7
BESTE BATZUK

2019KO BATZAR NAGUSIETARAKO HAUTESKUNDEAK

HAUTESKUNDE ADMINISTRAZIOA

TOLOSAKO ESKUALDEKO
HAUTESKUNDE BATZOR­DEA

Ediktua

Raquel Fernandez Martinez andreak, Tolosa Eskualdeko Hauteskunde Ba­tzor­deko idazkariak, hurrengoa.

ZIURTA­TZEN DUT: Hauteskunde Erregimen Orokarri buruzko ekainaren 19ko 5/1985 Lege Organikoaren 47.1 eta 187 artikuluekin bat etorriz, Hauteskunde Ba­tzor­de honi dagozkion 2019ko Ba­tzar Nagusietarako Hauteskundeetara aurkeztutako hautagaien zerrendak, izenpe­tza­ileak zigilaturik eta errubikaturik, honekin batera doazenak direla.

Eta hala ager bedi, eta zabal­tze­aren eta argitara­tze­aren eraginetara, ziurtagiri hau luza­tzen da lehendakari jaunaren oniri­tzi­arekin batera, Tolosan 2019ko apirilaren 22an.—O.E. lehendakaria.—Idazkaria.              (2664)

 

Circunscripción «BIDASOA-OIARTZUN» Eskualdea

EH BILDU.

Titularrak/titulares.

1.  MARIAN BEITIALARRANGOITIA LIZARRALDE.

2.  AMAIA AZKUE EIZAGIRRE.

3.  MAITANE GONZALEZ MUGICA.

4.  JON ZULUETA BERASTEGI.

5.  UNAI IRAOLA AGIRREZABALA.

6.  XABIER OLANO JAUREGI.

7.  JONE ETXE­BERRIA AGIRRE.

8.  EÑAUT TELLERIA URQUIA.

9.  BELEN MAIZA URRESTARAZU.

Ordezkoak/suplentes.

1.  AINARA RODRIGUEZ ZALAKAIN.

2.  JAVIER MONTES MUÑOZ.

3.  KEPA URZELAI GOITIA.

EUZKO ALDERDI JEL­TZA­LEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO.

Titularrak/titulares.

1.  MARKEL OLANO ARRESE.

2.  LEIRE ARTOLA UGALDE.

3.  FELIX MARIA URKOLA IRIARTE.

4.  JOSU IDIGORAS EGUIA.

5.  ARAN­TXA GARIN GARMENDIA.

6.  ENERITZ MIRANDA MUXIKA.

7.  IÑAKI EGIBAR LARRAÑAGA.

8.  MARIA ANGELES LAZCANO LARRAÑAGA.

9.  MAIALEN EZQUIAGA ECHEZARRETA.

Ordezkoak/suplentes.

1.  AINARA AYESTARAN ALDASORO.

2.  ERIC GALVEZ ALVAREZ.

3.  BEGOÑA TOLOSA MENDIA.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE).

Titularrak/titulares.

1.  JOSE IGNACIO ASENSIO BAZTERRA.

2.  PETRA ROMERO POZO.

3.  OSCAR VALBUENA PASCUAL.

4.  NATIVIDAD NIEVES MEDINA.

5.  ALFONSO SEGADE GONZALEZ.

6.  MARIA ISABEL SANCHEZ MARTÍNEZ.

7.  MAIDER LAINEZ LAZCOZ.

8.  MARIA MILAGROS SANZ ROA.

9.  MIKEL SERRANO APERRIBAY.

PARTIDO POPULAR.

Titularrak/titulares.

1.  PELLO MIRENA ATXU­KARRO AGIRREZABALA.

2.  FRANCISCO JAVIER SAENZ MARTINEZ.

3.  JULIO HERREROS SERNA.

4.  ROSARIO GARCIA ESTEBAN.

5.  CECILIA MENDOZA JIMENEZ.

6.  MARIA CRISTINA FARFAN PEÑAFIEL.

7.  MONICA TUBIA TREVIÑO.

8.  ISABEL SANLUIS PEDROSA.

9.  ANGEL YAÑEZ ARES.

Ordezkoak/suplentes.

1.  FERNANDO GOMEZ PATRONI.

ESCAÑOS EN BLANCO - AULKI ZURIAK.

Titularrak/titulares.

1.  DANIEL ALBERDI COLADO (independiente).

2.  MARIA CARMEN COLADO RAMIREZ (independiente).

3.  LUIS ANTONIO GOIRI LASA (independiente).

4.  SARA ROTETA URESBERUETA (independiente).

5.  ANTONIO GARCIA CASTELLON (independiente).

6.  MARIA NIEVES URESBERUETA IRIONDO (independiente).

7.  JOSE MANUEL ROTETA ECHEVERRIA (independiente).

8.  ANNE ROTETA URESBERUETA (independiente).

9.  JON OLACIREGUI ALONSO (independiente).

6. ELKARREKIN PODEMOS.

Titularrak/titulares.

1.  M.ª CARMEN SALIDO SIERRA.

2.  MIREN ALAZNE SUKIA GALPARSORO.

3.  JESÚS LÓPEZ VELASCO.

4.  MARIA DE JESUS SOTO DE LOS SANTOS.

5.  JAIME DURAN LAVIÑA.

6.  MIKEL GONZÁLEZ-ECHEVERRI PEÑAGARICANO.

7.  OLGA HERNÁNDEZ MONTERO.

8.  JUAN IGNACIO ALONSO ARRATIBEL.

9.  MARÍA SOLEDAD VIANA ÁLVAREZ.