7
BESTE BATZUK

2019KO UDAL HAUTESKUNDEAK

HAUTESKUNDE ADMINISTRAZIOA

BERGARAKO ESKUALDEKO
HAUTESKUNDE BATZOR­DEA

Ediktua

D.ª Marta Rodríguez González andreak, Bergarako Eskualdeko Hauteskunde Ba­tzor­deko idazkariak, hurrengoa.

ZIURTA­TZEN DUT: Hauteskunde Erregimen Orokorrari buruzko ekainaren 19ko 5/1985 Lege Organikoaren 47.5 eta 187.4 artikuluekin bat etorriz, Hauteskunde Ba­tzor­de honi dagozkion udalerrietan 2019eko Udal Hauteskundeetara aldarrikatutako hautagaien zerrendak, izenpe­tza­ileak zigilaturik eta errubrikaturik, honekin batera doazenak direla.

Eta hala ager bedi, eta zabal­tze­aren eta argitara­tze­aren eraginetara, ziurtagiri hau luza­tzen da lehendakari jaunaren oniri­tzi­arekin batera, Bergaran 2019eko apirilaren 23an.—O.E. lehendakaria.—Idazkaria.            (2655)

 Circunscripción electoral: ANTZUOLA

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) (PSE-EE (PSOE)).

Titularrak/Titulares.

1.  María Arrate (Miren) Gallastegui Oyarzabal.

2.  Juan Benitez Ferreira.

3.  Agustina Reyes Pineda.

4.  Ramón Hidalgo López.

5.  Isabel Ortiz Ferreira.

6.  Antonia León Dávila.

7.  Antonio Sierra Moto.

8.  María Paz Lucio Arce.

9.  Leandro Pedro García Gonzalez.

10.  Marcelino Pozo Dávila.

11.  Isabel Benitez Ferreira.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

1.  Beñardo Kortabarria Olabarria.

2.  Garazi Larrea Zumelaga.

3.  Mikel Bargiela Iparraguirre.

4.  Josune Martínez Ramírez.

5.  Hodei Aranguren Irizar.

6.  Yon Aranguren Fernández.

7.  María Purificación Arregui San Pedro.

8.  Alazne Jauregui Alcorta.

9.  Iker Manso Igarza.

10.  María Inmaculada Beristain Aramendi.

11.  Igor Larrea Mendizábal.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Maia Mondragón Echániz.

2.  Ramón Aldasoro Magunacelaya.

3.  María Eugenia Dornaletche Retola.

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

1.  Basilio Ormazabal Galarza.

2.  Aitor Mikel Urrutia Oianguren.

3.  Miren Elgarresta Larrabide.

4.  Iñigo Ramírez De Ocariz Telleria.

5.  Dina Múgica Sánchez.

6.  José Ramón Jauregui Guridi.

7.  Bittor Arbulu Olabarria.

8.  Josu Xabier Aranguren Ezpeleta.

9.  María Juana Zabalo Erostegui.

10.  José Ignacio Beltrán Uranga.

11.  Juan José Legorburu Zubillaga.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  José Benito Artozabal Barrenechea.

2.  José Leceta Alberdi.

ARETXABALETA

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

1.  Unai Elkoro Oianguren.

2.  Miren Karmele Uribarri Urresti.

3.  Xabier Ochoa Muñoz.

4.  Ainhoa Cabero García.

5.  Koldo Zubillaga Beltrán de Heredia.

6.  Alexander Dietmar Walter Seiler.

7.  María Pilar Leanizbarrutia Bizkarralegorra.

8.  Francisco Javier Mar Medina.

9.  María Pilar Gorostiaga Larrañaga.

10.  Ignacio Carlos Astiazaran Anchia.

11.  Nerea García Gil.

12.  Juan José Pereira García.

13.  María Carmen Hermosa Crespo.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Mikel Uribetxebarria Barrena.

2.  José Miguel Uribarren Azpiazu.

3.  Arritokieta Oliden Bergara.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) (PSE-EE (PSOE)).

Titularrak/Titulares.

