7
BESTE BATZUK

2019KO UDAL HAUTESKUNDEAK

HAUTESKUNDE ADMINISTRAZIOA

DONOSTIAKO ESKUALDEKO
HAUTESKUNDE BATZOR­DEA

Ediktua

María Rosario Redondo Fernandez andreak, Donostiako Eskualdeko Hauteskunde Ba­tzor­deko idazkariak, hurrengoa

ZIURTA­TZEN DUT: Hauteskunde Araubide Orokorrari buruzko ekainaren 19ko 5/1985 Lege Organikoaren 47.5 eta 187.4 artikuluekin bat etorriz, Eskualdeko Hauteskunde Ba­tzor­de honi dagozkion udalerrietan 2019ko Udal Hauteskundeetara aldarrikatutako hautagai zerrendak, izenpe­tza­ileak zigilaturik eta errubrikaturik, honekin batera doazenak direla.

Eta hala ager bedi, eta zabal­tze­aren eta argitara­tze­aren eraginetara, ziurtagiri hau luza­tzen da lehendakari jaunaren oniri­tzi­arekin batera, Donostian 2019ko apirilaren 29an.—O.E. lehendakaria.—Idazkaria.            (2760)

 ADUNA

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Josu Amilibia Alsua.

 2.    Jone Olasagasti Arzallus.

 3.    Arkaitz Izagirre Ibarguen.

 4.    Ainhoa Arruti Bereciartua.

 5.    Xabier Zabala Tolosa.

 6.    Ainhoa Arreche Sarasola.

 7.    Javier Tejeria Inchausti.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Agur­tza­ne Galatas Agirreurreta.

 2.    Leire Saizar Altuna.

 3.    Jon Irazu Rodriguez.

 

ASTIGARRAGA

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Xabier Urdangarin Lasa.

 2.    Ain­tza­ne Barandiaran Ezponda.

 3.    Andoni Gar­tzi­a Arruabarrena.

 4.    Rosalia Fernandez Rodriguez.

 5.    Estibaliz Neira Martinez.

 6.    Aitor Güemes Oyarbide.

 7.    Ione Ola­tzi­regi Mendiorotz.

 8.    Idurre Garmendia Ollokiegi.

 9.    Joseba Ilari Etxe­berria Calvo.

10.    Manex Alberdi Ola­tzi­regi.

11.    Ianire Urrutibeaskoa Elordi.

12.    Jose Mari Zubiarrain Iturralde.

13.    Amaya Apecechea Arizmendi.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Juan Maria Salaberria Armendariz.

 2.    Maddi Roteta Artuzamunoa.

 3.    Ugaitz Iturralde Calonje.

 4.    Ainara Vazquez Martinez.

 5.    Iker Goñi Salaberria.

 6.    Maria Teresa Bernal Monroy.

 7.    Ander Goikoe­txe­a Okariz.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/titulares.

 1.    Zorione Etxe­zarraga Ortuondo.

 2.    Juan Martin Arregui Sagues.

 3.    Urkiri Salaberria Gracia.

 4.    Nerea Zusberro Alberro.

 5.    Antonio Costa Casco.

 6.    Iñigo Touzani Velasco.

 7.    Jose Ormazabal Miner.

 8.    Ainhoa Fontal Arce.

 9.    Olaia Pastoriza Santos.

10.    Julio Cesar Aranzasti Torrecilla.

11.    Angel Manuel Fernandez Sanchez.

12.    Miren Aran­tza­zu Cortabitarte Berasaluce.

13.    Ion San Martin Ugarte.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak/titulares.

 1.    Mikel Duran Gonzalo.

 2.    Juan Pedro Risco Romero.

 3.    Silvia Gonzalez Castiñeira.

 4.    Juan Carlos Hernandez Rosende.

 5.    Maria Francisca Guenaga Arregui.

 6.    Manuel Camara Galende.

 7.    Maria Isabel Gomez Fernandez.

 8.    Restituto Ayuso De La Fuente.

 9.    Eulogia Francisca De Abajo Nuevo.

10.    Jose Luis Valles Molero.

11.    Igor Zabala Muniozguren.

12.    Maria Soledad Silva Ferrero.

13.    Maria Vicenta Echeverria Undabeitia.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/titulares.

 1.    Jacobo Caparros Ruiperez.

 2.    Julio Gutierrez Figueroa.

 3.    Francisco Javier Menendez Albuerne.

 4.    Maria Mon­tse­rrat Reguera García.

 5.    Teresa Isabel Peña Cuesta.

 6.    Enrique Acacio Jimenez Gomez.

 7.    Julio Sanchez Rondán.

 8.    Francisca Martin De Blas Fernandez- Marcote.

 9.    Isidro Garrido Bermejo.

10.    Filomena Bermejo Garrido.

11.    José Sanchez Madrid.

12.    Maria Concepcion Mellado Cirujano.

13.    Maria Teresa Rodriguez- Pomatta Moya.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Juana Valencia Paniagua.

 

DONOSTIA/SAN SEBASTIÁN

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Reyes Carrere Zabala.

 2.    Jon Markel Ormazabal Gaztañaga.

 3.    Olaia Duarte López.

 4.    Ricardo Burutaran Ferre.

 5.    Garbiñe Alkiza Lopez de Samaniego.

 6.    Zigor Etxe­burua Urbizu.

 7.    Nerea Etxe­berria Alonso.

 8.    Jabier Estebanez Laredo «Gorri».

 9.    Elene Lopetegi Olea.

10.    Iñigo Balda Kalonje.

11.    Lur Gallastegi Zendegi.

12.    Baleren Bakaikoa Azurmendi.

13.    Marian Esnaola Uriguen.

14.    Ai­tzol Irazusta Etxe­berria.

15.    Idoia Ibero Urbieta.

16.    Jon Albizu Agirrezabalaga.

17.    Ane Fernandez Aranburu.

18.    Juan Jose Perez Nieto «Bel­tza».

19.    Ana Mondragon Arruebarrena.

20.    Manex Ralla Arregi.

21.    Maria Teresa Arregui Arrillaga.

22.    Jon Lasa Laboa.

23.    Maddi Juanikorena Diaz.

24.    Joxean Berasategi Escudero.

25.    Mari Paz Casanova Iurrita.

26.    Eneka Alvarez Loidi.

27.    Carlos Trenor Dicenta.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Oier Lorente Azpiazu.

 2.    Nora Garcia Zaldua.

 3.    Unai Ochoa Oyarbide.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/titulares.

 1.    Eneko Goia Laso.

 2.    Miren Nekane Arzallus Iturriza (Independiente).

 3.    Juan Ramon Viles Mi­txe­lena.

 4.    Maria Pilar Arana Perez.

 5.    Jaime Dominguez-Macaya Laurnaga.

 6.    Ai­tzi­ber San Roman Abete.

 7.    Martin Ibabe Eceiza.

 8.    Jon Insausti Maisterrena.

 9.    Maria Jesus Idoeta Madariaga.

10.    Miren Jaione Hervas Saez de Arregui.

11.    Iñaki Gomez Sarasola.

12.    Silvia Enrique Gomez.

13.    Kerman Orbegozo Uribe.

14.    Miren Nekane Mendarte Azkue (Independiente).

15.    Iñigo Delgado Eztala.

16.    Ana Maria Lopez Loyarte.

17.    Yosu Noal Luis (...).

18.    Lorea Castroviejo Grozin (Independiente).

19.    Carlos Echart Fernandez.

20.    Edurne Basoa Gonzalez.

21.    Rafael Azcona Lezeta (Independiente).

22.    Maitane Egiguren Goikoe­txea.

23.    Alberto Garin Golmayo.

24.    Olatz Yarza Garagorri.

25.    Miren Karmele Azkarate Villar (Independiente).

26.    Jorge Arevalo Turrillas.

27.    Miren Bakar­txo Tejeria Otermin.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Jose Manuel Olariaga Santa Cruz.

 2.    Julian Berae­txe Aramburu.

 3.    Edurne Sansinenea Azkonobieta.

PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA).

Titularrak/titulares.

