7
BESTE BATZUK

2019KO UDAL HAUTESKUNDEAK

HAUTESKUNDE ADMINISTRAZIOA

BERGARAKO ESKUALDEKO
HAUTESKUNDE BATZOR­DEA

Ediktua

D.ª Marta Rodríguez González andreak, Bergarako Eskualdeko Hauteskunde Ba­tzor­deko idazkariak, hurrengoa.

ZIURTA­TZEN DUT: Hauteskunde Erregimen Orokorrari buruzko ekainaren 19ko 5/1985 Lege Organikoaren 47.5 eta 187.4 artikuluekin bat etorriz, Hauteskunde Ba­tzor­de honi dagozkion udalerrietan 2019ko Udal Hauteskundeetara aldarrikatutako hautagaien zerrendak, izenpe­tza­ileak zigilaturik eta errubrikaturik, honekin batera doazenak direla.

Eta hala ager bedi, eta zabal­tze­aren eta argitara­tze­aren eraginetara, ziurtagiri hau luza­tzen da lehendakari jaunaren oniri­tzi­arekin batera, Bergaran 2019ko apirilaren 29an.—O.E. lehendakaria.—Idazkaria.       (2755)

 AN­TZU­OLA

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  María Arrate (Miren) Gallastegui Oyarzabal.

 2.  Juan Benitez Ferreira.

 3.  Agustina Reyes Pineda.

 4.  Ramón Hidalgo López.

 5.  Isabel Ortiz Ferreira.

 6.  Antonia León Dávila.

 7.  Antonio Sierra Moto.

 8.  María Paz Lucio Arce.

 9.  Leandro Pedro García Gonzalez.

10.  Marcelino Pozo Dávila.

11.  Isabel Benitez Ferreira.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Beñardo Kortabarria Olabarria.

 2.  Garazi Larrea Zumelaga.

 3.  Mikel Bargiela Iparraguirre.

 4.  Josune Martínez Ramírez.

 5.  Hodei Aranguren Irizar.

 6.  Yon Aranguren Fernández.

 7.  María Purificación Arregui San Pedro.

 8.  Alazne Jauregui Alcorta.

 9.  Iker Manso Igarza.

10.  María Inmaculada Beristain Aramendi.

11.  Igor Larrea Mendizábal.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Maia Mondragón Echániz.

 2.  Ramón Aldasoro Magunacelaya.

 3.  María Eugenia Dornaletche Retola.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  Basilio Ormazabal Galarza.

 2.  Aitor Mikel Urrutia Oianguren.

 3.  Miren Elgarresta Larrabide.

 4.  Iñigo Ramírez De Ocariz Telleria.

 5.  Dina Múgica Sánchez.

 6.  José Ramón Jauregui Guridi.

 7.  Bittor Arbulu Olabarria.

 8.  Josu Xabier Aranguren Ezpeleta.

 9.  María Juana Zabalo Erostegui.

10.  José Ignacio Beltrán Uranga.

11.  Juan José Legorburu Zubillaga.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  José Benito Artozabal Barrenechea.

 2.  José Leceta Alberdi.

ARE­TXA­BALETA

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  Unai Elkoro Oianguren.

 2.  Miren Karmele Uribarri Urresti.

 3.  Xabier Ochoa Muñoz.

 4.  Ainhoa Cabero García.

 5.  Koldo Zubillaga Beltrán de Heredia.

 6.  Alexander Dietmar Walter Seiler.

 7.  María Pilar Leanizbarrutia Bizkarralegorra.

 8.  Francisco Javier Mar Medina.

 9.  María Pilar Gorostiaga Larrañaga.

10.  Ignacio Carlos Astiazaran Anchia.

11.  Nerea García Gil.

12.  Juan José Pereira García.

13.  María Carmen Hermosa Crespo.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Mikel Uribe­txe­barria Barrena.

 2.  José Miguel Uribarren Azpiazu.

 3.  Arritokieta Oliden Bergara.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  Miren Lorea Lana Jauregui.

 2.  Manuela Nerea (Nerea) Alustiza Alonso.

 3.  Maximiliano Alonso Pérez.

 4.  Jorge De Castro Del Bosque.

 5.  Aurelia Alvarez Vidan.

 6.  Francisco Blanco Rivero.

 7.  Susana Burdell Rodriguez.

 8.  Manuel Cámara Alvarez.

 9.  Miguel Angel Castaño Alberdi.

10.  Olga Candia Rosales.

11.  Luis Vicente Castellanos De Abajo.

12.  María Candida Dominguez Murga.

13.  Pedro Luis Gabancho Fernandez.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Ion Albizu González.

 2.  Miren Jasone García-Echave López.

 3.  Mikel Uribee­txe­barria Aldalur.

 4.  Ione Ojea Ugarte.

 5.  Gorka Gabilondo Jauregui.

 6.  Irati Pagoaga Zaloña.

 7.  Naiara Olabarria Bengoa.

 8.  Peli Beltrán De Heredia Pérez De Mendiguren.

 9.  Miren Goretti Aiastui An­txia.

10.  Garikoitz Iturbe Etxe­barria.

11.  Oihana Mata Oyanguren.

12.  Jon Murguiondo Elizburu.

13.  Andrés Leceta Abasolo.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Pedro Mendieta Garmendia.

 2.  María Nieves Arana Gar­tzi­ae­txabe.

 3.  Josefa Rosado Carrasco.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/Titulares.

 1.  Carlos Mozos Mozos.

 2.  Jose Antonio García Garrido.

 3.  Adolfo Hernán González.

 4.  Angela Hormigo Sánchez.

 5.  Ana María Machimbarrena Monedero.

 6.  Antonio Gadea Almazan.

 7.  Gonzalo De La Cruz De La Cueva.

 8.  Mariela Peral Guerra.

 9.  Carlos Barba Ruano.

10.  Laura Rodríguez García.

11.  Antonio Alonso Rodríguez.

12.  Sofía Del Rosal Velasquez.

13.  Isabel Alcón Seoane.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

ELKARREKIN PODEMOS (Podemos, Ezker Anitza-IU, Equo Berdeak).

Titularrak/Titulares.

 1.  Rafael Bernal Gato.

 2.  Mario Romero Carames.

 3.  Ana maría Fernández Carrasco (Independiente).

 4.  Iker Carrasco Mendez (Independiente).

 5.  Ainhoa Gil Perez (Independiente).

 6.  Vicente Carrasco Talego (Independiente).

 7.  Alicia Ayuso Salazar (Independiente).

 8.  Xabier Villarreal Uriarte (Independiente).

 9.  Ana maria Bernal Gato (Independiente).

10.  Francisco Moreno Perez.

11.  Casilda Mendez Cid (Independiente).

12.  Luis Mariano Gomez Sanchez (Independiente).

13.  Rebeca Caballero Suarez (Independiente).

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

MONDRAGÓN

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  Maria Ubarrechena Cid.