1.  Miren Lorea Lana Jauregui.

2.  Manuela Nerea Alustiza Alonso.

3.  Maximiliano Alonso Pérez.

4.  Jorge De Castro Del Bosque.

5.  Aurelia Alvarez Vidan.

6.  Francisco Blanco Rivero.

7.  Susana Burdell Rodriguez.

8.  Manuel Cámara Alvarez.

9.  Miguel Angel Castaño Alberdi.

10.  Olga Candia Rosales.

11.  Luis Vicente Castellanos De Abajo.

12.  María Candida Dominguez Murga.

13.  Pedro Luis Gabancho Fernandez.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

1.  Ion Albizu González.

2.  Miren Jasone García-Echave López.

3.  Mikel Uribeetxebarria Aldalur.

4.  Ione Ojea Ugarte.

5.  Gorka Gabilondo Jaurregui.

6.  Irati Pagoaga Zaloña.

7.  Naiara Olabarria Bengoa.

8.  Peli Beltrán De Heredia Pérez De Mendiguren.

9.  Miren Goretti Aiastui Antxia.

10.  Garikoitz Iturbe Etxebarría.

11.  Oihana Mata Oyanguren.

12.  Jon Murguiondo Elizburu.

13.  Andrés Leceta Abasolo.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Pedro Mendieta Garmendia.

2.  María Nieves Arana Gartziaetxabe.

3.  Josefa Rosado Carrasco.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/Titulares.

1.  Carlos Mozos Mozos.

2.  Jose Antonio García Garrido.

3.  Adolfo Hernán González.

4.  Angela Hormigo Sánchez.

5.  Ana María Machimbarrena Monedero.

6.  Antonio Gadea Almazan.

7.  Gonzalo De La Cruz De La Cueva.

8.  Mariela Peral Guerra.

9.  Carlos Barba Ruano.

10.  Laura Rodríguez García.

11.  Antonio Alonso Rodríguez.

12.  Sofía Del Rosal Velasquez.

13.  Isabel Alcón Seoane.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

 ELKARREKIN PODEMOS / EZKER ANITZA IZQUIERDA UNIDA / EQUO BERDEAK (PODEMOS, EZKER ANITZA-IU, EQUO BERDEAK).

Titularrak/Titulares.

1.  Rafael Bernal Gato.

2.  Mario Romero Carames.

3.  Ana maría Fernández Carrasco (Independiente).

4.  Iker Carrasco Mendez (Independiente).

5.  Ainhoa Gil Perez (Independiente).

6.  Vicente Carrasco Talego (Independiente).

7.  Alicia Ayuso Salazar (Independiente).

8.  Xabier Villarreal Uriarte (Independiente).

9.  Ana maria Bernal Gato (Independiente).

10.  Francisco Moreno Perez.

11.  Casilda Mendez Cid (Independiente).

12.  Luis Mariano Gomez Sanchez (Independiente).

13.  Rebeca Caballero Suarez (Independiente).

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

MONDRAGÓN

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

1.  Maria Ubarreche Cid.

2.  Anuska Ezcurra Zubizarreta.

3.  Ander Garay Zabaleta.

4.  Miren Edurne Unamuno Rodrigo (Independiente).

5.  Ibon Arrupe Aldecocea.

6.  Maitane Muñoz Goicoechea (Independiente).

7.  Eugenio Uribarren Lasaga.

8.  Amaya Ceciega Garmendia.

9.  Juan Ramon Mendieta Garay.

10.  Vicente Ignacio Echeverria Iriarte.

11.  Aitor Garitano Trojaola.

12.  Luis Maria Apraiz Iturraran.

13.  Carlos Maria Garate Ibarguen.

14.  Sara Sagasta Uribesalgo.

15.  Maria Amaya Azpiazu Aramburu.

16.  Agustin Ugarte Lopetegui.

17.  Maria Luisa Larrañaga Inchausti.

18.  Juan Carlos Garitano Ezcurra.

19.  Maria Aranzazu Aquizu Olano.

20.  Pedro Maria Ruiz De Azua Galdos.

21.  Maria Belvis Pardo Abad.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Pedro Urain Ibarlucea.

2.  Elixabete Echevarria Gonzalez.

3.  Julian Garay Iturbe.

 PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) (PSE-EE (PSOE)).