 1.    Iván Ruiz García.

 2.    Itzi­ar Gavilán Cárcamo.

 3.    Verónica Diez Lantarón.

 4.    Jon Orella Azcona.

 5.    Irene Azkarate López.

 6.    José Antonio Arrieta Egurrola.

 7.    Susana Gutiérrez Pisón.

 8.    Raquel Moreno Rubio.

 9.    María Ángeles De Pedro Tamayo.

10.    Andrés Manjón Hidalgo.

11.    Ana Isabel Martín Sánchez.

12.    María Fernández de Arroyabe Guerras.

13.    Luis Gabriel Varas Martín.

14.    Janire Robles Gutiérrez.

15.    Ricardo Rambaud Young.

16.    María Pilar Julia Otegui Serrano.

17.    María Rosa García Gutiérrez.

18.    Juan Manuel Hernández Lallement.

19.    María del Coro Errazquin Gamboa.

20.    José Luengo Ruiz.

21.    Elene Cepeda Arzuaga.

22.    Ana María Arcelus Casal.

23.    Ana María Castro Rezola.

24.    Alejandro Ferrer Cabello.

25.    Marcos Santiago Eguren.

26.    Marta Lallana Arcelus.

27.    José Alfonso Domarco Pérez.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    María del Mar Brera Lorenzo.

 2.    Itzi­ar Sanz Cestau.

 3.    Víctor José Fernández Cabestrero.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak/titulares.

 1.    Ernesto Jose Gasco Gonzalo.

 2.    Maria Soledad Garmendia Beloqui.

 3.    Enrique Jose Ramos Vispo.

 4.    Duñike Agirrezabalaga Ugarte.

 5.    Miguel Angel Diez Bustos.

 6.    Cristina Lage Manich (Independiente).

 7.    Arkaitz Millan Echezarreta.

 8.    Ane Oyarbide Ochoa.

 9.    Ander Iturri Torrea.

10.    María Luisa Del Pilar Garcia Gurruchaga.

11.    Iker Sanz De Gabiña.

12.    Ana Isabel Bravo Belloso.

13.    Juan Carlos Lopez Pascual.

14.    Monica Pedreira Lanchas.

15.    Felipe Juaristi Galdos (Independiente).

16.    Maite Sanchez Garcia.

17.    Jose Varela Videla (Independiente).

18.    Maria Begoña Palos Barbero.

19.    Alfonso Gurpegui Ruiz.

20.    Sandra Ahedo Gonzalez Zabaleta.

21.    Ramiro Tomas Rodrigo.

22.    Aran­txa Lopez Simon.

23.    Jesus Maria Eguiguren Imaz.

24.    Maria Carmen Ibarlucea Lacunza.

25.    Ramon Jauregui Atondo.

26.    Barbara Dührkop Dührkop.

27.    Odon Elorza Gonzalez.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/titulares.

 1.    Borja Semper Pascual.

 2.    Borja Corominas Fisas.

 3.    Ines Baroja Horrillo.

 4.    Blanca Tejada Manso De Zuñiga.

 5.    Mikel Lezama Zubeldia.

 6.    Jorge Mota Iglesias (Independiente).

 7.    Jose Luis Arrue Pinto.

 8.    Marta Sanchez Moreno.

 9.    Maria Jose Lafuente Grasa.

10.    Monica Tubia Treviño (Independiente).

11.    Ignacio Viñambres Lopez.

12.    Mikel Perez Mayor.

13.    Ana Rabina Pinilla.

14.    Sofia De Marcken De Merken De Orbe (Independiente).

15.    Rocio Divar Conde.

16.    Jose Javier Barcaiztegui Martinez-Avial.

17.    Carmen Gortazar Echeverria (Independiente).

18.    Pedro Echeverria Ezcurdia.

19.    Ainara Alvarez De Eulate Arce.

20.    Iñaki Echeverria Santamaria.

21.    Jose Vicedo Sanchez.

22.    Sofia Vivancos Machimbarrena.

23.    Silvia Cano Rabina.

24.    Emilio Valcarcel Aizpurua.

25.    Amparo De Orbe Pinies.

26.    Maria Pilar Elias Zabala.

27.    Alfonso Alonso Aranegui.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Victor Asun Lerma.

 2.    Maria Reyes Bilbao Sainz De Los Terreros.

POR UN MUNDO MAS JUSTO (PUM+J).

Titularrak/titulares.

 1.    José Manuel Corcuera Miranda.

 2.    María Rosario Alonso Amigot.

 3.    David Martín Sánchez.

 4.    María Portomeñe Seijas.

 5.    Ricardo Elcuaz Arana.

 6.    Susana Abad Montesinos.

 7.    Gaizka Uceda Loroño.

 8.    María Martínez Iglesias.

 9.    Alfonso Aguirre Prado.

10.    María Noel Escardo Pereyra.

11.    Félix Mariano Barcina Burgui.

12.    María Magdalena Serrano Noreña.

13.    Joan Pérez Munne.

14.    Laura Ordónez Gómez.

15.    Ramón Ignacio Moreno Zapatero.

16.    Silvia Almendros Roldán.

17.    Enrique Velasco Marugán.

18.    María Teresa Martín Correa.

19.    Eduardo Aguayo San Antonio.

20.    María De Las Nieves Laborda Pelegay.

21.    Jaime Igea López-Fando.

22.    Lucía María Fátima Heredia Armada.

23.    Francisco Javier Durán Elez.

24.    María Luisa Iglesias Gil De Bernabé.

25.    Fernando Martín Correa.

26.    Ana Carmen Riestra De Noreña.

27.    Carlos Bobo De Inés.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

ELKARREKIN PODEMOS (Podemos, Ezker Ani­tza-IU, EQUO Berdeak).

Titularrak/titulares.

 1.    Ai­tzo­le Araneta Zinkunegi.

 2.    Haizea Garay Gallastegui.

 3.    Marta Huarte Paño.

 4.    Loic Alejandro.

 5.    Bixente Mirena Sacristán Esteban.

 6.    Patricia Rodiño Pijuan.

 7.    Amaia Martín Garín.

 8.    Maier King Lara.

 9.    Juan Antonio Jericó Fernández.

10.    David Noé Laborda San Millán.

11.    Jon Hernández Hidalgo.

12.    Fermina Buenechea Repáraz.

13.    Luís Palenzuela Gutiérrez.

14.    Paula Almiron Chamadoira.

15.    Joaquín «Kin­txo» Gómez Lima.

16.    Domingo Francisco Javier Sarra Indurain.

17.    Blanca Rosa Cases Gutiérrez.

18.    Encarnación Ramos Robles.

19.    Miguel Usabiaga Bárcena.

20.    Iosu Del Moral Sanz.

21.    Laura López Ruano.

22.    José Olascoaga Echeveste.

23.    Marisa Vázquez López.

24.    Félix Manuel Leis Hidalgo.

25.    Conchita Carrasquedo Olivares.

26.    Emil Dorobat.

27.    María Nieves Solanas Echepare.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Hugo Martin Santos García.

 2.    Cristina Iglesias Cordero.

CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (Cs).

Titularrak/titulares.

 1.    José Manuel Gil Vegas.

 2.    Rocío Galiana Naranjo.

 3.    Ignacio Martín Rodríguez.

 4.    Isabel Gil Marrodán.

 5.    Aitor Bilbao Rodríguez.

 6.    Liliana Alberdi Fondo.

 7.    Rafael Pascual Díaz.

 8.    Isabel Corchero Lázaro.

 9.    León de Adrián Gallego.

10.    Ramiro Cibrián Uzal.

11.    Belén Navarro Moratalla.

12.    Mercedes Rodríguez Andrés.

13.    Mayr Alcaine Zapata.

14.    Mario Gerónimo López Betinelli.

15.    Antonio Grinda Alcantarilla.

16.    María Gloria Bilbao Avendaño.

17.    Carlos Ibañez Brillas.

18.    Francisco Manuel López-Roldán Otaduy.

19.    Miriam Navarro Moratalla.

20.    José Francisco Señas Casas.

21.    José Luis García Fradejas.

22.    Sebastián García Hernández.

23.    María Teresa Eslava Azcona.

24.    Igor Alonso Martínez.

25.    Aurora Patus Guerra.

26.    Sarai Bravo Lavaud.

27.    Carlos Perez-Nievas López.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

VOX (VOX).

Titularrak/titulares.

 1.    Fernando Sánchez Lana.

 2.    Mar Martija Sánchez-Guardamino.

 3.    Miguel Fernando Zubiri Oria.

 4.    Angel Torrellas Sánchez.

 5.    Cristina Soledad Navarro Machín.

 6.    Amaya Saizar García.

 7.    Leandro Juan Carrasco García.

 8.    Luisa García Morales.

 9.    Virginia Hernández Maqueda.

10.    Luis Corthay Sanmartín.

11.    Luisa Irene Carrasco García.

12.    Rafael Martín Díez.

13.    Ionela Negrescu Caramán.

14.    Luis García González.

15.    Gabriella Culafic Rosendo.

16.    Alicia Martínez Roca.

17.    Alvaro Jesús García Guarnizo.

18.    Virginia Barona Cánovas.

19.    Carlos Jesús García Hernández.

20.    Jesús García Rivera.

21.    Almudena Yebra Romanillos.

22.    Carmen Becerra Márquez.

23.    Luis Miguel Ibañez Bravo.

24.    James Patrick Iglesias Mallagray.

25.    María Rosalía Somoza Diaz-Sarmiento.

26.    Paula Flavia De Vildosola Miro.

27.    Manuel José Imbernon Viciana.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Alfonso Porcel Richart.

 2.    Asier Pérez Bazán.

 3.    María Martel Cano.

 

ESCAÑOS EN BLANCO-AULKI ZURIAK (EB).

Titularrak/titulares.

 1.    Luis Garcia Molina.

 2.    Amaya Larrea Loran (Independiente).

 3.    Manuel Sanchez Aguaron (Independiente).

 4.    Antonia Maldonado Montoro (Independiente).

 5.    Jose Marcelino Canga Menendez (Independiente).

 6.    Antonio Romaña Antolin (Independiente).

 7.    Beatriz Pacin Ruiz (Independiente).

 8.    Mikel Gondra Barredo (Independiente).

 9.    Enara Gomez Gandarias (Independiente).

10.    Jose Carlos Gutierrez Verdejo (Independiente).

11.    Jose Alberto Lorenzo Solis (Independiente).

12.    Tania Sanchez Andres (Independiente).

13.    Jose Luis Nalda Saenz (Independiente).

14.    Nuria Ferrer Diaz (Independiente).

15.    Lorenzo Anadon Marco (Independiente).

16.    Mikel Rodriguez Hernandez (Independiente).

17.    Maria Romaña Pascual (Independiente).

18.    Jose Eloy Ramis Serra (Independiente).

19.    Patricia Goyastua Gutierrez del Rio (Independiente).

20.    Jose Antonio Aguilar Muñoz (Independiente).

21.    Luis Maria Martin Montejo (Independiente).

22.    Yolanda Martinez Sa (Independiente).

23.    Jose Carlos Palacios Miguel (Independiente).

24.    Sara Herreros Gomez (Independiente).

25.    Juan Bautista Jordan Val (Independiente).

26.    Francisca Molina Casado (Independiente).

27.    Jose Maria Pereda Goicoechea (Independiente).

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

IRABAZI DONOSTIA Sí se puede (GANEMOS).

Titularrak/titulares.