 2.  Anuska Ezcurra Zubizarreta.

 3.  Ander Garay Zabaleta.

 4.  Miren Edurne Unamuno Rodrigo (Independiente).

 5.  Ibon Arrupe Aldecocea.

 6.  Maitane Muñoz Goicoechea (Independiente).

 7.  Eugenio Uribarren Lasaga.

 8.  Amaya Ceciega Garmendia.

 9.  Juan Ramon Mendieta Garay.

10.  Vicente Ignacio Echeverria Iriarte.

11.  Aitor Garitano Trojaola.

12.  Luis Maria Apraiz Iturraran.

13.  Carlos Maria Garate Ibarguen.

14.  Sara Sagasta Uribesalgo.

15.  Maria Amaya Azpiazu Aramburu.

16.  Agustin Ugarte Lopetegui.

17.  Maria Luisa Larrañaga Inchausti.

18.  Juan Carlos Garitano Ezcurra.

19.  Maria Aranzazu Aquizu Olano.

20.  Pedro Maria Ruiz De Azua Galdos.

21.  Maria Belvis Pardo Abad.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Pedro Urain Ibarlucea.

 2.  Elixabete Echevarria Gonzalez.

 3.  Julian Garay Iturbe.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  Oscar García Horrillo.

 2.  Yoana Sanchez Herrero.

 3.  Aritz Murua Acha (Independiente).

 4.  María Blanca Roncal Azanza.

 5.  Victoriano Fuentes Noguera.

 6.  Matilde Martín Delgado.

 7.  Martín García Rubio.

 8.  Pilar Diaz Vazquez.

 9.  Venancio García Martinez.

10.  María Angeles Garrote Iturriaga.

11.  Casimiro Romero Ortiz.

12.  María Angeles Romero Ortiz.

13.  Jose Francisco Tellechea Diaz.

14.  Ines Sandia Sanchez.

15.  Luis María Javier Lomas Esteban.

16.  Julia Coca Mora.

17.  Milagros Cadavid Malvesado.

18.  Francisco Sandia Sanchez.

19.  Mikele Urrecho De La Fuente.

20.  Gregorio Achutegui Basagoiti.

21.  María Nieves Blanco Conde.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Maider Morras Azpiazu.

 2.  Kepa Urteaga García.

 3.  Nerea Hernández Heriz.

 4.  Fernando Okina Uranga.

 5.  Larraitz Trojaola Berezibar.

 6.  Joseba Ezpeleta Irizar.

 7.  Itxa­ro Artola Lizarralde.

 8.  Aitor Zubiaga Barrena.

 9.  Karmele Iparraguirre Gandiaga.

10.  Gaizka Eraña Arana.

11.  Mireia Muruamendiaraz Gutierrez.

12.  Fernando Ipiña Ortuoste.

13.  Ane Zabala Bruña.

14.  Igor Uribesalgo Olalde.

15.  Jone Usobiaga Arizaga.

16.  Juan José Nafarrete Bolinaga.

17.  Miren Karmele Pérez Lizarralde.

18.  Eneko Arrese Mondragón.

19.  Leire Estévez Del Palacio.

20.  Go­tzon Uribe­txe­barria Leibar.

21.  Miren Jasone Giraldo Menéndez.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Iñaki Tellería Larrañaga.

 2.  Miren Olatz Etxa­be Okina.

 3.  Beñat Zaitegui Beitia.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/Titulares.

 1.  Noelí Gavilán Tejada.

 2.  Jose Manuel Llinas Arjona.

 3.  Laura López Lacarta.

 4.  Luis Julián Merino Jiménez.

 5.  Antonio De Guindos Jurado.

 6.  Maria del Carmen Rosario Martínez Pérez.

 7.  Ana Gardón Nuñez.

 8.  Francisco Javier Rallo Kaddur.

 9.  Miguel Quesada González.

10.  Luis López De La Vega.

11.  Raquel Pérez Mena.

12.  María Elena De Mingo Montealegre.

13.  María Angeles Olivares De Alarcón.

14.  Francisco Javier Agraz Laserna.

15.  Manuel Roldán García.

16.  Ramón Matías Hernanz.

17.  María Delgado De Roblés Sanguino.

18.  Josefa Cristina Carrasco Martínez.

19.  Narciso Calderón Valencia.

20.  José Joaquín Valenciano Ortega.

21.  Guillermina Hernández Mata.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

ARRASATE AURRERA (AA).

Titularrak/Titulares.

 1.  Ramón Ugalde Goroztiza.

 2.  Victoria Blanco Diaz.

 3.  Maialen Gallardo Saiz.

 4.  Fernando Ramos Segovia.

 5.  Raquel Vita Escobar.

 6.  Francisco Gil Prieto.

 7.  Asier Bergare­txe Leibar.

 8.  Anais Gomes Sánchez.

 9.  Juan María Sánchez Pozo.

10.  Elena Uribarren Rodríguez.

11.  Juan Ramón Zubizarreta Arruabarrena.

12.  Elena Joaquín Cabo.

13.  Jose Antonio Zuriarrain Atxa.

14.  Margarita Hidalgo Merchan.

15.  Francisco Javier Tramón Sampedro.

16.  Miriam Abasolo Loiti.

17.  Jesus Vicente Andres Andres.

18.  Amaya Arzamendi Unamuno.

19.  Luis Delgado Diez.

20.  Pablo Busto Zabaleta.

21.  Juan Andres Gallardo Bolaños.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

ELKARREKIN PODEMOS (Podemos, Ezker Anitza-IU, Equo Berdeak).

Titularrak/Titulares.

 1.  Igor Urizar Murgoitio.

 2.  Eva Abuin Bideburu.

 3.  Juan Luis Merino Sanabria.

 4.  Taghla Sid ahmed Mohamed salem (Independiente).

 5.  Miguel Angel García Fernández.

 6.  Mariana Aramburu Garate.

 7.  José Antonio Caamaño Rodeiro.

 8.  Llira Alonso Tena.

 9.  Jose Moto Davila.

10.  María Ascensión García Jiménez.

11.  Julián Feo González.

12.  Manuela Iglesias Martinez.

13.  Sebastián Lozano Fuentes.

14.  María Dolores Iria Urcelai.

15.  Asier Andonegui Astigarraga.

16.  Agur­tza­ne Urizar Murgoitio (Independiente).

17.  José Ignacio Yarza Mendizabal.

18.  Marina Timofeva Bronsted.

19.  Valentín Alonso Pérez (Independiente).

20.  Plácida García Cáceres (Independiente).

21.  Ubaldo Ortiz Rodrigo.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  María Jesús Martín Alfonso.

 

BERGARA

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  Elena Lete Garcia.

 2.  Maite Aguirre Iribar.

 3.  Joseba Lander Arregui Inchausti.

 4.  Irune Galarraga Ecenarro.

 5.  Angel Murguiondo Mugica (Independiente).

 6.  Esther Ortiz De Zarate Carrillo (Independiente).

 7.  Joseba Elosua Urquiri.

 8.  Martin Etxa­niz Beaskoe­txe­a (Independiente).

 9.  Iñaki Arrondo Aguirre (Independiente).

10.  Gemma Zenitagoitia Unzurrunzaga (Independiente).

11.  Josu Ormae­txe De Dios (Independiente).

12.  Markel Ena Arbulu (Independiente).

13.  Maria Dolores Alvarez Ruiz De Gauna (Independiente).

14.  Mari­txu Barrena Aranburu (Independiente).

15.  Iñigo Jauregui Beldarrain (Independiente).

16.  Victor Gorrochategui Zanguitu (Independiente).

17.  Miren Izaskun Labaien Bergara.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Jose Ramon Ganchegui Gallastegui (Independiente).