Titularrak/Titulares.

1.  Oscar García Horrillo.

2.  Yoana Sanchez Herrero.

3.  Aritz Murua Acha (Independiente).

4.  María Blanca Roncal Azanza.

5.  Victoriano Fuentes Noguera.

6.  Matilde Martín Delgado.

7.  Martín García Rubio.

8.  Pilar Diaz Vazquez.

9.  Venancio García Martinez.

10.  María Angeles Garrote Iturriaga.

11.  Casimiro Romero Ortiz.

12.  María Angeles Romero Ortiz.

13.  Jose Francisco Tellechea Diaz.

14.  Ines Sandia Sanchez.

15.  Luis María Javier Lomas Esteban.

16.  Julia Coca Mora.

17.  Milagros Cadavid Malvesado.

18.  Francisco Sandia Sanchez.

19.  Mikele Urrecho De La Fuente.

20.  Gregorio Achutegui Basagoiti.

21.  María Nieves Blanco Conde.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

1.  Maider Morras Azpiazu.

2.  Kepa Urteaga García.

3.  Nerea Hernández Heriz.

4.  Fernando Okina Uranga.

5.  Larraitz Trojaola Berezibar.

6.  Joseba Ezpeleta Irizar.

7.  Itxaro Artola Lizarralde.

8.  Aitor Zubiaga Barrena.

9.  Karmele Iparraguirre Gandiaga.

10.  Gaizka Eraña Arana.

11.  Mireia Muruamendiaraz Gutierrez.

12.  Fernando Ipiña Ortuoste.

13.  Ane Zabala Bruña.

14.  Igor Uribesalgo Olalde.

15.  Jone Usobiaga Arizaga.

16.  Juan José Nafarrete Bolinaga.

17.  Miren Karmele Pérez Lizarralde.

18.  Eneko Arrese Mondragón.

19.  Leire Estévez Del Palacio.

20.  Gotzon Uribetxebarría Leibar.

21.  Miren Jasone Giraldo Menéndez.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Iñaki Tellería Larrañaga.

2.  Miren Olatz Etxabe Okina.

3.  Beñat Zaitegui Beitia.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/Titulares.

1.  Noelí Gavilán Tejada.

2.  Jose Manuel Llinas Arjona.

3.  Laura López Lacarta.

4.  Luis Julián Merino Jiménez.

5.  Antonio De Guindos Jurado.

6.  Maria del Carmen Rosario Martínez Pérez.

7.  Ana Gardón Nuñez.

8.  Francisco Javier Rallo Kaddur.

9.  Miguel Quesada González.

10.  Luis López De La Vega.

11.  Raquel Pérez Mena.

12.  María Elena De Mingo Montealegre.

13.  María Angeles Olivares De Alarcón.

14.  Francisco Javier Agraz Laserna.

15.  Manuel Roldán García.

16.  Ramón Matías Hernanz.

17.  María Delgado De Roblés Sanguino.

18.  Josefa Cristina Carrasco Martínez.

19.  Narciso Calderón Valencia.

20.  José Joaquín Valenciano Ortega.

21.  Guillermina Hernández Mata.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

ARRASATE AURRERA (AA).

Titularrak/Titulares.

1.  Ramón Ugalde Goroztiza.

2.  Victoria Blanco Diaz.

3.  Maialen Gallardo Saiz.

4.  Fernando Ramos Segovia.

5.  Raquel Vita Escobar.

6.  Francisco Gil Prieto.

7.  Asier Bergaretxe Leibar.

8.  Anais Gomes Sánchez.

9.  Juan María Sánchez Pozo.

10.  Elena Uribarren Rodríguez.

11.  Juan Ramón Zubizarreta Arruabarrena.

12.  Elena Joaquín Cabo.

13.  Jose Antonio Zuriarrain Atxa.

14.  Margarita Hidalgo Merchan.

15.  Francisco Javier Tramón Sampedro.

16.  Miriam Abasolo Loiti.

17.  Jesus Vicente Andres Andres.

18.  Amaya Arzamendi Unamuno.

19.  Luis Delgado Diez.

20.  Pablo Busto Zabaleta.

21.  Juan Andres Gallardo Bolaños.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Pedro Alonso Casado.

2.  Ramon Godoy Moraga.

3.  Fernando Jimenez Blazquez.

ELKARREKIN PODEMOS / EZKER ANITZA IZQUIERDA UNIDA / EQUO BERDEAK (PODEMOS, EZKER ANITZA-IU, EQUO BERDEAK).