 1.    Miguel Ángel Jardon Rudeiros.

 2.    María de los Ángeles Alonso Sierra.

 3.    José Antonio Jardon Rudeiros.

 4.    María del Pilar Pierola Bienzobas.

 5.    Krasimir Emilov Bozhilov.

 6.    María Nieves Suárez Pérez.

 7.    Cristian Núñez Sánchez.

 8.    Enrique Eceiza Torres.

 9.    Neli Vasileva Bozhilova.

10.    Pilar Marcos Borrega.

11.    María Coro Suárez Pérez.

12.    Julián Peña Estévez.

13.    Francisca Goicoechea Elizalde.

14.    Paul Hernández Suárez.

15.    María José Navarro Villanueva.

16.    Aitor Eizaguirre Goicoechea.

17.    Sandra Couto Ruiz.

18.    Jose Santiago Santiago.

19.    Jesus Salido Cañizares.

20.    Amalia Cañizares Sánchez.

21.    Mariana Pedraja Cortes.

22.    María Dolores González González.

23.    Remedios Salido Cañizares.

24.    Antonio Fernández Carrasco.

25.  José Ramón Zalbidea Arana.

26.  Ángeles Sierra López.

27.  José Ramón Zalbidea Landa.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO LIBERTARIO (P-LIB).

Titularrak/titulares.

 1.    Javier De Barrene­txe­a Álvarez.

 2.    Jon Onagoitia Foronda.

 3.    Raquel Recacha Menéndez.

 4.    Ivan Camilo Mejía Pulido.

 5.    Lidia Martín Sarralde.

 6.    Igor Salazar Iñiguez.

 7.    José Manuel Corpas Santolaria.

 8.    Héctor Barrio Crespo.

 9.    Verónica Barrio Crespo.

10.    Leoncia García Jiménez.

11.    María Gema Oliveri Albisu.

12.    Agustin Mendoza de la Iglesia.

13.    Angela Maria Taibo Caeiro.

14.    Antonio Paulino Canosa Garcia.

15.    Bibiano Oyarzun Narvaez.

16.    Ainara Briceño Iriarte.

17.    Cesar Casajus Manero.

18.    Ainara Unamuno Zorroza.

19.    Carlos Aizpurua Azconobieta.

20.    Jone Ain­tza­ne Trujillo Iriarte.

21.    Eduardo Angulo Hermosilla.

22.    Lorena Valentin Moreno.

23.    Iñigo Adrian Salaverria Izaguirre.

24.    Blanca Maria Teresa Lago Alvariño.

25.    Ibai Guesalaga Eizaguirre.

26.    María Elena Gomez Ruiz.

27.    Maria Milagros Ruiz Garcia.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

 

ERRENTERIA

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Aizpea Otaegi Mi­txe­lena.

 2.    Alazne Korta Zulaika.

 3.    Itzi­ar Ostolaza Galdos.

 4.    Eñaut Gracia Ibarra.

 5.    Bernar Lemos Taberna.

 6.    Garazi Lopez De Etxe­zarreta Auzmendi.

 7.    Eneko Del Amo Jiménez.

 8.    Jose Ramon Gurru­txa­ga Zubizarreta.

 9.    Miren Arbelaitz Garcia.

10.    Iñaki Queralt Coira.

11.    Iasone Parada Garmendia.

12.    Iñaki Arrieta Llopis.

13.    Maria Dolores Amiano Gastaminza.

14.    Unai Oyarzabal Amiano.

15.    Elena Mendia Epelde.

16.    Eneko Gil Alberdi.

17.    Elixabete Pescador Uralde.

18.    Mikel Martin Conde.

19.    Begoña Azkarate In­txa­urrondo.

20.    Jaione Karrikiri Garaño.

21.    Julen Mendoza Perez.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Olaia Ma­txa­in Galfarsoro.

 2.    Mikel Lizarralde Recarte.

 3.    Valentina Diaz Quintas.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/titulares.

 1.    Maite Peña Lopez.

 2.    Elixabete Murua Mindeguia.

 3.    Garbiñe Oyarbide Iruretagoyena.

 4.    Juan Maria Iñiguez de Heredia Bengoechea.

 5.    Jose Maria Burgos Viñaras (Independiente).

 6.    Marta Barea Juaristi.

 7.    Josu Mi­txe­lena Lakarra.

 8.    Miren Edurne Azpitarte Aranguren (Independiente).

 9.    Imanol Cidoncha Gutierrez.

10.    Yacqueline Martinez Rubalcaba (Independiente).

11.    Ander Oiarbide Ruiz de Azua (Independiente).

12.    Miren Mirari Loinaz Eizaguirre.

13.    Juan Maria Prieto Mendia.

14.    Jone Miren Idiazabal Garmendia.

15.    Jose Maria Oliveri Albisu (Independiente).

16.    Maria Nieves Jauregi Isasti.

17.    Jose Ignacio Irastorza Garcia.

18.    Naiara Granado Martin.

19.    Jon Ander Arrieta Berasarte (Independiente).

20.    Begoña Sarasola Martiarena.

21.    Mikel Andoni Ugalde Ugarte.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Jose Javier Echave Lanz.

 2.    Maria Asunción Lopez Medrano (Independiente).

 3.    Martin Iriarte Arrozpide (Independiente).

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak/titulares.

 1.    Jose Angel Rodriguez Medina.

 2.    Goizane Alvarez Irijoa.

 3.    Isaac Palencia Caballero.

 4.    Rosa Maria Rebollo Marcos.

 5.    Joseba Echarte Martin.

 6.    Yosleidy Cristina Ferrera Cedeño.

 7.    Iñaki Ruiz Alonso.

 8.    Mon­tse­rrat Luis Cano.

 9.    Ignacio Fernandez Herrero (Independiente).

10.    Maria Elena Hernandez Rivas.

11.    Ruben Esteban Robledo.

12.    Maria Almudena De La Torre Fernandez.

13.    Juan Antonio Magro Diaz.

14.    Maria Angeles Machin Rodriguez.

15.    Manuel Quesada Morillas.

16.    Ana Pilar Bueno Cabida.

17.    Joaquin Acosta Pacheco.

18.    Maria Concepcion Alvarez Oyarbide.

19.    Donato Larrañaga Arruti.

20.    Inmaculada Triano Pouso.

21.    Miguel Angel Buen Lacambra.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/titulares.

 1.    David Lumbreras Lasa.

 2.    Macarena Puentes Selas.

 3.    Maria Victoria Gasó Folgado.

 4.    Valentin Moreno Magro.

 5.    Maria Luisa Galavis Lopez.

 6.    Victorino Garcia Burgos.

 7.    Manuel Padin Fernandez.

 8.    Luis Peral Ferré.

 9.    Maria Del Carmen Sanchez Henares.

10.    Aurora Martin Gonzalez.

11.    Gonzalo Peral Corrales.

12.    Pedro Valentin-Gamazo De Cardenas.

13.    Anastasio Bastida Gomez.

14.    Ana Isabel Gutierrez Escribano.

15.    Maria Concepcion Aranda Peñas.

16.    Alejandro Sanchez Feliú.

17.    José Antonio Anaya Rivero.

18.    Piedad Garcia-Ballesteros Maroto.

19.    Marina Fernandez Martín.

20.    Marina Perez Cos.

21.    Antonio Muñoz Ortiz.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

ELKARREKIN PODEMOS (Podemos, Ezker Ani­tza-IU, EQUO Berdeak).

Titularrak/titulares.

 1.    Ion Collar Rioseco.

 2.    Maite Gar­tzi­a Ontiveros.

 3.    José Manuél Ferradás Freijo.

 4.    Xabier Sánchez Aguirregomezcorta.

 5.    Yolanda Martín Marcos.

 6.    Josean Sánchez González.

 7.    María Isabel Corral Urbano.

 8.    Javier Busselo Ortega.

 9.    Nagore Basurto Escamilla.

10.    Natalia Olivera Bueno (Independiente).

11.    José Luis Gallego Romero.

12.    Irati Aizpurua Berradre.

13.    Jacinto Giraldes Pravos.

14.    Ana María Bueno Ruíz.

15.    Cristina Garceo Odriozola (Independiente).

16.    Laura Selgas Sendra (Independiente).

17.    Antonio Menéndez Hermoso.

18.    Encani Guereño Quintana (Independiente).

19.    Miguel María Rodríguez Barbero.

20.    Pa­txi Astibia Arana.

21.    José Cruz Legorburu Ayestarán.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Lourdes Morales García (Independiente).

 2.    Fermín García Arroyo.

 

HERNANI

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Xabier Ler­txu­ndi Asteasuinzarra.

 2.    Maria del Coro Echeverria Tolosa.

 3.    Estibaliz Aldeiturriaga Amuriza.

 4.    Oier Agirresarobe Lizaso.

 5.    Maria Francisca Ibarguren Echeverria.

 6.    Martin Aldaya Olasagasti.

 7.    Maria Isabel Sanchez Perez.

 8.    Itsa­so Lekuona Legorburu.

 9.    Estibalitz Sara Agirre Agirre.

10.    Alex Erdocia Igoa.

11.    Ane Ibarburu Lizeaga.

12.    Mikel Von Wichmann Pavletich.

13.    Maria Lourdes Barragan Merce.

14.    Ai­tzol Arrieta Erauskin.

15.    Maria Rosalia Clemente Lozares.

16.    Kepa Pikabea Urdangarin.

17.    Igotz Zerain Usandizaga.

18.    Imanol Arana Goicoechea.

19.    Miren Begoña Arrondo Iruin.

20.    Larraitz Mendiable Apece­txea.

21.    Inhar Manu Olano Iradi.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Alfredo Moraza Barea.

 2.    Maria Josefa Lafourcade Casado.

 3.    Juan Lucas Moral.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/titulares.

 1.    Andoni Amonarraiz Gomez.

 2.    Jose Antonio Cuesta Sole.

 3.    Maria Otaegui Velez.

 4.    Blanca Alberro Aranzasti (Independiente).

 5.    Felipe Etxe­berria Agirre­txe.

 6.    Mikel Guru­tze­aga Zubillaga.

 7.    Felix Etxe­berria Balerdi.

 8.    Maria Jose Martinez Frade.

 9.    Edurne Urkia Aldaregia (Independiente).

10.    Miriam Vazquez Vecino (Independiente).

11.    Isabel Zubillaga Huici.

12.    Jose Ramon Lasarte Elicegui.

13.    Genoveva Aguinaga Ortega (Independiente).

14.    Andoni Gortazar Peñil (Independiente).

15.    Maria Pilar Ugalde Aguirresarobe.

16.    Jose Antonio Rekondo Sanz (Independiente).

17.    Natalia Ugalde Aguirresarobe (Independiente).

18.    Iñaki Arratibel Olaciregui (Independiente).

19.    Maria Concepcion Azkue Orayen.

20.    Domingo Gainza San Sebastian (Independiente).

21.    Silvana Bassetti Duranti.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Aitor Eyheraguibel Bossert.

 2.    Javier Sagastagoitia Monasterio.

 3.    Ana Azpiazu Urrutia (Independiente).

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak/titulares.

