7
BESTE BATZUK

2019KO BATZAR NAGUSIETARAKO HAUTESKUNDEAK

HAUTESKUNDE ADMINISTRAZIOA

DONOSTIAKO ESKUALDEKO
HAUTESKUNDE BATZOR­DEA

Ediktua

Maria Rosario Redondo Fernandez andreak, Donostia Eskualdeko Hauteskunde Ba­tzor­deko idazkariak, hurrengoa

ZIURTA­TZEN DUT: Hauteskunde Erregimen Orokorrari buruzko ekainaren 19ko 5/1985 Lege Organikoaren 47.5 eta 187.4 artikuluekin bat etorriz, Hauteskunde Ba­tzor­de honi dagozkion eskualdeetan 2019ko Gi­puz­koako Ba­tzar Nagusietarako Hauteskundeetara aldarrikatutako hautagaien zerrendak, izenpe­tza­ileak zigilaturik eta errubrikaturik, honekin batera doazenak direla.

Eta hala ager bedi, eta zabal­tze­aren eta argitara­tze­aren eraginetara, ziurtagiri hau luza­tzen da lehendakari andrearen oniri­tzi­arekin batera, Donostian 2019ko apirilaren 29an.—O.E. lehendakaria.—Idazkaria.        (2762)

Circunscripción electoral «Donostialdea» Hauteskunde barrutia

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak - Titulares.

 1.  Juan Karlos Izagirre Hortelano.

 2.  Mirene Begiristain Zubillaga.

 3.  Ernesto Merino Amiama.

 4.  Eneritz Otamendi Goñi.

 5.  Jon Albizu Aguirrezabalaga.

 6.  Izar Hernando Ibero.

 7.  Andoni Iriondo Otxo­torena.

 8.  Aitor Olaizola Urien.

 9.  Nora Galparsoro Larraza.

10.  Irune Martinez Etxa­rri.

11.  Ione Ola­tzi­regi Mendiorotz.

12.  Diego Barrado Sanchez.

13.  Amaia Almirall Lopez de Luzuriaga.

14.  Ane Fernandez Aranburu.

15.  Javier Vitoria Roma.

16.  Ana Sanroma Azkordobeitia.

17.  Luis In­txa­uspe Arozamena.

Ordezkoak - Suplentes.

 1.  Jaime Nuñez Montoya.

 2.  Pablo Barrio Ramirez.

 3.  Oihana Agirre Gar­tzia.

 4.  Xabier Arregi Iparragirre.

 5.  Nerea Kortajarena Ibañez.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak - Titulares.

 1.  Xabier Eceizabarrena Saenz.

 2.  Saioa Bandres Moneo.

 3.  Ianko Gamboa Sanz.

 4.  Maria Jesus Celaya Eguiguren.

 5.  Urkiri Salaberria Gracia.

 6.  David Rosco Jorge.

 7.  Zorione Etxe­zarraga Ortuondo.

 8.  Mari Mercedes Garmendia Bereciartu.

 9.  Markel Aranburu Bartau.

10.  Aitana Aguirre Loyarte.

11.  Martin Ibabe Eceiza.

12.  Silvia Enrique Gomez.

13.  Jon An­txo­rdoki Rekondo.

14.  Maria Otaegui Velez.

15.  Kerman Orbegozo Uribe.

16.  Nerea Zusberrro Alberro.

17.  Miren Jaione Hervas Saez de Arregui.

Ordezkoak - Suplentes.

 1.  Jokin Garate Pujol.

 2.  Miren Estibaliz Iturbe Otaegui.

 3.  Jaime Dominguez-Macaya Laurnaga.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI - EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak - Titulares.