Titularrak/Titulares.

1.  Igor Urizar Murgoitio.

2.  Eva Abuin Bideburu.

3.  Juan Luis Merino Sanabria.

4.  Taghla Sid ahmed Mohamed salem (Independiente).

5.  Miguel Angel García Fernández.

6.  Mariana Aramburu Garate.

7.  José Antonio Caamaño Rodeiro.

8.  Llira Alonso Tena.

9.  Jose Moto Davila.

10.  María Ascensión García Jiménez.

11.  Julián Feo González.

12.  Manuela Iglesias Martinez.

13.  Sebastián Lozano Fuentes.

14.  María Dolores Iria Urcelai.

15.  Asier Andonegui Astigarraga.

16.  Agurtzane Urizar Murgoitio (Independiente).

17.  José Ignacio Yarza Mendizabal.

18.  Marina Timofeva Bronsted.

19.  Valentín Alonso Pérez (Independiente).

20.  Plácida García Cáceres (Independiente).

21.  Ubaldo Ortiz Rodrigo.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  María Jesús Martín Alfonso.

 

BERGARA

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

1.  Elena Lete Garcia.

2.  Maite Aguirre Iribar.

3.  Joseba Lander Arregui Inchausti.

4.  Irune Galarraga Ecenarro.

5.  Angel Murguiondo Mugica (Independiente).

6.  Esther Ortiz De Zarate Carrillo (Independiente).

7.  Joseba Elosua Urquiri.

8.  Martin Etxaniz Beaskoetxea (Independiente).

9.  Iñaki Arrondo Aguirre (Independiente).

10.  Gemma Cenitagoitia Unzurrunzaga (Independiente).

11.  Josu Ormaetxe De Dios (Independiente).

12.  Markel Ena Arbulu (Independiente).

13.  Maria Dolores Alvarez Ruiz De Gauna (Independiente).

14.  Maritxu Barrena Aranburu (Independiente).

15.  Iñigo Jauregui Beldarrain (Independiente).

16.  Victor Gorrochategui Zanguitu (Independiente).

17.  Miren Izaskun Labaien Bergara.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Jose Ramon Ganchegui Gallastegui (Independiente).

2.  Felicidad Armiño Solorzano (Independiente).

3.  Igor Oyarbide Zubillaga.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) (PSE-EE (PSOE)).

Titularrak/Titulares.

1.  Alberto Alonso Martin.

2.  María Carmen Barrenechea Mariño.

3.  Jose Gonzalez Gomez.

4.  María Mercedes Almeida Alonso.

5.  Juan Chups Alcaraz.

6.  María Pilar Goenaga García.

7.  Juan Pineda Cuesta.

8.  Esmeralda Morcillo León.

9.  Francisco Javier Garay Ascasibar.

10.  Máxima Mercedes Mercedes.

11.  Francisco Morales Clemente.

12.  ana José Pardo Amo.

13.  Angel Alcaraz Alors.

14.  María del Mar Goenaga García.

15.  María del Mar Barrenetxea Mariño.

16.  Natalia Chups Barrenechea.

17.  Alfonso Zafra Delgado.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

1.  Gorka Artola Alberdi.

2.  Ainhoa Lete Zabaleta.

3.  Aitor Aranzabal Gallastegui.

4.  Maria Cristina Marquina Igarza.

5.  Juan Luis González López.

6.  Nagore Iñurrategi Irizar.

7.  Ekaitz Aranberri Zezeaga.

8.  Itsasne Luarizaristi Orbegozo.

9.  Juan José Asula Churruca.

10.  Maite Aranzabal Osinalde.

11.  Gorka Ugalde Ugarte.

12.  Maria Aranzazu Garitano Aseguinolaza.

13.  Yon Suinaga Landa.

14.  Olatz Gabilondo Ugarte.

15.  Alex Arteaga Urrutia.

16.  Maria Nerea Aguirrezabal Gauba.

17.  Pedro Garitano Lascurain.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

Candidatura núm. 4: PODEMOS (PODEMOS).