 1.    Ricardo Crespo Rubio.

 2.    Maria Jesus Egido Moreno.

 3.    Jesus Maria Lopez Sanchez (Independiente).

 4.    Maria Nieves Jimenez Rol.

 5.    Pablo Peñacoba Alamo.

 6.    Maria Pilar Davila Alfageme.

 7.    Guillermo Perez Areta (Independiente).

 8.    Beatriz Alvarez Alaminos.

 9.    Paulino Garcia Montejo.

10.    Maria Del Carmen Iriarte Romo (Independiente).

11.    Manuel Bello Miranda.

12.    Avelina Garbayo Estanga.

13.    Jose Antonio Gorjon Palomino.

14.    Maria Carmen Giganto Alvarez (Independiente).

15.    Jose Antonio Sanchez Gomez.

16.    Natividad Cerdan Martinez.

17.    Jose Francisco Valentin Torres Casanueva.

18.    Carmen Alaminos Robles.

19.    Jose Morcillo Guerrero.

20.    Maria Angeles Rubio Dominguez.

21.    Jose Perez Dominguez.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/titulares.

 1.    Cristobal Carretero Gomez.

 2.    Alvaro Bustamante De La Mora.

 3.    Maria Isabel Corral Rodriguez.

 4.    Gema Vicenta Belinchon Duarte.

 5.    Conrado Garcia Calleja.

 6.    Ilona Bodnaryuk.

 7.    Maria Gloria Dominguez De Miguel.

 8.    Maria Eugenia Espinosa De Los Monteros Ortiz De Zevallos.

 9.    Luis Cubillo Cubillo.

10.    Pedro Ponce De León Hernandez.

11.    Emma Benitez De La Rosa.

12.    Javier Lorenzo Moreno.

13.    Ana Maria Juliá Diez De Rivera.

14.    Santiago Maria Ortiz De Solorzano Cubillo.

15.    Diana Rodriguez Fernandez.

16.    Lucas Allende Martinez- Cubells.

17.    Maria Teresa Talens Bolos.

18.    Encarnación Aspron Herrero.

19.    Álvaro Mayoral Sola.

20.    Luis Felix Verdeja Lizama.

21.    Virginia Sanz Rodriguez.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Juana Sanchez Hurtado.

ELKARREKIN PODEMOS-ORAIN HERNANI (Podemos, Ezker Ani­tza-IU,EQUO Berdeak).

Titularrak/titulares.

 1.    Jaione Aristregi Cao.

 2.    Lurdes López Gorro­txa­tegi (Independiente).

 3.    Pedro Pascual Barquilla.

 4.    Nora C. Rey Rey (Independiente).

 5.    Asier Bilbao Díez de Salazar (Independiente).

 6.    Maite Chivite Bengoe­txea.

 7.    Aritz Hernani Mena.

 8.    Eva Benkö Zoltan.

 9.    Borja Martin Arocena (Independiente).

10.    Nagore Arrastua Barbado.

11.    Marcos Tolosa Oyarbide.

12.    Isabel García Berrio (Independiente).

13.    Juan Ramón Jódar Arruiz (Independiente).

14.    Jaione Zubeldia Tellechea (Independiente).

15.    Javier Díaz Agredano (Independiente).

16.    Josune Garayar Garmendia (Independiente).

17.    Iosu González Rollán.

18.    Men­txu Agredano Muñoz (Independiente).

19.    Juan Manuel González Simón.

20.    Ixiar Gurmendi Olabiaga (Independiente).

21.    Txe­ma Mercado Acero.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Mónica Mora Reluz.

 2.    Txo­nio Domínguez Cuenca (Independiente).

 3.    Ainhoa Pineda Urruzola (Independiente).

 

HONDARRIBIAA

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Xabier Isasi Balanzategui.

 2.    Xabier Bengoe­txe­a Erriondo.

 3.    Oihana Echevarrieta Legrand.

 4.    Zior­tza Ameztoy Garcia.

 5.    Carlos Gebara Urkiola.

 6.    Uxue Criado Nieto.

 7.    Garikoitz Arroyo Vega.

 8.    Maria Josefa Susperregui Aizpurua.

 9.    Iban Clemente Martin.

10.    Ainhoa Olaizola Aguinaga.

11.    Lur Maria Irulegui Gonzalez.

12.    Amets Mariscal Susperregui.

13.    In­tza (Eneko) Arzuaga Iridoi.

14.    Enar Agirre Oregi.

15.    Iosu Miren Goñi Maya.

16.    Miren Legorburu Galayeta.

17.    Josu Miren Barandiaran Bengoe­txea.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Maria Kon­txi­ta Go­tzo­ne Erro Jauregi.

 2.    Maria Paz Esperanza Zendoia Sainz.

 3.    Karlos Santiago Etxe­berria.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/titulares.

 1.    Txo­min Sagarzazu Ancisar (Independiente).

 2.    Juan Maria Altuna Muñoa.

 3.    Maria Serrano Olascoaga.

 4.    Go­tzo­ne Larrarte Campandegui (Independiente).

 5.    Juan Luis Silanes Aguirre.

 6.    Gonzalo Carrion Insausti.

 7.    Edurne Etxe­buru Eguia.

 8.    Aran­tza­zu Rojo Gomez.

 9.    Silvia Emazabel Felce.

10.    Mikel Zapirain Picabea.

11.    Maria Isabel Olazabal Lecuberria.

12.    Naiara Arroyo Perez (Independiente).

13.    Aran­tza Berrotaran Otegi (Independiente).

14.    Norberto Emazabel Zabala (Independiente).

15.    Iñaki Ocio Larrañaga.

16.    Larraitz Gezala Oyarbide.

17.    Jose Ramon Mutuberria Daguer.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Ana Cupeiro Goyenechea.

 2.    Pedro Maria Gar­tzi­a Erauso.

 3.    Xabier Mirena Zabala Zeberio.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak/titulares.

 1.    Jesus Ignacio (Josu) Alvarez Yeregui.

 2.    Maria Noemi Odriozola Pascual (Independiente).

 3.    Ira­txe Olaizola Esquina.

 4.    Maria Jesus Garin Esnaola.

 5.    Ramon Laborda Larzabal.

 6.    Jose Carlos Alonso Alonso (Independiente).

 7.    Jesus Maria Ogueta Arrue (Independiente).

 8.    Guacimara Garcia Alayon.

 9.    Cinta Palenzuela Mugica.

10.    Pedro Barruso Bares.

11.    Estela Galan Marijuan.

12.    Antonio Soria Diaz.

13.    Francisco Javier Garmendia Martinez.

14.    Iker Cincunegui Berrotaran (Independiente).

15.    Maria Juncal Laborda Larzabal.

16.    Maria Del Coro Gutierrez Otegui (Independiente).

17.    Pedro Jose Olazabal Ortiz.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/titulares.

 1.    Jose Miguel Ochoteco Aguirre.

 2.    Juan Carlos Zabala Ortega.

 3.    Iñigo De Olazabal Sans.

 4.    Estefania Ramos Estudillo.

 5.    Ainhoa Azpiolea Ramos.

 6.    Borja Izuzquiza Regalado.

 7.    Fernando Cuevas Gómez.

 8.    Maria Cristina Fernandez Sanchez.

 9.    Magdalena Vivancos Machimbarrena.

10.    Alejandro Gil Sanz.

11.    Jorge Rodrigo Dominguez.

12.    Maria Victoria Simon Garcia-Vicente.

13.    Pablo Fernandez Gutierrez.

14.    Maria Paloma Montoto Simon.

15.    Sergio Bayo Garcia.

16.    Maria Del Carmen Morón Alonso.

17.    Alvaro Allende Rodriguez-Losada.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Paula Miraved Valle.

ABO­TSA­NITZ (ABO­TSA­NITZ).

Titularrak/titulares.

 1.    Igor Enparan Araneta.

 2.    Guadalupe Queiruga Oronoz.

 3.    Esti­txu Urtizberea Sorzabal.

 4.    Ai­tzol Arroyo Tumas.

 5.    Or­tzi Alonso Murelaga.

 6.    Josu Peña Alza.

 7.    Mayi Errasti Jauregui.

 8.    María Jesús Bolaños Reyero.

 9.    Egoitz Alcaraz Franganillo.

10.    Aritz Rivero Astiz.

11.    Tamara Yaoska Sastre Castillo.

12.    Mikel De la Linde Ruiz.

13.    Ane Miren Amunarriz Izaguirre.

14.    Iker Azkue Lete.

15.    Ion Aristizabal Verdial.

16.    María Jesús Larrarte Campandegui.

17.    Pedro Berra Darceles.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Mikel Louvelli Nieves.

 2.    María Mar Berrotaran Lecuona.

 3.    Angel Alcain Echeverria.

 4.    Juan Ortiz Armendariz.

 5.    Miren Erraimunde Alkorta Barrena.

 6.    Juan Antonio Cornejo Reyes.

 7.    Gerardo Fermín Ruiz.

 8.    Miren Josebe Sagarzazu An­tsi­zar.

VOX (VOX).

