGUI ARTOLA, Jon

4****626

53.               KORTABARRIA AROZENA, Amaia

727****2

54.               LAHIDALGA UGARTE, Itziar

4417****

55.               LANDA APERRIBAY, Maitane

****0242

56.               LANGARICA IZAGUIRRE, Maier

441****3

57.               LETE VAZQUEZ, Miren Gurutze

724****5

58.               LERCHUNDI OLASAGASTI, María Ester

*41***85

59.               LOPEZ DE MUNAIN MUGICA, Elixabet

**6754**

60.               MAIZTEGUI AGUIRREGOMEZCORTA, Iban

72**27**

61.               MARTIARENA ARSUAGA, Aitziber

72****23

62.               MENDIETA BILBAO, Joana

78****18

63.               MIANGOLARRA GONZALEZ, Josu

****2335

64.               MORENO GONZALEZ, Maite

7257****

65.               MORENO URIBARRI, Nebai

72****61

66.               MUGICA ETXEZABAL, Leire

***77*34

67.               MUGICA ETXEZABAL, Saioa

72**88**

68.               MUGIKA GOLBANO, Naihara

3****352

69.               MUJIKA SUESKUN, Nekane

35****10

70.               MUÑOZ GOICOECHEA, Maitane

185****7

71.               MUÑOZ OÑATIBIA, Ekain

724**7**

72.               MURUA MENDIZABAL, Ainara

4**4**09

73.               OCEJA ACHA, Mikel

1****257

74.               OLAZABAL AMEZTOY, Iñaki

724***9*

75.               OLAZABAL ARAMENDI, Miren

726****5

76.               OLMEDO PALACIOS, Idurre

****8233

77.               ONAINDIA IZAGUIRRE , Ainhoa

153****9

78.               ORMAZABAL AZPIROZ, Xabier

15****53

79.               ORTIZ EXPOSITO, Mª Jose

7246****

80.               OSA IRAOLAGOITIA, Sorkunde

153****5

81.               PIÑEIRO FERNANDEZ, Jorge

****0460

82.               PORTELA KAREAGA Jone

3067****

83.               POZO BASAURI, Ainhoa

**4**51

84.               PRESTAMERO SAEZ DE VICUÑA, Blanka

1859****

85.               RODRIGUEZ UGARTE, Leire

45**75**

86.               RUIZ AGUINACO, María Teresa

****627

87.               RUIZ DE AZUA LARRAÑAGA, Nerea

7****126

88.               SAENZ DE BURUAGA ITURRIAGA, Izaskun

163****1

89.               SAINZ CARMONA, Ana

45****59

90.               SAN MARTIN ARANCETA , María Begoña

15**62**

91.               SANZ ORMAETXEA, Mª Isabel

44****01

92.               SOTO ARRIETA,Nora

4415****

93.               TEJERO SAN MARTIN, Maitane

1**88**2

94.               TROJAOLA BEREZIBAR, Larraitz

1538****

95.               URANGA ARISTONDO, Maria Begoña

****4305

96.               URCELAY AZPIAZU, Maialen

**17**52

97.               URDANGARIN SALSALMENDI, Ana

724****6

98.               URIARTE LOPATEGUI, Saioa

306**1**

99.               URIARTE TOTORIKAGUENA, Ainhoa

72**70**

100.            URIBE ENTRENA, Raquel

162**4**

101.            URRESTARAZU ESNAOLA, Garbiñe

08**5**8

102.            URRETABIZKAIA BELASKO, Iurre

7****334

103.            URRUTIA DE PADRO, Carlos

727****6

104.            URRUZMENDI ALDALUR, Aitziber

4413****

105.            ZABALA AGUIRRE, Unai

7****667

106.            ZALDUA ORMAZABAL, Miren Olatz

7245****

107.            ZELAIA AROTZENA, Miren Nekane

**455**1

108.            ZERAIN USANDIZAGA Igotz

4***15*9

109.            ZINKUNEGI HUARTE Ainhitze

72**77**

110.            ZORRILLA ARANA, Blanca

7****437

111.            ZORROTZA URIONABARRENETXEA , Itziar

149****7

112.            ZUBIA ALTUNA, Eneritz

72**87**

113.            ZUGARRAMURDI CAMINO, Leire

72**99**

114.            ZURUTUTZA URKIA, Iraitz

7**237**

 

BAZTERTUTAKOAK

1.                   AIZPURUA GALDONA, Maite

**1677** E

Ez du eskatutako dokumentazioa eskariarekin batera aurkeztu.

2.                   GARRO MARTINEZ, Marta

724****2 C

Ez du eskatutako dokumentazioa eskariarekin batera aurkeztu.

 

Behin-behineko zerrenda automatikoki behin betiko bihurtuko da ino­lako erreklamaziorik ez balego 10 egun balioduneko epean zerrenda Gi­puz­koako Aldizkari Ofizialean argitara­tzen den biharamunetik konta­tzen hasita. Erreklamaziorik egonez gero, ebazpen berria egingo da erreklamazio horiek onartu edo baztertu eta behin betiko zerrenda onar­tze­ko. Zerrenda hori Gi­puz­koako Aldizkari Ofizialean argitaratuko da eta Udale­txe­ko iragarki oholean jarri.

Bigarrena.  Lehiaketa-oposizioko epaimahai kalifika­tza­ilea honako hauek osatuko dute:

Mahaiburua:

— Edurne Iturbe Lascurain, Eskoria­tza­ko Udaleko idazkari-kontuhar­tzai­lea

Mahaikideak:

— Ana Belén Hidalgo Corral, beste administrazio bateko fun­tzio­narioa.

— Haritz Ugarte Aizpuru, titularra, eta Esther Larrañaga Aizpuru, ordezkoa, biak ere Gi­puz­koako Foru Aldundiak izendatuta.

— Sara Eguiluz Cerrillo, titularra, eta Marta Balza Egia, ordezkoa, biak ere HAEEk izendatuta.

— Itzi­ar Gallastegi Arregi, titularra, eta Ira­txe Etxe­berria Arizmendi, ordezkoa, biak ere HAEEk izendatuta euskara probetarako.

— Maria Pilar Biain Kortabarria, Eskoria­tza­ko Udaleko fun­tzio­narioa.

Idazkaria:

— Maria Pilar Biain Kortabarria, Eskoria­tza­ko Udaleko fun­tzio­narioa.

Izangaiek epaimahaikideak errekusatu ahal izango dituzte, eta epaimahaikideak abstenitu egin beharko dira Sektore Publikoaren Araubide Juridikoaren urriaren 1eko 40/2015 Legearen 23. eta 24. artikuluetan ezarritako kasuetan.

Epaimahaikiderik ez bada errekusa­tzen, Epaimahai hori behin betiko­tzat joko da.

Eskoriatza, 2019ko urriaren 29a.—Alkatea.               
                (6870)