 2.  Felicidad Armiño Solorzano (Independiente).

 3.  Igor Oyarbide Zubillaga.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  Alberto Alonso Martin.

 2.  María Carmen Barrenechea Mariño.

 3.  Jose Gonzalez Gomez.

 4.  María Mercedes Almeida Alonso.

 5.  Juan Chups Alcaraz.

 6.  María Pilar Goenaga García.

 7.  Juan Pineda Cuesta.

 8.  Esmeralda Morcillo León.

 9.  Francisco Javier Garay Ascasibar.

10.  Máxima Mercedes Mercedes.

11.  Francisco Morales Clemente.

12.  Ana José Pardo Amo.

13.  Angel Alcaraz Alors.

14.  María del Mar Goenaga García.

15.  María del Mar Barrene­txe­a Mariño.

16.  Natalia Chups Barrenechea.

17.  Alfonso Zafra Delgado.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Gorka Artola Alberdi.

 2.  Ainhoa Lete Zabaleta.

 3.  Aitor Aranzabal Gallastegui.

 4.  Maria Cristina Marquina Igarza.

 5.  Juan Luis González López.

 6.  Nagore Iñurrategi Irizar.

 7.  Ekaitz Aranberri Zezeaga.

 8.  Itsas­ne Luarizaristi Orbegozo.

 9.  Juan José Asula Churruca.

10.  Maite Aranzabal Osinalde.

11.  Gorka Ugalde Ugarte.

12.  Maria Aranzazu Garitano Aseguino­laza.

13.  Yon Suinaga Landa.

14.  Olatz Gabilondo Ugarte.

15.  Alex Arteaga Urrutia.

16.  Maria Nerea Aguirrezabal Gauba.

17.  Pedro Garitano Lascurain.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

PODEMOS (PODEMOS).

Titularrak/Titulares.

 1.  José María Sasieta Corta.

 2.  María Sandra Barrena Lejarza.

 3.  Inocencio Peñalba Madariaga.

 4.  Basilia Corta Villimar.

 5.  Gon­tzon Aranzabal Aguirrezabal (Independiente).

 6.  Gertrudis García Hernández.

 7.  Jesús Gómez García.

 8.  Emilia Carmen Cadiñanos Alonso.

 9.  José Guillermo Mansón Muniozguren.

10.  Raquel Gómez Boyer.

11.  Rafael Hers Heiz.

12.  María Mercedes Miguez Albisua (Independiente).

13.  Odilo Sueiro Fernández.

14.  Elisabet Pinto Sasieta (Independiente).

15.  Iñigo Sasieta Corta.

16.  Eleuterio Pineda Cuesta.

17.  Begoña Cuevas Romero.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Victorino Dieguez Guerra.

IRABAZI / EZKER ANI­TZA-IZQUIERDA UNIDA / EQUO-BERDEAK (EZKER ANI­TZA/EQUO).

Titularrak/Titulares.

 1.  Aiert Lizarralde Ortiz de Zarate.

 2.  Sofia Gimbert Sanchez.

 3.  Andres Diez Timofeva.

 4.  Antonia Galiot Chups.

 5.  Juan Manuel Garcia Delgado.

 6.  Maria del Carmen Muela Aparicio.

 7.  Daniel Diez Medina.

 8.  Isabel Sanz Garitano.

 9.  Eugenio Vicente Matilla.

10.  Carmen Zabaleta De Blas.

11.  Miguel Angel Hernandez Saez.

12.  Teodora Delgado Fernandez.

13.  Jakot Carrera Zabala.

14.  Eukene Fernandez Robledo.

15.  Sergio Moto Davila.

16.  Vicente Sanchez Huelva.

17.  M.ª Isabel Salud Areste.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EIBAR

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  Josu Mendicute Rodriguez.