Titularrak/titulares.

 1.    Jon Campandegui Emazabel.

 2.    Stanliy Ramos de la Cruz.

 3.    Maria del Carmen Isabel Adriaensens Menocal.

 4.    Silvia María Ansaldo Adriaensens.

 5.    Maria Calvete Chicharro.

 6.    Marta García López.

 7.    Serezade de Dios Sanchez.

 8.    Mario Ferrer Felices.

 9.    Miguel Galan Zancajo.

10.    Roberto Fernandez García.

11.    Jose Manuel Boixo Vidal.

12.    Joaquin Boveda Gonzalez.

13.    Natalia Herrera Chavarri.

14.    Liliana Cuesta Alvarez.

15.    Angel Alfredo Cavada Castellanos.

16.    Ana María Andrade Higueras.

17.    Salvador Escriva Moscardo.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Rosa Blazquez Boga.

 2.    Javier Fadon Martinez.

 3.    Juan José González Nevado.

 

IRUN

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Jokin Melida Beltran De Heredia.

 2.    Oihana Briones Aramendi.

 3.    Ane Unanue Gutierrez.

 4.    Jose Cayetano Diez Gonzalez.

 5.    Daniel Berasategui Peña.

 6.    Leticia Bermejo Borobia.

 7.    Xabier Martinez De Antoñana Torrano.

 8.    Leire Zendoia Egaña.

 9.    Naiara Villaba Arruabarrena.

10.    Silvestre Balerdi Rezola.

11.    Aimar Guzón Arrese.

12.    Miren Bakarne An­tzin Urroz.

13.    Juan Carlos Martinez Areta.

14.    Aran­tza Estivariz Lasa.

15.    Felix Maria Vicente Solis Ijurco.

16.    Iñigo Peña Oyarbide.

17.    Olaia Casas Chaves.

18.    Elixabet Aragon Ibarra.

19.    Juan Bautista Escudero Tellechea.

20.    Idoia Zubeldia Izagirre.

21.    Ioseba Ruiz Nuñez.

22.    Enara Zubeldia Zabala.

23.    Iñaki Gaztelumendi Izagirre.

24.    Guru­tze Aizpurua Agirre.

25.    Jose Luis Salinas Aragón.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Lohi­tzu­ne Txa­rola Gurru­txa­ga.

 2.    Daniel Hernandez Camio.

 3.    Juan Maria Unanue Unzueta.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/titulares.

 1.    Xabier Iridoy Olaizola.

 2.    Miren Josune Gomez Sarasola.

 3.    Maria Lourdes Larraza Quiles.

 4.    Iosu Iguiñiz Echeveste.

 5.    Jose Enrique Corchón Alvarez.

 6.    Miren Ramonita Guezuraga Cantero (Independiente).

 7.    Lander Ugartemendia Mugica.

 8.    Ricardo Bereciartua Vallejo.

 9.    Miren Jasone Ugarte Garcia de Andoin.

10.    Iulen Arana Zolezzi.

11.    Maria Belen Rojas Alonso (Independiente).

12.    Gorka Alvarez Aramburu.

13.    Irene Castezubi Arellano.

14.    Noel D’Anjou Olaizola.

15.    Ana Isabel Iturria Vazquez (Independiente).

16.    June Aramburu Cariñena.

17.    Lauren Etxe­pare Igiñiz (Independiente).

18.    Maria Elena Michelena Minguez (Independiente).

19.    Pedro Maria Icardo Espino.

20.    Itzi­ar Zunzundegui Narvarte.

21.    Bernardino Garcia Echeverria.

22.    Maria Eugenia Iparraguirre Bemposta.

23.    Maria Elena Echegoyen Gaztelumendi.

24.    Jose Antonio Eizaguirre Arzac.

25.    Jose Javier Chapartegui Larrañaga.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Helena Lopez Aguirrezabala.

 2.    Roberto Blanco Martin.

 3.    Iñaki Zunzundegui Narvarte.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak/titulares.

 1.    Jose Antonio Santano Clavero.

 2.    Cristina Laborda Albolea.

 3.    Miguel Angel Paez Escamendi.

 4.    Juncal Eizaguirre Rosa (Independiente).

 5.    Borja Olazabal Toro (Independiente).

 6.    Monica Martinez Notario.

 7.    Sergio Corchon Arre­txe.

 8.    Rebeca Gonzalez Ramirez.

 9.    Jon Ugarte Petricorena.

10.    Maria Soledad Gomez Adrian.

11.    Sergio Javier Alzaga (Independiente).

12.    Agustina Gaztelumendi Iglesias.

13.    Juan Bautista Segador Escribano.

14.    Maria Mar Fernandez De Paz.

15.    Ignacio Pereda Fernandez.

16.    Tatiana Naranjo Lecuona.

17.    Jose Anselmo Muñoz Miura.

18.    Juana Albolea Sanchez.

19.    Felipe Javier Pascua.

20.    Maria Carmen Ruiz Rodriguez.

21.    Jose Luis Fernandez Cerdeiriña.

22.    Francisca Garcia Lumbreras.

23.    Vicente Ruiz Rodriguez.

24.    Jesus Camara Rey.

25.    Adela Michelena Cantador.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/titulares.

 1.    Muriel Larrea Laso.

 2.    Iñigo Manrique Cia.

 3.    Francisco Javier Fernandez De Diego.

 4.    Maria Botejara Sampedro.

 5.    Sofia Vazquez Gonçalves.

 6.    Carlota Sanz Martinez.

 7.    Luis Olazabal Castro.

 8.    Maria Candida Fernandez Ferrera.

 9.    Jesus Semper Sampayo.

10.    Aitor Iriondo Unanue.

11.    Maria Encarnacion Aramendia Alonso.

12.    Cecilia Mendoza Jimenez.

13.    Albino Machado Pires.

14.    Maria Eugenia Quevedo Otaegui.

15.    Jose De Las Heras Notario.

16.    Maria Carmen Martin Beloqui.

17.    Elvira Pascual Izquierdo.

18.    Salvador Cabanilles Perez.

19.    Maria Rita Fernandez Bravo.

20.    Fernando Gomez Patroni.

21.    Maria Cristina Farfan Peñafiel.

22.    Rosario Garcia Esteban.

23.    Jose Maria Perez Gonzalez.

24.    Manuel Sainz De Vicuña Melgarejo.

25.    Juana De Bengoechea Estrade.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Salvador Santa Cruz Cuadra.

 2.    Josefa Jimenez Ruiz.

ELKARREKIN PODEMOS (Podemos, Ezker Ani­tza-IU).

Titularrak/titulares.

 1.    David Soto Rodríguez.

 2.    Miren Echeveste Lacombe.

 3.    David Nuño García.

 4.    Santiago Jiménez Ussía.

 5.    Maria Eugenia López Muñoz.

 6.    M.ª Gema Santa Maria Torija.

 7.    Rosa Rubio Sánchez (Independiente).

 8.    José Manuel Álvarez Quintana.

 9.    M.ªAmaia Peña Rebolleda.

10.    Beno Gomez Benito (Independiente).

11.    M.ª Agustina Pedroche Rodriguez.

12.    Unai Burguete Rubio.

13.    Paqui Sanchez Salinas.

14.    Juan José Carrillo Echegaray.

15.    M.ª Juncal Valiente Gonzalez.

16.    Carlos Javier Reglado Mateos.

17.    Juncal Oiar­tzun Rodríguez (Independiente).

18.    Jose Antonio Díaz Escano.

19.    María Valiente González.

20.    Carlos López Gil.

21.    Isabel Puerto Martínez.

22.    Javier Letellier Diaz.

23.    M.ª Angeles García Calle.

24.    Tannia Cortes Erazo.

25.    Jose Ramón (Jose­txo) Arrieta Arrieta.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Thania Pazos Gonzalo.

 2.    Jose Antonio Mier Marcos.

CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (Cs).

Titularrak/titulares.

 1.    Javier Estevez Videira.

 2.    Iñaki Mendizabal Miguelez.

 3.    Naroa Paredero Lanciego.

 4.    Rubén Conejo Goñi.

 5.    Eugenia Campos López.

 6.    María Jesús Fornero Vela.

 7.    José Manuel López Alemany.

 8.    Koldo Lorea Bravo.

 9.    Paloma Lorenzo Usabiaga.

10.    Manuel Reyes Velasco.

11.    Pablo Camba Martínez.

12.    Maria Nieves Arriaga Peña.

13.    Juan carlos Estevez Videira.

14.    Maria Paz Lucía Perez Marín.

15.    Emilio Videira Ladero.

16.    María del Carmen Videira Ladero.

17.    Jesús Pinto Perales.

18.    Asterio Estevez Frades.

19.    Naomi Peña Fonseca.

20.    Javier Gómez García.

21.    Zuhaitz Aldazabal Bueno.

22.    Naiara Landa Perez.

23.    Crescencio Frades González.

24.    Santiago Miguel García Mateos.

25.    Dolores Galiana Jimenez.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

VOX (VOX).

Titularrak/titulares.

 1.    Alejandro Muñoz Pérez.

 2.    Eloy Alipio Rodríguez.

 3.    José Félix Ramajo Blanco.

 4.    Giovanna Ramos Castaño.

 5.    Paula De Casimiro Flores.

 6.    Enrique Fernández De Giles.

 7.    Jesús Gil Ming.

 8.    Silvia Alzaga Basabé.

 9.    María Mercedes Del Castillo Beraza.

10.    Rosa María Dacal Calle.

11.    Jose Ignacio Mendiolea Martínez.

12.    Francisco Javier Juan Gamalie.

13.    Ignacio Linares Calaza.

14.    María -Fernanda Agredano García.

15.    Anunciación Pons Collado.

16.    Carlos Lorente Carrasco-Muñoz.

17.    Rafael Alberto Lorenzo Cepeda.

18.    Olivia Lezaun Echechipea.

19.    Lucía Herrera Pizarro.

20.    Ascensión Nevado López de Zubiría.

21.    Francisco José Manso Criado.

22.    Miguel Angel Jiménez Velasco Mazario.

23.    José Enrique Expósito Pintor.

24.    Soraya Jurado López.

25.    Sandra Mota Martínez.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Jose Antonio Mateo Berenguel.

 2.    María Belen Bulnes Abascal.

 3.    Silvia García Baglietto.

LASARTE-ORIA

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Jon Martin Tejeria.

