7
BESTE BATZUK

2019KO BATZAR NAGUSIETARAKO HAUTESKUNDEAK

HAUTESKUNDE ADMINISTRAZIOA

BERGARAKO ESKUALDEKO
HAUTESKUNDE BATZOR­DEA

Ediktua

D.ª Marta Rodríguez González andreak, Bergarako Eskualdeko Hauteskunde Ba­tzor­deko idazkariak, hurrengoa

ZIURTATZEN DUT: Hauteskunde Araubide Orokorrari buruzko ekainaren 19ko 5/1985 Lege Organikoaren 47.5 eta 187.4 artikuluekin bat etorriz, Eskualdeko Hauteskunde Ba­tzor­de honi dagokion barrutian 2019ko Gi­puz­koako Ba­tzar Nagusietarako Hauteskundeetara aldarrikatutako hautagai-zerrendak, izenpe­tza­ileak zigilaturik eta errubrikaturik, honekin batera doazenak direla.

Eta hala ager bedi, eta zabal­tze­aren eta argitara­tze­aren eraginetara, ziurtagiri hau luza­tzen da lehendakari anderearen oniri­tzi­arekin batera, Bergaran 2019ko apirilaren 29an.—O.E. lehendakaria.—Idazkaria.                (2756)

Circunscripción electoral «DEBA-UROLA» Hauteskunde barrutia

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA – PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ – PNV).

Titularrak/titulares.

 1.    Maria Eugenia Arrizabalaga Olaizola.

 2.    Imanol Lasa Ceberio.

 3.    Ain­tza­ne Oiarbide Iruretagoiena.

 4.    Jabier Altuna Larrañaga.

 5.    Andrea Arriola Ferrer.

 6.    Maria Aranzazu Zubizarreta Arte­txe.

 7.    Xabier Ochoa Muñoz.

 8.    Ana Maria Azkoita Urteaga.

 9.    Jon Ander Azpiroz Otegui.

10.    Nerea Alday Garate.

11.    Ivan Iriondo Axpe.

12.    Maialen Gurru­txa­ga Uranga.

13.    Aitor Urresti Martinez.

14.    Jose Ramon Zubizarreta Alegria.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Miren Elixabete Huegun Arruabarrena.

 2.    Jesus Arana Gomez.

 3.    Miren Nekane Iribar Iriondo.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI – EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE (PSOE).

Titularrak/titulares.

 1.    Maria Jose Telleria Etxe­berria.

 2.    Alberto Albistegui Zamacola.

 3.    Ana Priede Merchan.

 4.    Oscar Garcia Horrillo.

 5.    Gloria Vazquez Herranz.

 6.    Pa­txi Elola Azpeitia.

 7.    Ainhoa De Castro Del Bosque.

 8.    Juan Maria Aldalur Arocena.

 9.    Janire Igoa Merino.

10.    Jon Iraola Iriondo.

11.    Maria Carmen Barrenechea Mariño.

12.    Daniel Santos Aragon.

13.    Miren Edurne Domingorena Zapirain.

14.    Miguel De Los Toyos Nazabal.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/titulares.

 1.    Mikel Biain Berraondo.

 2.    Esti­txu Elduaien Uranga.

 3.    Esther Agirre Ruiz.

 4.    Aitor Aran­tza­bal Altuna.

 5.    Igone Lamarain Cobo.

 6.    Iker Inza Ortiz De Zarate.

 7.    Jon Peli Uriguen Ansola.

 8.    Begoña Vesga Allende.

 9.    Iraitz Otaño Mugica.

10.    Oihana Aranburu Iriarte.

11.    Ibon Gereka Balen­tzi­aga.

12.    Lore Martinez Axpe.

13.    Maider Zubikarai Beristain.

14.    Jose Luis «Piter» Encinas Jose.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    Ainara Udaondo Alberdi.

 2.    Jose Antonio Segundo Armero.

 3.    Arri­txu Iribar Egaña.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/titulares.

 1.    Francisco Javier Nuñez Alvarez.

 2.    Maria Pilar Elias Zabala.

 3.    Carmen Larrañaga Maiztegui.

 4.    Victor Asun Lerma.

 5.    Milagros Urizar Aranceta.

 6.    Salvador Santa Cruz Cuadra.

 7.    Pilar Segura Sanz.

 8.    Alfonso Ussia Moya.

 9.    Jose De Las Heras Notario.

10.    Rita Fernandez Bravo.

11.    Jose Maria Perez Gonzalez.

12.    Isabel Nieto Muñiz.

13.    Begoña Pereira Anduaga.

14.    Gervasio Juaristi Ostolaza.

Ordezkoak/suplentes.

 1.    M.ª Angeles Bastos Fernandez.

 2.    Jesus Semper Sampayo.

ELKARREKIN PODEMOS (PODEMOS-AHAL DUGU / EZKER ANI­TZA-IZQUIERDA UNIDA / EQUO BERDEAK).

Titularrak/titulares.

 1.    M.ª Victoria Eizaguirre Ballesteros.

 2.    Monica Monteagudo Casas.

 3.    Juan Luis Merino Sanabria.

 4.    Mario Romero Carames.

 5.    Iones Cisneros Aguirre.

 6.    Jose Guillermo Manson Muniozguren.

 7.    Oihane Delgado Pita.

 8.    Ana M.ª De Benito Sanz.

 9.    Blanca Merchan Ropero.

10.    Jose M.ª Sasieta Korta.

11.    Jose Antonio Caamaño Rodeiro.

12.    Javier Ezkerecocha Pajares.

13.    Ines M.ª Benítez Lozano.

14.    Basilia Corta Villamar.