 2.  Alberto De La Hoz Gorriti (Independiente).

 3.  Maria Mercedes Garate Larrañaga (Independiente).

 4.  Maria Elena Ibañez Anuncibay.

 5.  Jon Perez Illana.

 6.  Amaia Albizu LLubia (Independiente).

 7.  Iker Laka Barandika.

 8.  Lander Abarrategi Agirre.

 9.  Igone Lazpita Aguirregomezcorta.

10.  Isabel Elorza Aranzabal.

11.  Asier Feijoo Sedano.

12.  Ane Abarrategui Baamonde.

13.  Ivan Iriondo Axpe.

14.  Laura Martinez Muñoz.

15.  Oscar Alberdi Sola.

16.  Irma Iris Ruiz Padilla.

17.  Pillipa Milikua Lasuen.

18.  Ione Telleria Guisasola.

19.  Fernando Gutierrez Garate.

20.  Maria Begoña Muguruza Alday.

21.  Alexander Arriola Lizarriturri.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Jesus Maria Aguirre Arriola.

 2.  Miren Bakarne Sojo Garate.

 3.  Jose Manuel Eguialde Uranga.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  Miguel De los Toyos Nazabal.

 2.  Idoya Sarasqueta Aramburu.

 3.  Alberto Albistegui Zamacola.

 4.  Esther Velasco Juanes (Independiente).

 5.  Francisco Javier Lejardi Galarraga.

 6.  Patricia Arrizabalaga Larrañaga (Independiente).

 7.  Jon Iraola Iriondo.

 8.  Ana Telleria Echeverria.

 9.  Pedro Escribano Ruiz de la Torre.

10.  María Isabel Larrauri Arriaga.

11.  Santiago Iruretagoyena Pascual.

12.  María Sol Colmenero Vela (Independiente).

13.  Ander Curiel Ayuso.

14.  Isabel Sarasua Anguera (Independiente).

15.  Iñaki Azkue Gonzalez.

16.  María Mercedes Unanue López.

17.  Alejandro Gomez Ullola.

18.  Carlota Utrera Quesada.

19.  Arcadio Benitez Davila.

20.  Ana María Alberdi Ugalde.

21.  Ignacio María (Iñaki) Arriola Lopez.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Gorka Errasti Bernedo.

 2.  Igone Lamarain Cobo.

 3.  Miren Baranguan Yarza.

 4.  Jose Angel Gimare Escolar.

 5.  Ana Francisca Astigarraga Arrizabalaga.

 6.  Yon Urrusolo Santos.

 7.  Asmae Ourdi El Alaoui.

 8.  Antonio Aldalur Irigoyen.

 9.  Javier Angel Escudero Pérez.

10.  Maria Rosario Aguirreazaldegui Berriozabal.

11.  Jose Antonio Orueta Guridi.

12.  Amaya Teresa Arregui Fernández.

13.  Iñaki Penedo Eubieta.

14.  Leire Narbaiza Arizmendi.

15.  Jorge Pérez Jauregui.

16.  Iñigo Muñoa Arizmendiarrieta.

17.  Maria Arrate Egurrola Larruscain.

18.  Ibai Diez Elizondo.

19.  Iker Eizaguirre Aguirregomezcorta.

20.  Maria Begoña Vesga Allende.

21.  Aizpea Izagirre Balda.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Serafin Basauri Arteaga.

 2.  Aniaiz Ariznabarreta Ibarluzea.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/Titulares.

 1.  Francisco Javier Nuñez Alvarez.

 2.  Milagros Urizar Aranceta.

 3.  María Carmen Larrañaga Maiztegui.

 4.  Adolfo Alonso Fernández.

 5.  Teodoro Del Valle Bardera.

 6.  Isabel Felix Aguilar.

 7.  Alvaro Almela Hernández.

 8.  Josefa Del Canto Fadón.

 9.  Angel Baena Blanco.

10.  Beatriz Peral Ferre.

11.  Luis Peral Guerra.

12.  María Nieves Alonso Ortega.

13.  Ignacio Granados Negro.

14.  Cristina Fernández Torres.

15.  Cayetano Eugenio Torres Moreta.

16.  María Angeles Arias Dominguez.

17.  Raul Terrón Fernández.

18.  Carmen Martín Vilas.

19.  Jose María Erenas Godín.

20.  Claudia María Fernández Martín.

21.  María Isabel Martín Bermejo.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Nuno Aquilino Muiños Fernández.

ELKARREKIN PODEMOS (Podemos, Ezker Anitza-IU, Equo Berdeak).

Titularrak/Titulares.

 1.  M.ª Isabel Fernández Pejenaute.

 2.  Ander De Los Mozos Bláquez.

 3.  M.ª Isabel Rico Paino.

 4.  Pablo León Suarez.

 5.  Nerea Gredilla Calleja.

 6.  Julen Bollain Urbieta.

 7.  Nerea Ibaibarriaga De Los Mozos.

 8.  Isidoro García Martín.

 9.  Iciar Albeniz Mancisidor.

10.  Danel Arizaga Ibaceta.

11.  M.ª Dolores Fernández Aguirre.

12.  Guillermo Felipe Mecolalde Bilbao.

13.  Arrate Albeniz Mancisidor.

14.  Manuel Vázquez Tabero.

15.  Ana Isabel Rodrigo Cuesta.

16.  Tomás Azkue Iñarra.

17.  Nuria Pizarro Avalos.

18.  Juan Antonio Sánchez Vallejo (Independiente).

19.  M.ª Jesús Aguirre Unceta.

20.  José Luis Notario Del Rey.

21.  M.ª Marta Muradás González.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Aitor M.ª San Ildefonso Arteche.

 2.  M.ª Isabel González Jiménez.

 3.  Joseba Ruiz Simón.

 

ELGETA

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  Elias De Castro Aparicio.

 2.  Rosa María Silvano Prieto.

 3.  Santiago Pedro Pablo Garciandia.

 4.  Angela Gonzalo Castilla.

 5.  Pablo Schnell Jordana.

 6.  Felisa Merino Calero.

 7.  Sergio Montes Garcia.

 8.  María Victoria Vazquez Perez.

 9.  Valentin Murillo Iñigo.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Iraitz Lazkano Garitaonaindia.

 2.  Ane Bilbao Larrañaga.

 3.  Sebastian Aranzabal Aranzabal.

 4.  Miren Garbiñe Irazabal Elorriaga.

 5.  Ibai Larrañaga Urdampilleta.

 6.  Ibai Etxa­niz Irazabal.

 7.  Victor Manuel Gallastegi Olabarria.

 8.  Olaia Jiménez Arrieta.

 9.  Maialen Arnedo Gaztelurrutia.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Unai Andrés Arrastia.

 2.  Rebeca Ubera Aranceta.

 3.  Xoan Xabier Sabajanes Rodríguez.

 4.  Maria Gema Izagirre Aranzabal.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  Ain­tza­ne Oyarbide Iruretagoyena.

 2.  Irune Berasaluze Lazkano.

 3.  Josu Leturia Berasategui.

 4.  Mikel Zubiaurre Maillo.

 5.  Ana Guillegui Etxe­barria (Independiente).

 6.  Pa­txi Basauri Elcoro.

 7.  Miren Idoya Ubera Lete.

 8.  María Begoña Arocena Sagastiguchia.

 9.  Mikeldi Garmendia Lete.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

 

ELGOIBAR

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  Ane Lukene Beitia Arriola.

 2.  Yosu Arraiz Aramburu.

 3.  Andrea Arriola Ferrer.

 4.  Atse­gine Uzuriaga Mendizabal.

 5.  Iñigo Loyola Garate.

 6.  Maialen Gurrutxaga Uranga.

 7.  Blanca Maria Larrañaga Iriondo.

 8.  Gorka Garaizabal Aguirregomezcorta.

 9.  Unai Arizmendiarrieta Garcia.

10.  Iñigo Palomino Zubiaurre.

11.  Maria Arrate Iriondo Aristondo.

12.  Aitor Iriondo Unamunzaga.

13.  Silvia Gabiola Colina.

14.  Elias Larrañaga Arriola.

15.  Amaia Churruca Oquina.

16.  Ibai Cid Lizundia.

17.  Ane Miren Etxe­berria Murua.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Koldo Galdona Gurruchaga.

 2.  Maria Victoria Zabala Fernandez.

 3.  Ioseba Arrizabalaga Mendicute.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  Fernando Suarez Varela.

 2.  Ariana Nogales Babarro.

 3.  Daniel Santos Aragon.

 4.  Joseba Fernandez Diaz.

 5.  Miren Goretti Azcarate Errasti.

 6.  Angel Dionisio Francisco Cabezuelo Segundo.

 7.  Francisco Linares Blasco.

 8.  Manuel Fernandez Berdasco.

 9.  Gloria Piedad Garcia Ceballos.

10.  Silvia Astorga Martinez.

11.  Pedro Nogales Gomez.

12.  María Begoña Nieto Peñas.

13.  Purificación Caballero Madrid.

14.  María Jose Vicandi Santillana.

15.  Jose Luis Romaratezabala Agulla.

16.  Ruth Morcillo Cerdan.

17.  Santiago Sesma Moreno.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Jon Peli Uriguen Ansola.

 2.  Itxa­so Egaña Iriondo.

 3.  Joseba Osoro Iturbe.

 4.  Eneritz Azkue Basurko.

 5.  Jorge Hernando Gaona.

 6.  Ai­tzi­ber Aramberri Uranga.

 7.  Jon Joseba Etxa­be Jauregi.

 8.  Jone Olaizola Oñederra.

 9.  Jose Javier Arregi Gorro­txa­tegi.

10.  Ainhoa Lendinez Garate.

11.  Jesus Mari Macazaga Eizaguirre.

12.  Mirari Elorza Arrizabalaga.

13.  Gerardo Otero Iglesias.

14.  Miren Itzi­ar Ibabe Iriondo.

15.  Pedro Maria Mendizabal Alberdi.

16.  Miren Itzi­ar Goñi Gabilondo.

17.  Iñaki Lascurain Muruamendiaraz.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Jaione Tudela Velasco.

 2.  Iñaki Alberto Ulazia Iraolagoitia.

 3.  Nerea Etxe­berria Osoro.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/Titulares.

 1.  Javier Otero Herrojo.

 2.  María Antonia Carmena Arrondo.

 3.  Antonio Jesús Ortiz Benavente.

 4.  Alfonso Serrano Sánchhez-Capuchino.

 5.  Laura De Miguel Ramírez.

 6.  Francisco Javier Pérez De Hita.

 7.  Ana De La Cruz Herrera.

 8.  Carmen Moreno Rodas.

 9.  Agustín Calvo Esteban.

10.  Antonio Bautista Vilela.

11.  María Carmen Alonso Gamazo.

12.  Rafael Castillo Justo.

13.  Jose Luis Nuevo Lomillo.

14.  Felisa Dávila Sánchez.

15.  Ignacio Belmonte Rincón.

16.  Mon­tse­rrat Pérez López.

17.  Tomás Agrelo Ferrer.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  María del Carmen Díaz De Bustamante Cores.