 2.    Uxue Loinaz Urruzola.

 3.    Joxe Ramon Pikabea Bereziartua.

 4.    Estibaliz Garmendia Arrieta.

 5.    Asier Gorostegi Aliri.

 6.    Rosa Maria Ormazabal Camarero-Nuñez.

 7.    Oihan Agirre­txe Iradi.

 8.    Maddi Iparragirre Iar­tza.

 9.    Aner Lozano Urdanpilleta.

10.    Maria Jose Goizueta Garmendia.

11.    Mikel Olaiz Garmendia.

12.    Isabel Fernandez De Aguirre Amilibia.

13.    Gorka Lasa Azpiazu.

14.    Jurdana Anton Iradi.

15.    Ricardo Manuel Calçada De Carvalho.

16.    Maria Del Coro Mugica Arocena.

17.    Julian Pavo Giraldo.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Miren Aran­txa Otaegi Arruti.

 2.    Pablo Barrio Ramirez.

 3.    Leire Elizegi Beloki.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/titulares.

 1.    Jon An­txo­rdoki Rekondo.

 2.    Boris Nogales Benito.

 3.    Estibaliz Alkorta Barragan.

 4.    Ainara Elicechea Beitia (Independiente).

 5.    Larraitz Garcia de Andoin Egurza.

 6.    Jon Alkorta Barragan (Independiente).

 7.    Itzi­ar Arroyo Carrera.

 8.    Sergio Lucas Fernandez (Independiente).

 9.    Goizalde Pildain Narvarte (Independiente).

10.    Juan Maria Iradi Erausquin.

11.    Maria Jesus Iraola Iraola.

12.    Jose Jesus Arte­txe Lazkano (Independiente).

13.    Araceli Diaz de Alda Garcia de Acilu.

14.    Oscar Sevilla Rendos.

15.    Maria Lourdes Iarza Etxenike (Independiente).

16.    Juan Maria Alcorta Etxe­berria.

17.    Maria Soledad Tejeria Amunarriz.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Santos Aranzacistroqui Irizar.

 2.    Maria Josefa Egurza Salaverria.

 3.    Luis Maria Ansa Goenaga.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak/titulares.

 1.    Jesus Maria Zaballos De Llanos.

 2.    Maria Lourdes Acevedo Beldarrain.

 3.    Agustin Valdivia Calvo.

 4.    Maria Teresa (Maite) Iglesias Sanchez.

 5.    David Mateos Jimenez (Independiente).

 6.    Nuria Fernandez Castrillo.

 7.    Jesus (Txus) Alonso Ocariz.

 8.    Nagore Duran Urbistondo (Independiente).

 9.    Iñigo Zabaleta Garcia.

10.    Lourdes Palacios Martin.

11.    Fernando Cruz Montes.

12.    Beatriz Juez Martin.

13.    Manuel Carballes Fernandez.

14.    Elisa Isabel Corbacho Gonzalez (Independiente).

15.    Jose (Piquelo) Garcia Avila.

16.    Iñaki Mirena Mugica Flores.

17.    Tomasa Pelaz Garcia.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/titulares.

 1.    Alejandro Saenz Muriel.

 2.    Carmen Pascual Monzo.

 3.    Francisco Javier Saenz Martinez.

 4.    Maria Antonia Arrondo Lopez.

 5.    Alberto Guna Pedrajas.

 6.    Jose Victorio Matellano Cano.

 7.    Angel Extremera Extremera.

 8.    Elia Obdulia Martín Bernabeu.

 9.    Juliana Nancy Ayala Montes.

10.    Juan Carlos Arcas Martín.

11.    Concepcion Padrón Rodriguez.

12.    Francisco Luis Velasco De Cal.

13.    Alfredo Luis Malo Croas.

14.    Maria Luz Ramirez Gonzalez.

15.    Maria Rosa Bolado Diaz.

16.    Isidoro Agraz Escribano.

17.    Maria De Los Reyes Amaro Morillo.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Gema Covadonga Fernández Revuelta.

ELKARREKIN PODEMOS (Podemos, Ezker Ani­tza-IU,EQUO Berdeak).

Titularrak/titulares.

 1.    David Ares Rodríguez.

 2.    Tania Rodríguez González.

 3.    Miguel Angel Tolosa Avellino.

 4.    Beatriz Aygües Arin.

 5.    Alexander Pozo Manibardo.

 6.    María Elena Murillo Moreno.

 7.    Alejandro Herrero Herrero.

 8.    Alicia García Patino.

 9.    Arkaitz Naya Carrasco.

10.    Rosa María Marquina Larequi.

11.    Francisco Vaquerizo Gómez.

12.    Virginia Leticia González Alcorta.

13.    Francisco Arruti Susberro.

14.    Felicidad Rubio Rodríguez.

15.    José Usabiaga Beloki.

16.    Agustín Santana Velazquez.

17.    Mayi Bengoe­txe­a Agirresarobe.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

LEZO

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Mikel Arruti Salaberria.

 2.    Miren Ormazabal Urkizu.

 3.    Ai­tzol Saizar Viaña.

 4.    Ainhoa In­txa­urrandieta Ezkurra.

 5.    Axier Irastorza Alustiza.

 6.    Mireia Cuesta Unzain.

 7.    Iker Salaberria Urkizu.

 8.    Deiene Ziganda Arruti.

 9.    Ager Arrieta Martikorena.

10.    Jesica Lopez Suarez.

11.    Joxe Mikel Garmendia Etxa­ndi.

12.    Edurne Lizarazu Legorburu.

13.    Maria Dolores Manso Berasarte.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Haritz Salaberria Goikoe­txea.

 2.    Miguel Luis Arrizabalaga Pikabea.

 3.    Ainhoa Zabalo Loiarte.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/titulares.

 1.    Jesus Maria Martiarena Jaca.

 2.    Laura Martinez Vizuete.

 3.    Irlentz Ortega Ugalde.

 4.    Laura Muñoz Aguado.

 5.    Ion Pombar Hospitaler.

 6.    Miguel Angel Sanchez Antunez.

 7.    Maria Concepción Muñoz Aguado.

 8.    Pa­txi Sarasola Cobos.

 9.    Maria Noemi Arberas Oses.

10.    Juan Luis Urkizu Urretabizkaia.

11.    Enrique Figueroa Laboa.

12.    Saioa Bandres Moneo.

13.    Miren Irune Zabaleta Picabea.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Idoia Elorza Gurru­txa­ga.

 2.    Alfredo De la Puente Pagola.

 3.    Angel Maria Errasti Sarasa.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak/titulares.

 1.    Jose Angel Sanchez Gallardo.

 2.    Beatriz Gomez Garcia.

 3.    Antonia Juez Lopez.

 4.    Nicanor Barradas Piris.

 5.    Maria Dolores Landin Pombo.

 6.    Antonio Redondo Gomez.

 7.    Ana Isabel Gabino Barradas.

 8.    Joaquin Maria Sanchez Hernandez.

 9.    Maria Pilar Gonzalo Ochoa.

10.    Joseba Igoa Merino.

11.    Jose Ignacio Martinez Hernandez.

12.    Juan Aitor Errasti Olalde.

13.    Maria Concepcion Albeniz Alberdi.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/titulares.

 1.    Antonia Ruiperez Ruiz.

 2.    Tomas Velasco San Roman.

 3.    Dario Molina Barca.

 4.    Maria Belén Velasco Oterino.

 5.    Jose Garea Romeralo.

 6.    Jesus Angel Benavides Garcia.

 7.    Alfonso Martinez Pelaez.

 8.    Jose Aguilar Fontalba.

 9.    Elena Maria Lalana Messa.

10.    Rosario Sanchez Ruiz.

11.    Fernando Navarro Morales.

12.    Gema Laso Araguas.

13.    Maria Palacios Garcia.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

OIARTZUN

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Jexux Leonet Elizegi.