 1.  Denis Itxa­so Gonzalez.

 2.  Susana Garcia Chueca.

 3.  Julio Fidel Juan Astudillo Rodrigo.

 4.  Maria Arritokieta (Arri­txu) Marañon Basarte.

 5.  Hermenegildo Gonzalez Moran.

 6.  Maria Jesus Egido Moreno.

 7.  Iñaki Mirena Mugica Flores.

 8.  Alma Maria Fernandez Alonso.

 9.  Agustin Valdivia Calvo.

10.  Maialen Alonso Labandibar.

11.  Ricardo Crespo Rubio.

12.  Nuria Fernandez Castrillo.

13.  Mikel de Aralar Sardon Delgado.

14.  Lilian Maribel Ramos Ruiz Diaz.

15.  Maria Begoña Palos Barbero.

16.  Maite Sanchez Garcia.

17.  Jesus Maria Eguiguren Imaz.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak - Titulares.

 1.  Juan Carlos Cano Aristoy.

 2.  Alejandro Saenz Muriel.

 3.  Jose Luis Arrue Pinto.

 4.  Carlota Sanz Martinez.

 5.  Marta Sanchez Moreno.

 6.  Ines Baroja Horrillo.

 7.  Javier Otero Herrojo.

 8.  Maria Josefa Lafuente Grasa.

 9.  Mikel Perez Mayor.

10.  Candida Fernandez Ferrera.

11.  Jacobo Caparros Ruiperez.

12.  Elvira Pascual Izquierdo.

13.  Salvador Cabanilles Perez.

14.  Blanca Tejada Manso de Zuñiga.

15.  Ana Rabina Pinilla.

16.  Ana Zulueta Casarrota.

17.  Borja Semper Pascual.

Ordezkoak - Suplentes.

 1.  David Hernandez San Luis.

 2.  Encarnacion Aramendia Alonso.

CIUDADANOS - PARTIDO DE LA CIUDADANIA (CS).

Titularrak - Titulares.

 1.  Pedro Ignacio Mendizabal Miguelez.

 2.  Rocio Galiana Naranjo.

 3.  Ramiro Vicente Cibrian Uzal.

 4.  Isabel Gil Marrodan.

 5.  Rafael Pascual Diaz.

 6.  Naroa Paredero Lanciego.

 7.  Leon Jose de Adrian Gallego.

 8.  Carolina Lapido Piñeiro.

 9.  Francisco Manuel Lopez-Roldan Otaduy.

10.  Mercedes Rodriguez Andres.

11.  Jose Luis Garcia Fradejas.

12.  Miriam Navarro Moratalla.

13.  Francisco Javier Perez Marin.

14.  Maria Paz Perez Marin.

15.  Diego Gonzalez Bartolome.

16.  Naomi Peña Fonseca.

17.  Dolores Mercedes Outeiral Centeno.

ELKARREKIN PODEMOS (PODEMOS-AHAL DUGU / EZKER ANI­TZA-IZQUIERDA UNIDA / EQUO BERDEAK).

Titularrak - Titulares.

 1.  David Oliden Cuello.

 2.  Aran­tza Gonzalez Garcia.

 3.  Paula Almiron Chamadoira.

 4.  Joanes Fiel Echeverria.

 5.  Patricia Rodiño Pijuan.

 6.  Javier Alberdi Lopez de Echezarreta.

 7.  Raisa Ira­txe Garcia Isasa.

 8.  Felix Leis Hidalgo.

 9.  Amaia Martin Garin.

10.  Miguel Angel de la Calle Villagran.

11.  Encarnacion Ramos Robles.

12.  Jakot Karrera Zabala.

13.  Maria Cruz Diez Silanes.

14.  Jon Hernandez Hidalgo.

15.  Mayi Bengoe­txe­a Aguirresarobe.

16.  David Ares Rodriguez.

17.  Fermina Buenechea Reparaz.

ESCAÑOS EN BLANCO-AULKI ZURIAK (EB).

Titularrak - Titulares.

 1.  Daniel Lizarralde Aguirre.

 2.  Amaya Larrea Loran (independiente).

 3.  Luis Maria Ormae­txe­a San­tsi­ñena (independiente).

 4.  Mari del Mar Rodriguez Calvillo (independiente).

 5.  Gloria de la Parra Amorena.

 6.  Pedro Maria Ibarra Iraculis (independiente).

 7.  Rosa Maria Garcia Molina (independiente).

 8.  Aitor Picabea Lamuedra (independiente).

 9.  Saioa Rodriguez Elgorriaga (independiente).

10.  Juan Bautista Jordan Val (independiente).

11.  Jose Maria Pereda Goicoechea (independiente).

12.  Maria Asuncion Lopez Miguel (independiente).

13.  Oscar Sanz Miguel (independiente).

14.  Lucia Moreno Diez (independiente).

15.  Antonio Picabea Sarasola (independiente).

16.  Francisca Molina Casado (independiente).

17.  María de los Angeles del Barrio Ruiz-Olalde.

Circunscripción electoral «Bidasoa-Oiar­tzun» Hauteskunde barrutia

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak - Titulares.