ELKARREKIN PODEMOS (Podemos, Ezker Anitza-IU, Equo Berdeak).

Titularrak/Titulares.

 1.  Evaristo Rodríguez Rábano.

 2.  Silvia Montes López.

 3.  Oscar Ortiz De Lejarazu San José.

 4.  Gloria Aguayo Díaz.

 5.  Juan Carlos Martín Riesco.

 6.  Paola Bosmans Carrillo.

 7.  Jesús María Gabilondo Urain.

 8.  Jose Manuel Sánchez Bonal.

 9.  Gemma García Pastor.

10.  José Zaim Estevez Olivera.

11.  Ainhoa Alonso Muguerza (Independiente).

12.  Andoni Cortazar Andueza (Independiente).

13.  Esperanza Ruiz De Velasco Echeverria (Independiente).

14.  Jose David Muñoz González (Independiente).

15.  Oscar Soria Serra (Independiente).

16.  Maria Mercedes Rascón Del Caño.

17.  Enrique Salgado Ballestero (Independiente).

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

ESKORIA­TZA

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  José Ramón Zubizarreta Alegría (Independiente).

 2.  Maite Uribe Beristain (Independiente).

 3.  Antonio Regaño Sajeras (Independiente).

 4.  María Purificación Regidor Varela (Independiente).

 5.  Josu Miren Ezkurdia Santamaría.

 6.  Ana Belén de Castro Ramos (Independiente).

 7.  Maite Zubia Atxa­ba (Independiente).

 8.  Sorkunde Pagalday Aguiriano.

 9.  Emeterio Gallastegi Goikoela.

10.  Jesús María Izaguirre Viteri.

11.  Catalina Pérez Aranda (Independiente).

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Pedro María Armendariz Zubizarreta (Independiente).

 2.  Eddith Altuna Arriola (Independiente).

 3.  Carmelo Azkoitia Galdos.

Agrupación de Anteiglesias de Eskoria­tza/Eskoria­tza­ko Elizateen Elkartea (EEE-AAE).

Titularrak/Titulares.

 1.  Joseba Iñaki Kerejeta Gorostiza.

 2.  Iñaki Zurutuza Villar.

 3.  Edurne Uribesalgo Pagalday.

 4.  Itzi­ar Benavent Arteche.

 5.  Iran­tzu Azkona Arcarazo.

 6.  Nerea Quevedo Duran.

 7.  Ion Zubizarreta Bengoe­txea.

 8.  Irma Olabarria Ariznabarreta.

 9.  Iñaki Astiasaran Villar.

10.  María Jesus Fernández de Arroyabe Urcelay.

11.  Oier Eskibel Arkauz.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Ai­tza­ne Izurrategui Ferrer.

 2.  Joseba Arrese Unamuno.

 3.  José Antonio Achaga Gorrochategui.

 4.  José Ramón Ocaranza Otaudy.

 5.  Aitor Telleria Rodriguez.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  Anabel Legaz Canflanca.

 2.  Rosalia Garrido Vazquez.

 3.  Miguel Angel Fuerte Ballesteros.

 4.  Juan Jose García Herrera.

 5.  Agustin Gomez Garcia.

 6.  Susana Pariente De Prada.

 7.  Antonio Herrero Sebastian.

 8.  Soraya Gomez Ruiz.

 9.  Jose Ramon Hoyos Saiz.

10.  Natividad Hijar Sanchez.

11.  Faustino Hernandez Sequera.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Eluska Irazu Hernández.

 2.  Nestor Arana Arexolaleiba.

 3.  Dorleta Sologaistoa Aguiriano.

 4.  Ander Errarte Del Pozo.

 5.  Iñaki Lizundia Alvarez.

 6.  Naroa Esnal Calero.

 7.  Cristina Cardenal Garcia.

 8.  Xabier Uriarte Iñurrategui.

 9.  Maria Pilar Leceta Arcauz.

10.  Aitor Zubizarreta Alegria.

11.  Beñat Illarramendi Diaz De Guereñu.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Maria Soledad Andrade Martins.

 2.  Maria Josefa Sala Elizondo.

 3.  Victor Carballares Pérez.

ELKARREKIN PODEMOS (Podemos, Ezker Anitza-IU, Equo Berdeak).

Titularrak/Titulares.

 1.  Salvador Gonzalez Santiago.

 2.  Blanca Merchan Ropero.

 3.  Jose Carlos Garcia Campos.

 4.  Maria Manuela Merino Sanabria (Independiente).

 5.  Manuel Mata Blanco.

 6.  Maria Amparo Jimenez Fuentes.

 7.  Jokin Merino Merchan.

 8.  Vicenta Deobarro Ramos.

 9.  Eulogio Diez Sanchez.

10.  Rosario Rabano Garcia.

11.  Fernando Javier Zugasti Azcarraga.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

LEGAZPI

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  Koldobike Olabide Huelga (Independiente).

 2.  Eric Galvez Alvarez.

 3.  Iñigo Imaz Alcelay (Independiente).

 4.  Maite Lombide Lizarralde (Independiente).

 5.  Amaia Zaldua Larrañaga (Independiente).

 6.  Francisco Javier Iraeta Alvarez.

 7.  Ane Urkiola Alustiza.

 8.  Ai­tzi­ber Beldarrain Robles (Independiente).

 9.  Mikel Alberdi Larrañaga.

10.  Amaia Aizpurua Maka­tza­ga (Independiente).

11.  Aitor Madina Murua (Independiente).

12.  María José Cantero Garitano (Independiente).

13.  José Javier urcelay Yarza (Independiente).

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  María Soledad Arostegi Zaldua.