 2.    Eneritz Arbelaitz Sarasti.

 3.    Agustin Lekuona Irastorza.

 4.    Olaia Lasa Olaziregi.

 5.    Jon Del Olmo Larrañaga.

 6.    Miren Yosune Cousillas Aramendi.

 7.    Josu Delgado Rozas.

 8.    Olga Maria Aranzazu Leibar Mendarte.

 9.    Enekoitz Marcos Azpiroz.

10.    Haizea Saez De Eguilaz Perez.

11.    Goratz Gezala Etxe­berria.

12.    Miren Arrosa Lizaso Azpiroz.

13.    Jesus Saavedra Lecuona.

14.    Onditz Uharte Susperregui.

15.    Aitor Puertas Marin.

16.    Maria De Los Angeles Delgado Saldaña.

17.    Jose Maria Iturrioz Oñativia.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Koikile Arruabarrena Lekuona.

 2.    David Elgeta Azpillaga.

 3.    Maria Josefa Arbelaiz Guelbenzu.

 4.    Ramona Mendiburu Iturain.

 5.    Ioritz Aizpuru Lopez.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/titulares.

 1.    Rafael Bergareche Urdampilleta.

 2.    Iñaki Arbelaiz Michelena.

 3.    Maitane Larruscain Aguirre.

 4.    Yon Goikoe­txe­a Labaka.

 5.    Janire Michelena Lecuona.

 6.    Iñaki Olaizola Anchustegui (Independiente).

 7.    Jon Oyarzabal Arbide.

 8.    Maria Gemma Roteta Lopetegui (Independiente).

 9.    Miguel Jose Maria Idiazabal Gorrochategui.

10.    Elene Oyarzabal Arbide (Independiente).

11.    Lucas Ramon Echeveste Otegui.

12.    Jose Antonio Sistiaga Legorburu.

13.    Jacinto Larburu Lecuona (Independiente).

14.    Maria Carmen San Jose Galarraga (Independiente).

15.    Amaia Burgos Aduriz (Independiente).

16.    Idoia Yeregui Telleria.

17.    Genaro Cortajarena Amiano.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak/titulares.

 1.    Aitor Gonzalez Blanco.

 2.    Roberto Marzana Gorostegui.

 3.    Maria Concepcion Lopez Rodriguez.

 4.    Raquel Martin Carranza.

 5.    Jose Gilberto Tabares Valdes.

 6.    Antonio Martinez-Alcocer Garcia-Abad.

 7.    Maria Esperanza Morales Quicios.

 8.    Emilio Merino Acuña.

 9.    Maria Yolanda Motrel Moya.

10.    Francisco Navarrete Rodriguez.

11.    Jesus Novillo Moya.

12.    Maria Asuncion Nogues Martitegui.

13.    Conrado Paramio Sancha.

14.    Maria Arsenia Perez Abascal.

15.    Francisco Javier Mieres Bombin.

16.    Maria Angeles Velazquez Sanchez.

17.    Jose Felipe Sarasua Gorrochategui.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/titulares.

 1.    Emerita Oterino Fernandez.

 2.    Maria Francisca Laso Moya.

 3.    Lucía Galvan Izquierdo.

 4.    Alfonso Lopez Maestre.

 5.    Iván Marco Da Piedade.

 6.    Victoria García Vaquero.

 7.    María Guillén Palacios.

 8.    Antonio Mendez De Diego.

 9.    Luis Rodriguez Galvez.

10.    Carlos Wengel Gomez Del Pulgar.

11.    Manuel Palomo Romero.

12.    Maria Dolores Panadero Gomez.

13.    Josefa De Gracia Jimenez.

14.    Pablo Vela Alda.

15.    Juana Perez- Marin Mesa.

16.    Maria Covadonga Cobian Carrascal.

17.    Manuel Carlos Diaz Arboli.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

ORIO

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Anuska Esnal Oliden.

 2.    Ainara Munduate Iguaran.

 3.    Xabier Ibarguren Azkue.

 4.    Beñat Solaberrieta Albizu.

 5.    Bakarne Oliden Albeniz.

 6.    Bittor Andres Alkorta.

 7.    Koldo Olariaga Larrañaga.

 8.    Olaia Eizagirre Herrero.

 9.    Aitor Larraza Irastorza.

10.    Eider Salegi Arruti.

11.    Laida Iturralde Larrañaga.

12.    Juan Vicente Lasa Carricaburu.

13.    Nagore Rementeria Argote.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Ibon Arruti Roteta.

 2.    Oihan Gozategi Urbieta.

 3.    Nora Solano Salaverria.

 4.    Gorka Puertas Orbañanos.

 5.    Maria Nieves Arruti Iceta.

 6.    Amaia Olazabal Leonet.

 7.    Go­tzon Igoa Aguirrezabal.

 8.    Jon Agirresarobe Lopetegi.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak/titulares.

 1.    Ana Priede Merchan.

 2.    Fernando San Martin Gubia.

 3.    Maria Asuncion Tena Ramirez (Independiente).

 4.    Jesus Jose Juan Rodriguez Pousa.

 5.    Maialen Romero Blanco.

 6.    Carlos Iraola Zubizarreta.

 7.    Gemma Serna Portugal.

 8.    Igor Lopez Quicios.

 9.    Maialen Mateos Jimenez.

10.    Manuel Compadre Vargas.

11.    Cristina Sanchez Herrero.

12.    Juan Carlos Hernandez Garrido.

13.    Miren Achutegui Roncal.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

ORAIN ORIOKO AUKERA INDEPENDENTEA (ORAIN).

Titularrak/titulares.

 1.    José Ángel Iparragirre Alberdi.

 2.    Jesús María Arriaran Elcorobarrutia.

 3.    Igor Acero Zabala.

 4.    Ekiñe Miralles Mugica.

 5.    Eder Etxe­verria Corta.

 6.    María Cristina Luisa Salsamendi Ayestaran.

 7.    Aran­txa Manterola Ler­txu­ndi.

 8.    Ane Miren Aguirrebeña Guereca.

 9.    Jon Joseba Otaegui Aizpurua.

10.    Jaime José Colado Gutiérrez.

11.    Luis María Aduriz Iruretagoyena.

12.    Iñigo Arruti Aguirre.

13.    Miriam Uranga Egurza.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/titulares.

 1.    Maria Lourdes Salsamendi Goñi (Independiente).

 2.    Andoni Torres Fernández.

 3.    Jon Basurko Sarasua (Independiente).

 4.    Amaia Gozategi Urbieta (Independiente).

 5.    Jose Javier Gomez de Segura Arce (Independiente).

 6.    Eugenio Antonio Cotado Iturain.

 7.    Ainhoa Usandizaga Zubiaurre.

 8.    Edurne Elena Etxe­berria Sedano (Independiente).

 9.    Juan Maria Irastorza Elorza (Independiente).

10.    Miren Eli­txa­bet Huegun Arruabarrena.

11.    Maria Angeles Genova Solabarrieta.

12.    Leandro Azcue Mugica.

13.    Noemi Ostolaza Arcauz.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Jon Redondo Ler­txu­ndi.

 2.    Miren Mirari Arruabarrena Elizalde.

 3.    Jose Miguel Macazaga Loidi.

PASAIA

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Maria Del Juncal Mintegia Arregi.

 2.    Miguel Maria Torrea Etxa­be.

 3.    Iraitz Pazos Lapido.

 4.    Xabier Alegria Loinaz.

 5.    Amaia Muguruza Arregui.

 6.    Mikel Go­tzon Garcia Peñil.

 7.    Jon Momblona Ezkurra.

 8.    Amaia Irulegi Eizagirre.

 9.    Ane Etxe­berria Arzak.

10.    Ramon Maria Illarregi Elberdin.

11.    Nerea Zangitu Torrontegi.

12.    Iker Vidal Mari­txa­lar.

13.    Ainhoa Calvo Maneiro.

14.    An­txon Cascallar Bemposta.

15.    Maria Angeles Gemma Figueroa Laboa.

16.    Agustin Migueltorena Larraburu.

17.    Maider Ziganda Poblacion.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Oihane Gorro­txa­tegi Zinkunegi.

 2.    Miren Berasategi Mora.

 3.    Jose Ignacio Murua Elizondo.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/titulares.

 1.    Nahikari Otermin Soroa.

 2.    Loreto Osa Ocon.

 3.    Jon Ander Eceiza Prieto.

 4.    Jose Juan Zubillaga Gutierrez.

 5.    Koldo Perez Dominguez.

 6.    Aitor Iturbe Otaegui.

 7.    Miren Aran­txa Larrea Insausti (Independiente).

 8.    Ana Isabel Riobo Freire.

 9.    Jose Garikoitz Agote Alberro (Independiente).

10.    Urko Bidegain Folgado.

11.    Maria Belen Prieto Ugalde.

12.    Fernando Trincado Camino.

13.    Aitor Inchausti Juncal.

14.    Leire Lasa Piñeiro (Independiente).

15.    Josu Urtizberea Arocena.

16.    Maria Belen Otaegui Esnaola.

17.    Juan Carlos Martin Rudi.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Dionisio Urresti Iribar.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak/titulares.

 1.    Izaskun Gomez Cermeño.

 2.    Jorge Aguayo Martinez.

 3.    Lore Suarez Linazasoro.

 4.    Itzi­ar Barragan Rodiño.

 5.    Miguel Angel Crespo Rico.

 6.    Sara Hidalgo Garcia.

 7.    Ayelen Torrado Maneiro.

 8.    Jose Antonio Sardon Perez.

 9.    Jesus Garabato Andonegui.

10.    Andrea Palomares Piñeiro.

11.    Jose Basterra Marfil.

12.    Esperanza Del Cid Molinillo.

13.    Maria Luisa Villanueva Oreja.

14.    Jose Mariño Miranda.

15.    Balbino Cambra Garcia.

16.    Beatriz Rodiño Pijuan.

17.    Vicente Ichaso Gonzalez.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/titulares.

 1.    Cristina Garcia Salinas.

 2.    Francisco Luis Via Ozalla.

 3.    Agustin Fontecha Mora.

 4.    Maria Pia Espel Urien.

 5.    Maria Del Mar Larrauri Fernandez.

 6.    Ana Maria Mantas Batres.

 7.    Antonio Muñoz Poyatos.

 8.    Jose Manuel Berrocal Gonzalez Guerrero.

 9.    David Hedrosa Andres.

10.    Nelly Hilares Cruz.

11.    José Miguel Jimenez Arcas.

12.    Javier Cabrero Hidalgo.

13.    Aurora Herranz Castellanos.

14.    Maria Teresa Martorell Ruiz.

15.    Francisco Jose De Diego Aransay.

16.    Sarai Roldán Cabrera.

17.    Jose Maria Andres Cervera.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Ana Maria Arin Novoa.

EZKER ANI­TZA - IZQUIERDA UNIDA (EzAn-IU).

Titularrak/titulares.

 1.    Aran­tza González García.

 2.    Jon Sánchez Aguirregomezcorta (Independiente).

 3.    Ana María Alfageme Aliste.

 4.    Kaiet López de Etxe­zarreta Olazabal.

 5.    Jose­txo Maneiro Domínguez.

 6.    Rosario Rodríguez Gutiérrez.

 7.    José Ignacio Madorrán Burgui.

 8.    Aurkene Ariza Aguiar.

 9.    Fernando Escobar Campín.

10.    Rakel Cabanillas Rodríguez.

11.    Salvador Oskoz Iriarte.

12.    Inés Lechón Gálvez.

13.    Julio Biurrun Ferreyra.

14.    Pedro Pastor Yeregui.

15.    Milagros Larburu Aguirre.

16.    Nieves González García.

17.    Xabier Pombo González.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (Cs).

Titularrak/titulares.