 1.  Lohi­tzu­ne Txa­rola Gurru­txa­ga.

 2.  Jose Mari Carrere Zabala.

 3.  Oscar Bordes Altube.

 4.  Ainhoa In­txa­urrandieta Ezkurra.

 5.  Jose Mari Mi­txe­lena Cazabon.

 6.  Maider Ziganda Poblacion.

 7.  Mikel Martin Conde.

 8.  Garazi Lopez de Etxe­zarreta Auzmendi.

 9.  Olaia Ma­txa­in Galfarsoro.

10.  Carlos Gebara Urkiola.

11.  Mikel Garmendia Mugica.

Ordezkoak - Suplentes.

12.  Guru­tze Aizpurua Aguirre.

13.  Iban Clemente Martin.

14.  Jurdana Martin Retegi.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak - Titulares.

 1.  Eider Mendoza Larrañaga.

 2.  Maite Peña Lopez.

 3.  Lander Ugartemendia Mugica.

 4.  Miren Josune Gomez Sarasola.

 5.  Elixabete Murua Mindeguia.

 6.  Joseba Gorka Ocio Larrañaga.

 7.  Nahikari Otermin Soroa.

 8.  Jon Ander Eceiza Prieto.

 9.  Maria Serrano Olascoaga.

10.  Jesus Maria Martiarena Jaca.

11.  Gonzalo Carrion Insausti.

Ordezkoak - Suplentes.

12.  Aran­tza­zu Rojo Gomez.

13.  Iñaki Zunzundegui Narvarte.

14.  Idoia Elorza Gurrutxaga

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI - EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak - Titulares.

 1.  Goizane Alvarez Irijoa.

 2.  Jorge Martin Arias.

 3.  Lore Suarez Linazasoro.

 4.  Aitor Gonzalez Blanco.

 5.  Maria Soledad Gomez Adrian.

 6.  Isaac Palencia Caballero.

 7.  Azahara Dominguez Urtizberea.

 8.  Jose Angel Sanchez Gallardo.

 9.  Agustina Gaztelumendi Iglesias.

10.  Maria Jesus Garin Esnaola.

11.  Miguel Angel Buen Lacambra.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak - Titulares.

 1.  Iñigo Manrique Cia.

 2.  Cristina Garcia Salinas.

 3.  Jose Miguel Ochoteco Aguirre.

 4.  Muriel Larrea Laso.

 5.  David Lumbreras Lasa.

 6.  Rosario Dorda Lucas.

 7.  Albino Machado Pires.

 8.  M.ª Eugenia Quevedo Otaegui.

 9.  Juan Carlos Zabala Ortega.

10.  Sofia Vazquez Gonçalves.

11.  Juana de Bengoechea Estrade.

12.  Maria Botejara Sampedro.

CIUDADANOS - PARTIDO DE LA CIUDADANIA (CS).

Titularrak - Titulares.

 1.  Antonio Grinda Alcantarilla.

 2.  Ana Maria Redondo Luengo.

 3.  Javier Ignacio Estevez Videira.

 4.  Lilianne Alberdi Fondo.

 5.  Adrian Rodriguez Seguin.

 6.  Mari Nieves Arriaga Peña.

 7.  Jose Manuel Gil Vegas.

 8.  Naiara Landa Perez.

 9.  Aitor Bilbao Rodriguez.

10.  Maria del Carmen Videira Ladero.

11.  Maria Rosario Baglietto Muñoz.

ELKARREKIN PODEMOS (PODEMOS-AHAL DUGU / EZKER ANI­TZA-IZQUIERDA UNIDA / EQUO BERDEAK).

 1.  Maria Valiente Gonzalez.

 2.  Javier Busselo Ortega.

 3.  Nagore Basurto Escamilla.

 4.  David Noe Laborda San Millan.

 5.  Hugo Martin-Santos Garcia.

 6.  Maria Eugenia Lopez Muñoz.

 7.  Agustina Pedroche Rodriguez.

 8.  Miguel Maria Rodriguez Barbero.

 9.  Izaskun Urruzola Moran.

10.  Julen Rodriguez Aboy.

11.  Maria Isabel Corral Urbano.