 2.  Agustín Beloki Iraola.

 3.  María Olatz Urrestilla García.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  Oscar Valbuena Pascual.

 2.  Roberto Alonso Yebra.

 3.  Nerea López de Heredia Sanz.

 4.  María Lourdes Saez Colina.

 5.  Javier Arrieta Garate (Independiente).

 6.  Manuela Hernández Calvo.

 7.  Isidro Alvarez Iglesias.

 8.  Juan María Fernández López.

 9.  Francisca Cabellero Muñoz-Torrero.

10.  Isaac Galende Galende.

11.  María Gregoria Montejo Casado.

12.  Manuel Panizo Rodríguez.

13.  María del Carmen Galdos Eguiguren.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Edurne González Elorza.

 2.  Ivon Alcelay Ugarte.

 3.  Maria Asunción Ugarte Sagastizabal.

 4.  Igor Romaratezabala Ortiz.

 5.  Maria Sarasola Azarola.

 6.  Miren Zeberio Morras.

 7.  Andoni Aizpeolea Alustiza.

 8.  Eñaut Auzmendi Iturbe.

 9.  Ana Martín Urmeneta.

10.  Lucio Joaquín Balerdi Arriaran.

11.  Sonia Manso Irurtia.

12.  Maddi Villarreal Lauroba.

13.  Kepa Mirena Solana Arrondo.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Maria Jesús Galar­tza Larraiotz.

 2.  Amaia Zabaleta López.

 3.  Josu Uria Azkoitia.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/Titulares.

 1.  Eugenio Nasarre Goicoechea.

 2.  Mariela Guerra Zunzunegui.

 3.  Gonzalo Saiz Fernández.

 4.  Fernando Fierro Ramírez.

 5.  Paula Villaplana Gaso.

 6.  Juan José Fernández Aranda.

 7.  Ivan Alvarez Bueno.

 8.  María Olga Galindo Carazo.

 9.  Emilio Ablanedo Reyes.

10.  María Rosa Benito Lozano.

11.  Modesta Martín Martín.

12.  Ascensión García González.

13.  Fermín Toledo Villarejo.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

ELKARREKIN PODEMOS (Podemos, Ezker Anitza-IU, Equo Berdeak).

Titularrak/Titulares.

 1.  Alberto Bezunartea Fernández.

 2.  Maria Angeles Valdés Gutiérrez (Independiente).

 3.  Elvia Maldonado Flete (Independiente).

 4.  Rubén Quintanilla Borrajo (Independiente).

 5.  Ana Maria Requejo Díaz (Independiente).

 6.  Unai Fragoso Miguel (Independiente).

 7.  Haizea Bezunartea García (Independiente).

 8.  Jesus Maria Izquierdo Antolín (Independiente).

 9.  Aitor Segovia Martín (Independiente).

10.  Sarabel Borrajo Castro (Independiente).

11.  Ekaitz Bezunartea García (Independiente).

12.  Jose Cristian Rodríguez Hernández (Independiente).

13.  Maria concepción Fernández Ortigosa (Independiente).

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Margarita Legarre Pelegrín (Independiente).

LEINTZ-GA­TZA­GA

 

MENDARO

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  María José Tellería Etxe­berría.

 2.  Jesús Oficialdegui Ruiz.

 3.  Jose María Diez López.

 4.  María Nieves Pellus De La Iglesia.

 5.  Jon Estanislao Grande.

 6.  José González Hernández.

 7.  Rosa María Lorenzo Anza.

 8.  Julián Gabino Morgado.

 9.  María Dolores Cejudo Jiménez.

10.  Miguel Eladio Poza Panero.

11.  Aurelia Vilches Muñoz.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Enetz Ezenarro Arriola.

 2.  Dorleta Lazarobaster Arakistain.

 3.  Iñigo Bastida Echeverria.

 4.  Sonia García Raposo.

 5.  Olatz Bizkarguenaga Iñarrairaegi.

 6.  Maria Lourdes Urain Larrañaga.

 7.  Luis Salgado Gómez.

 8.  Javier Muñoz Moreno.

 9.  Ain­tza­ne Lazkano Lizundia.

10.  Jon Larrañaga Gorro­txa­tegi.

11.  María Begoña Ulacia Iriondo.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Amaia Etxa­be Zulaika.

 2.  Igor Rey Arrillaga.

 3.  Lourdes Rodríguez Barreras.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  Iñaki Arregui Uria.

 2.  Angel María Iriondo Gabilondo.

 3.  Maite Apellaniz Arriola.

 4.  Amaia Urra Mardaraz.

 5.  Nerea Isasi Bedayo.

 6.  Jose Manuel Muñoz Díaz.

 7.  Eduardo Zubiaurre Mura.

 8.  Alberto Orbegozo Lazarobaster.

 9.  Irune Iriondo Landa.

10.  Raul Santamarta Criado.

11.  Azibar Iraolagoitia Gallastegui.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Alexander Aramberri Babaro.

 2.  María Paz Berasaluce Iriondo.

 3.  Ramón Alberdi Arteche.

 

MUTRIKU

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  José Angel Lizardi Aguirregomezcorta.

 2.  Ion Gambra Ibarzabal.

 3.  María Elena Cebrian Larrañaga.

 4.  Xabier Eizagirre Aizpuru.

 5.  María Rosario Rementeria Uranga.

 6.  Joseba Andoni An­txu­stegi Maneiro.

 7.  Xabier Egurbide Aristondo.

 8.  Izaskun Iparraguirre Aguirre.

 9.  Victor Manuel Andonegi Gasagae­txe­berria.

10.  Esther Urresti Pazos.

11.  Koldo Burgaña Motrico.

12.  Oihana Iparraguirre Basurco.

13.  Iñaki Arrizabalaga Lecube.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Usua Antia Arrasate.

 2.  Aitor José Agirre­txe­a Barruetabeña.

 3.  Miren Estíbaliz Beristain Rementeria.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  Juan María Aldalur Arocena.

 2.  Jose Luis Matías Bombín.

 3.  Félix Peña Antón.

 4.  Mercedes Gomara Hernández.

 5.  María Pilar Vispo Chamosa.

 6.  Iñaki Letamendia Galdós.

 7.  Juan Carlos Castañeda Aguirre.

 8.  Margarita Gómez Casares.

 9.  Marta Lakidain Zabalza.

10.  María Ángeles Iglesias Couto.

11.  Esteban Elola Irulegui.

12.  Carmelo Hernández González.

13.  Ana María Chaos Álvarez.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Jose Ignacio Palenzuela Arrieta.

 2.  Ainhize Azpiazu Azcarraga.

 3.  Aitor Itza Iparraguirre.

 4.  Garoa Arizmendi Urquiza.

 5.  Ruben Andonegi Belaustegi.

 6.  Haizea Egaña Beristain.

 7.  Izaskun Osinalde De Miguel.

 8.  Jon Andoni Naberan Larrinaga.

 9.  Ane Urkiri Ansola.

10.  Pedro María Andonegui Astigarraga.

11.  Maider Elustondo Elor­tza.

12.  Garbiñe Galparsoro Egurbide.

13.  Federico Jose Herrero Huertas.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Jose María Murugarren Urrutia.

 2.  Ai­tzi­ber Andonegui Egurbide.

 3.  Beñat Arrizabalaga Urquiri.

MUTRIKUKO BERDEAK + INDEPENDIENTEAK (B+I).

Titularrak/Titulares.