 1.    Rubén Campo Canosa.

 2.    Carolina Lapido Piñeiro.

 3.    José Antonio Leis Bermúdez.

 4.    Cristina Lapído Piñeiro.

 5.    José Martínez Montes.

 6.    Ana Redondo Luengo.

 7.    Luis Javier Garrido Palomares.

 8.    Dolores Mercedes Outeiral Centeno.

 9.    Eusebio Baños Gómez.

10.    María De Los Angeles Diaz Lopez.

11.    Mon­tse­rrat Berrueco Bernal.

12.    Marlon Enrique Urdaneta Rodríguez.

13.    Rocío Gómez de la Mata Galiana.

14.    Miguel Olza Moreno.

15.    María Amparo Guerrero Galiana.

16.    Francisco Javier Goñi Sarries.

17.    Sonia Inmaculada Rodriguez Ramirez.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PODEMOS-EQUO (Podemos, EQUO Berdeak).

Titularrak/titulares.

 1.    Julen Rodríguez Aboy.

 2.    Izaskun Urruzola Morán.

 3.    Florencio Moro De Arriba.

 4.    Marian Escobedo Madrazo.

 5.    Karmele Rivera Espina.

 6.    Nerea González Bastardo.

 7.    Francisco Arevalo Tello.

 8.    María Luisa Rodríguez Vázquez.

 9.    Juan Martín Zabalegui Asnariz.

10.    Mercedes Norte Mohamed.

11.    Gonzalo Velasco Quintana.

12.    Javier Alberdi Lopez de Echezarreta.

13.    María Victoria Eizaguirre Ballesteros.

14.    Xabier Perez García.

15.    Raquel Rodríguez Lopez.

16.    Mónica Gardenia Lima Álava.

17.    Julián Rodríguez Lopez.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

 

URNIETA

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Ainara De Miguel Berasategui.

 2.    Ainhoa Jauregi Cabezon.

 3.    Mikel Miren Legarreta Astiasaran.

 4.    Nekane Ubillos Cipitria.

 5.    Xabier Yurramendi Garmendia.

 6.    Itzi­ar Artola Bedia.

 7.    Jesus Alfonso Martin Moreno.

 8.    Aranzazu Fernandez Gutierrez Del Olmo.

 9.    Aitor Aldasoro In­txa­usti.

10.    Jesus Gonzalez Mateos.

11.    Hani­tze Jover Lasa.

12.    Izaskun Labat Marco.

13.    Mikel Ezeiza Arratibel.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Maria Carmen Urdangarin Iriondo.

 2.    Miguel Izaguirre Recondo.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/titulares.

 1.    Mikel Pagola Tolosa.

 2.    Jorge Segurado Iriondo.

 3.    Lucia Goñi Martínez (Independiente).

 4.    Agur­tza­ne Mercader Ubillos (Independiente).

 5.    Juan Luis Goikoe­txe­a Benzala.

 6.    Mikel Artola Pagola (Independiente).

 7.    David Rosco Jorge.

 8.    Maria Guadalupe Martiarena Lizarazu.

 9.    Amaya Vaquero Montero.

10.    Maria Pilar Sarasola Bulman.

11.    Manuel Mayoz Ostolaza (Independiente).

12.    Jesus Maria Santos Anabitarte.

13.    Maria Isabel Vaquero Montero.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Beñat Goenaga Arruabarrena.

 2.    Alejandra Arrieta Varela.

 3.    Jose Luis Aramendi Goikoe­txea.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak/titulares.

 1.    Hermenegildo Gonzalez Moran.

 2.    Consuelo Frutos Gonzalez.

 3.    Maria Belen Alfonso Cuevas.

 4.    Jose Guirado Novo.

 5.    Maria Lourdes Navais Paino.

 6.    Jose Luis Corpas Rodriguez.

 7.    Leyre Gonzalez Corchero.

 8.    Pedro Maria Pezonaga Romero.

 9.    Francisco Javier Prado Subiza.

10.    Paula Torres Busto.

11.    Juan Jesus Doce Alvarez.

12.    Jose Alfonso Guerrero.

13.    Maria Pilar Fernandez Quintana.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/titulares.

 1.    Angel Alonso Alonso.

 2.    Francisco Javier De La Torre Soriano.

 3.    Modesto Jesus Gonzalez Quintana.

 4.    Blanca Raquel Guerra Sotelo.

 5.    Maria Inmaculada Crooke Manzaneda.

 6.    Cecilio De Pedro Clemente.

 7.    Manuel Pizarro Martin.

 8.    Alejandro Cano Garcia.

 9.    Maria Loreto Bacariza Cebreros.

10.    Mercedes Martinez Yurrita.

11.    Maria Dolores Gonzalez Rodriguez.

12.    Maria Del Carmen Ruiz Martinez.

13.    Jesus Angel Lopez Merinero.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

ESCAÑOS EN BLANCO-AULKI ZURIAK (EB).

Titularrak/titulares.

 1.    Daniel Lizarralde Aguirre.

 2.    María del Mar Rodriguez Calvillo (Independiente).

 3.    Antonio Alier Laplana (Independiente).

 4.    Virginia Esther De la Parra Arruabarrena (Independiente).

 5.    Ivan Romaña Pascual (Independiente).

 6.    Claudia Alonso Lopez (Independiente).

 7.    Ramón Posada Uliaque (Independiente).

 8.    Rosaura Begoña Pérez Marrero (Independiente).

 9.    Roberto Asensio Yusta (Independiente).

10.    Rosa María García Molina (Independiente).

11.    Oscar Sanz Miguel (Independiente).

12.    Saioa Rodriguez Elgorriaga (Independiente).

13.    Jon Olaciregui Alonso (Independiente).

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

USURBIL

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Agur­tza­ne Solaberrieta Mesa.

 2.    Beñat Larrañaga Urdampilleta.

 3.    Lur Etxe­berria Gurru­txa­ga.

 4.    Jose Maria Iribar Zapirain.

 5.    Aroa Etxe­burua Ugartemendia.

 6.    Luken Arcarazo Silva.

 7.    Oskar Santamaria Picabea.

 8.    Itzi­ar Basterrika Unanue.

 9.    Ainhoa Arrozpide Landa.

10.    Nerea Goizueta Garmendia.

11.    Miren Alazne Olaizola Iparraguirre.

12.    Ana Isabel Eizagirre Sagardia.

13.    Pa­txi Xabier Arregi Iparragirre.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Fatimetou Hamadi Rguebi.

 2.    Eugenio Noriega Diez.

 3.    Isidra Navarro Del Amo.

 4.    Xuban Zubiria Elexpe.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/titulares.

 1.    Josune Urkola Larrarte.

 2.    Mirari Azurmendi Sorazu.

 3.    Carlos Perez Fraisoli.

 4.    Andoni Atxe­ga San Sebastian.

 5.    Maria Lourdes Jauregiberri Goenaga.

 6.    Agur­tza­ne Egibar Artola.

 7.    Maria Jose Ibargoyen Lizarazu.

 8.    Juan Maria Zubeldia Arrieta.

 9.    Jose Maria Zubiria Eguzkiza.

10.    Juan Gorostidi Echeverria.

11.    Esteban Goenaga Otegi.

12.    Miren Elisabet Ecenarro Ganzarain.

13.    Joseba Iñaki Illarramendi Echabe.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Fernando Arrieta Olasagasti.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak/titulares.

 1.    Francisco Jose Suarez Perez.

 2.    Fermin Orue-Echevarria Iturri.

 3.    Maria Arrate Irazabal Oyarzabal.

 4.    Julio Jaen Moral.

 5.    Antonia Novillo Ruiz.

 6.    Mauricio Lorenzo De La Torre.

 7.    Noemi Puertas Gonzalez.

 8.    Kristian Garnateo Aranda.

 9.    Esperanza Quicios Martinez.

10.    Angel Morales Rojo.

11.    Jesus Novillo Ruiz.

12.    Isabel Garcia Martin.

13.    Naroa Greño Rivadulla.

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/titulares.

 1.    Pascual Plaza Romo.

 2.    Antonio Lopez Elvira.

 3.    Emilio Julian Rodriguez Alcantud.

 4.    Pilar Valcarce Bardón.

 5.    Maria Dolores Quiralte Carmona.

 6.    Jaime Perales Martinez.

 7.    Ignacio Alberto Cuellar De La Torre.

 8.    Maria Enriqueta Patau Cremades.

 9.    Isidoro Angel Luis Severiano Sebastian.

10.    Enriqueta Rodriguez Portoles.

11.    Francisco Jose Fernandez Rey.

12.    Rosalia Rodriguez De Barrio.

13.    Amalia Rosales Marquez De Prado.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Maria Sanchez Andrada.

ESCAÑOS EN BLANCO-AULKI ZURIAK (EB).

Titularrak/titulares.

 1.    Luis Maria Ormae­txe­a San­tsi­ñena (Independiente).

 2.    Maria Cruz Pascual Sanchez.

 3.    Pedro Maria Ibarra Iraculis (Independiente).

 4.    Esther De Juan Mangas (Independiente).

 5.    Aitor Picabea Lamuedra (Independiente).

 6.    Maria Pilar Casabona Blasco (Independiente).

 7.    Antonio Picabea Sarasola (Independiente).

 8.    Elizabeth Martinez Sanchez (Independiente).

 9.    Andoni Picabea Lamuedra (Independiente).

10.    Maria Asuncion Lopez Miguel (Independiente).

11.    Jose Manuel Roteta Echeverria (Independiente).

12.    Lucia Moreno Diez (Independiente).

13.    Antonio Garcia Castellon (Independiente).

Ordezkoak/suplentes.

Hautagairik gabe/Sin candidatos.