 1.  Iñigo Aguirre Arrieta (Independiente).

 2.  Nadia Eremieva Ivanova (Independiente).

 3.  Rafael Pérez Beristain (Independiente).

 4.  Idoia Arrillaga Agirre (Independiente).

 5.  Jon Alberto Lejardi Elosua (Independiente).

 6.  Lourdes Urreisti Ulacia (Independiente).

 7.  Alberto Lejardi Ibarzabal (Independiente).

 8.  Miren Lourdes Alkorta Santos (Independiente).

 9.  Pedro Pablo Yurrita Aguirrezabala (Independiente).

10.  Maria Ines Azpiazu Aguirregomezcorta (Independiente).

11.  Maria Encarnación Turienzo Fernández (Independiente).

12.  Eremia Eremiev Lubenov (Independiente).

13.  Esther Pérez Beristain (Independiente).

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Nekane Aramburu Barrón (Independiente).

OÑATI

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  Ai­tzi­ber Fernández Azurmendi.

 2.  María Pilar Gasco Gonzalo.

 3.  Consuelo Rodríguez Sanz.

 4.  Pedro María Ruiz Ochoa.

 5.  Juan Escolar Esteban.

 6.  Ana Isabel Zaballos De Llanos.

 7.  Ceferino Montes Hernández.

 8.  María Ángeles Apalategui García.

 9.  Ángel Martín Alonso.

10.  Antonio Caballero Colomo.

11.  María Fernández Moreno.

12.  Íñigo Salicio García.

13.  Francisca De La Calle Chapinal.

14.  Guillermo Plaza Baez.

15.  Jose Luis Sánchez García.

16.  Ana Tamara Martín Zuazo.

17.  Aritz Orta Pérez.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Izaro Elorza Arregui.

 2.  Xabier Igartua Loidi.

 3.  Anik Maitane Zubizarreta Arturo.

 4.  Iñaki Olalde Al­tze­lai.

 5.  Maite Antón Leno.

 6.  Iker Oñate Ayastuy.

 7.  Susana Altuna Ugarte.

 8.  Vicente Urrutia Elexpuru.

 9.  Alaitz Kortabarria Igartua.

10.  Asier Iraeta Izagirre.

11.  Ari­tza Rueda González.

12.  Karmelo Guridi Gallastegi.

13.  Nerea Aguirre Garcia.

14.  Santiago Ricardo Ugarte Maiztegui.

15.  Amaia Goitia Añorga.

16.  Ander Aberasturi Elcorobarrutia.

17.  Maria Mercedes Arregui Erostarbe.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Jose Luis Fernández Maure.

 2.  Maria Lourdes Ugarte Alzola.

 3.  Mikel Biain Berraondo.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  Ainhoa Galdos Olazar.

 2.  Andoni Altuna Uribe.

 3.  Amaia Erostarbe Letamendi.

 4.  Jon Kepa Gueracagoitia Arrien.

 5.  María José Etxe­goien Arsuaga.

 6.  Nerea Altube Galdos.

 7.  Angel Biain Peña.

 8.  Xabier Mugarza Ayastuy.

 9.  Angel María Biain Zubiagirre.

10.  Miren Nekane Maiztegui Ugarte.

11.  Iñaki Madina Aguirre.

12.  Aitor Urzelai Inza.

13.  Lide Aran­tza­zu Aranburu Iriondo.

14.  Luis Anduaga Madinazcoitia.

15.  María Margarita Mejia García.

16.  Isidro Palacín Bueso.

17.  María Teresa Azcoitia Guridi.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Mikel García Urtaza.

 2.  Aitor Arregui Murguiondo.

 3.  María Arrate Marquiegui Areito-Aurtena.

SORALUZE

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  Iker Aldazabal Basauri.

 2.  Veronica Galarraga Izaguirre.

 3.  Ramón Gallastegui Aldazabal.

 4.  Abel Olaizola Alberdi.

 5.  María Carmen Ecenarro Totoricagüena.

 6.  Xabier Alberdi Aguirrezabal.

 7.  José javier Garmendia Ondarr.

 8.  María Angeles Arizmendiarrieta Irazabal.

 9.  Amaia Bedaio Aizpiri.

10.  Juan Luis Ugarte Etxa­barria.

11.  Nagore Zabala Arrieta.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  Patricia Borinaga Albéniz.

 2.  Ignacio Rubio Torrientes.

 3.  Francisco José Romero Pozo.

 4.  Ainhoa De Castro Del Bosque.

 5.  Manuel Morales Morales.

 6.  Soledad Del Bosque Zarobe.

 7.  Rafael Gálvez Rueda.

 8.  Rosa Del Bosque Zarobe.

 9.  Daniel Ruiz Gutiérrez.

10.  María Pilar Los Santos Elicegui.

11.  Eladio Vaquero Diez.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Unai Larreategui Azurmendi.

 2.  Ana Rosa Maiztegui Gorostidi.

 3.  Maite Quintanilla Lete.

 4.  Roque Akizu Aizpiri.

 5.  Jone Alberdi Alvarez.

 6.  Lorea De Castro Lete.

 7.  Martin Azkarate Uzin.

 8.  Hiart Arluziaga Ariznabarreta.

 9.  Iker Uzin Larrañaga.

10.  Cristina Jacas Mateu.

11.  Txa­ro Lete Lacuesta.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Aitor Barrutia Aldazabal.

 2.  Maria Francisca Aizpuru Eguren.

 3.  Jose Luis Arizaga Urizar.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/Titulares.

 1.  Francisco Javier Sanz Jaudenes.

 2.  Enrique Pozas Rojo.

 3.  Alejandro Máximo Alonso Gómez.

 4.  Marta Laso Araguas.

 5.  María Elvira Rosciano López.

 6.  Purificación Gómez-Choco Sánchez.

 7.  Francisco Alonso Balbuena.

 8.  Domingo Angel Herradon Borrella.

 9.  Mariano Alonso Torres.

10.  Rocio Martínez Belmar.

11.  Caridad Bermejo González.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Ana Helena Navarro Ruiz.

URRE­TXU

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  Natividad Nieves Medina.

 2.  Jokin García Benítez (Independiente).

 3.  Juana Fernández Refoyo.

 4.  Francisco Parra Moreno.

 5.  Ascensión González Nieto.

 6.  Francisco Javier Martín Mateo.

 7.  María Dolores Segade Blanco.

 8.  Jose Antonio González Benito.

 9.  María Lourdes Canduela Liquete.

10.  Ricardo De La Iglesia Vecino.

11.  José Panizo Rodríguez.

12.  Antonio Méndez Ferrero.

13.  María Ángeles San Martín Fernández.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Iñaki Etxa­niz Arregi.

 2.  Miren Nekane Oruesagasti Aramendi.

 3.  Mikel Elgarresta Mintegui.

 4.  Igone Nestar Del Rio.

 5.  Edurne Holgado Elorza.

 6.  Aitor Diaz De Espada Gorrochategui.

 7.  Maria Matilde Sanz García.

 8.  Ai­tzi­ber Urrestarazu Mugica.

 9.  Ricardo Pedro Babarro Antolín.

10.  Nerea Gabirondo De La Hera.

11.  Jon Altolagirre Askasibar.

12.  Unai Badiola Urrate.

13.  Oihane Zabaleta Mugica.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Jose Luis Garmendia Larraza.

 2.  Igun­tze Aseguino­laza Yurrebaso.

 3.  Ander Ascasibar Iñurritegui.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/Titulares.

 1.  María Tijera Velasco.

 2.  Natividad Martín Ayuso.

 3.  Francisco Labayen Latorre.

 4.  María Antonia Sierra Taborga.

 5.  Javier Romero Rodrigues.

 6.  José Ramón Martínez Pelaez.

 7.  Isidro Martínez Gallego.

 8.  Jose Manuel Dios Santiago.

 9.  Inocencia Lara Jiménez.

10.  Nemesia Isabelina Alvarez García.

11.  Jose Antonio Llop Del Pino.

12.  Juana Serrano Jiménez.

13.  Dolores González Ramírez.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  Jon Koldobika Luqui Albisua.

 2.  Miren Itzi­ar Agirre Berrio­txoa.

 3.  Igor Zubillaga Aguado.

 4.  Juan Luis Albisua Garmendia.

 5.  Maialen Fidalgo Mendizabal.

 6.  Victor Manuel Pérez Eguren.

 7.  Ion Pol Agirre Berrio­txoa.

 8.  Larraitz Urrestilla Beloqui.

 9.  Izaskun Fernández Domínguez.

10.  Ivanka Ognayonova Sevdina.

11.  Sabino San Vicente Alvarez.

12.  Luis María Arrieta Arrizabalaga.

13.  Milagros Alberdi Sasieta.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Karmele Etxeberria Larraza.

 2.  Iakes Antia Juariste.

 3.  Angel Errazu Garate.

ELKARREKIN PODEMOS (Podemos, Ezker Anitza-IU, Equo Berdeak).

Titularrak/Titulares.

 1.  Oroitz Aguirre Imaz.

 2.  Julian Fernandez Charro.

 3.  Alberto La Rosa Viedma (Independiente).

 4.  Irene Gomez Soto (Independiente).

 5.  Diego Gomez Nieves (Independiente).

 6.  Naiara Cabrera Jareño.

 7.  Unai Niño Soriano.

 8.  Iosu Montero Castillo (Independiente).

 9.  Monica Ortigosa Rivero (Independiente).

10.  Roberto Fernando Cervero Ruiz (Independiente).

11.  Oier Mugica Arostegui (Independiente).

12.  Loreto Castaedo Garcia (Independiente).

13.  Iker Cabrera Jareño.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

ESCAÑOS EN BLANCO (EB).

Titularrak/Titulares.

 1.  Daniel Alberdi Colado (Independiente).

 2.  Nerea Icuza Campos (Independiente).

 3.  Luis Antonio Goiri Lasa (Independiente).

 4.  Maria Carmen Colado Ramirez (Independiente).

 5.  Andoni Casales Martinez (Independiente).

 6.  Maria Jesus Felez Julve (Independiente).

 7.  Juan Francisco Aguilera Romero (Independiente).

 8.  Maria Nieves Uresberueta Iriondo (Independiente).

 9.  Mateo Alexander Perez González (Independiente).

10.  Anne Roteta Uresberueta (Independiente).

11.  Jose Antonio Diez Agesta (Independiente).

12.  Sara Roteta Uresberueta (Independiente).

13.  Jagoba Calvo Sarriegui (Independiente).

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

ZUMÁRRAGA

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE).

Titularrak/Titulares.

 1.  Mikel Serrano Aperribay.

 2.  Rosa Maiza Garrido (Independiente).

 3.  Jose María Bermejo Vega.

 4.  Aranzazu González San Vicente.

 5.  Nerea Errasti Valle.

 6.  María Del Mar Iglesias Lorenzo.

 7.  Elena Aliste Fidalgo.

 8.  María Victoria Portugal Llorente.

 9.  Antonio Navarro Pérez.

10.  Daniel De La Iglesia Bragado.

11.  Miguel Ángel Cenera Calvo.

12.  María Mercedes De Pedro Zamarrón.

13.  Ricardo Lozano Landart.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

 1.  Josu Aztiria Urtaran.

 2.  Eñaut Urbizu Etxa­barri.

 3.  Ainhoa Osinalde Zaldua.

 4.  Aritz Elgarresta Berasategui.

 5.  Idoia Aguirre Castaño.

 6.  Maria Lourdes Esnaola Garate.

 7.  Iosu Amenabar Sancho.

 8.  Belen Baztarrika Juanes.

 9.  Juan Carlos Lázaro Lesmes.

10.  Maria Aranzazu Corrales Gutierrez.

11.  Iker Mendizabal Telleria.

12.  Hafsa Qourchi Khaldoun.

13.  Iñigo Garrido Saenz.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Maria Pilar Azcona Juaristi.

 2.  Mikel Go­tzon Elgarresta Kastejon.

 3.  Maria Teresa Ausin Unzurrunzaga.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/Titulares.

 1.  Begoña Pereira Anduaga.

 2.  Jose María Espuny Moyano.

 3.  Jesús Izquierdo Chicote.

 4.  María del Tránsito San Román Nuñez.

 5.  Moisés Rubias Barrera.

 6.  Luis Ceballos Pancorbo.

 7.  Teresa Vozmediano Gómez.

 8.  Francisco José Narbona Soriano.

 9.  María Teresa Moreno De Diezmas Ballesteros.

10.  María Milagros Martín De La Oliva.

11.  Antonio Alvarez-Cascos García-Mauriño.

12.  María Cristina Montejo García.

13.  María Cristina Pérez González.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

ELKARREKIN PODEMOS (PODEMOS-AHAL DUGU-EZKER ANI­TZA-IZQUIERDA UNIDA/EQUO BERDEAK).

Titularrak/Titulares.

 1.  Ines maria Benitez Lozano.

 2.  Raquel Ropero Cabanillas.

 3.  Juan Francisco Blanco Barragan (Independiente).

 4.  Aritz Urra Anduaga.

 5.  Irati Maiztegui Santillan.

 6.  Yon Ander Marcos Lasa (Independiente).

 7.  Igone Tellechea Clavero (Independiente).

 8.  Luis Abelardo Gutierrez Martinez (Independiente).

 9.  Leopoldo Bote Borrego.

10.  Leyre Duran Leza (Independiente).

11.  Roberto Corona Guijarro.

12.  Raisa Ira­txe Garcia Isasa.

13.  Unai Orbegozo Uribesalgo.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

 1.  Josu Idigoras Eguia.

 2.  Daniel Jimenez Alvarez.

 3.  Raquel Blanco Cobos.

 4.  Francisco Javier Ibarzabal Perez.

 5.  Ainhoa Peñagaricano Badiola.

 6.  Xabier Soraluze Jauregi.

 7.  Maria Itzi­ar Urcelay Ibarzabal.

 8.  Juan Jose Sagarna Zumalacarregui.

 9.  Maria Angeles Elorza Zubiria.

10.  Miren Aran­tza Urdangarin Ibarzabal.

11.  Iñigo Peñagaricano Badiola.

12.  Maria Aranzazu Gabiria Picasarri.

13.  Jose Luis Ruiz Idigoras.

Ordezkoak/Suplentes.

 1.  Aitor Esnal Badiola.

 2.  Miren Agur­tza­ne Iturbe Eguren.

 3.  Andoni Ormazabal Amuchategui.