Titularrak/Titulares.

1.  José María Sasieta Corta.

2.  María Sandra Barrena Lejarza.

3.  inocencio Peñalva Madariaga.

4.  Basilia Corta Villimar.

5.  Gontzon Aranzabal Aguirrezabal (Independiente).

6.  Gertrudis García Hernández.

7.  Jesús Gómez García.

8.  Emilia Carmen Cadiñanos Alonso.

9.  José Guillermo Mansón Muniozguren.

10.  Raquel Gómez Boyer.

11.  Rafael Hers Heiz.

12.  María Mercedes Miguez Albisua (Independiente).

13.  Odilo Sueiro Fernández.

14.  Elisabet Pinto Sasieta (Independiente).

15.  Iñigo Sasieta Corta.

16.  Eleuterio Pineda Cuesta.

17.  Jesús González Falces.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Victorino Dieguez Guerra.

Candidatura núm. 5: IRABAZI / EZKER ANITZA-IZQUIERDA UNIDA / EQUO-BERDEAK (EZKER ANITZA/EQUO).

Titularrak/Titulares.

1.  Aiert Lizarralde Ortiz de Zarate.

2.  Sofia Gimbert Sanchez.

3.  Andres Diez Timofeva.

4.  Antonia Galiot Chups.

5.  Juan Manuel Garcia Delgado.

6.  Maria del Carmen Muela Aparicio.

7.  Daniel Diez Medina.

8.  Isabel Sanz Garitano.

9.  Eugenio Vicente Matilla.

10.  Carmen Zabaleta De Blas.

11.  Miguel Angel Hernandez Saez.

12.  Teodora Delgado Fernandez.

13.  Jakot Carrera Zabala.

14.  Eukene Fernandez Robledo.

15.  Sergio Moto Davila.

16.  Vicente Sanchez Huelva.

17.  M.ª Isabel Salud Areste.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EIBAR

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

1.  Josu Mendicute Rodriguez.

2.  Alberto De La Hoz Gorriti (Independiente).

3.  Maria Mercedes Garate Larrañaga (Independiente).

4.  Maria Elena Ibañez Anuncibay.

5.  Jon Perez Illana.

6.  Amaia Albizu LLubia (Independiente).

7.  Iker Laka Barandika.

8.  Lander Abarrategi Agirre.

9.  Igone Lazpita Aguirregomezcorta.

10.  Isabel Elorza Aranzabal.

11.  Asier Feijoo Sedano.

12.  Ane Abarrategui Baamonde.

13.  Ivan Iriondo Axpe.

14.  Laura Martinez Muñoz.

15.  Oscar Alberdi Sola.

16.  Irma Iris Ruiz Padilla.

17.  Pillipa Milikua Lasuen.

18.  Ione Telleria Guisasola.

19.  Fernando Gutierrez Garate.

20.  Maria Begoña Muguruza Alday.

21.  Alexander Arriola Lizarriturri.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Jesus Maria Aguirre Arriola.

2.  Miren Bakarne Sojo Garate.

3.  Jose Manuel Eguialde Uranga.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) (PSE-EE (PSOE)).

Titularrak/Titulares.

1.  Miguel De los Toyos Nazabal.

2.  Idoya Sarasqueta Aramburu.

3.  Alberto Albistegui Zamacola.

4.  Esther Velasco Juanes (Independiente).

5.  Francisco Javier Lejardi Galarraga.

6.  Patricia Arrizabalaga Larrañaga (Independiente).

7.  Jon Iraola Iriondo.

8.  Ana Telleria Echeverria.

9.  Pedro Escribano Ruiz de la Torre.

10.  María Isabel Larrauri Arriaga.

11.  Santiago Iruretagoyena Pascual.

12.  María Sol Colmenero Vela (Independiente).

13.  Ander Curiel Ayuso.

14.  Isabel Sarasua Anguera (Independiente).

15.  Iñaki Azkue Gonzalez.

16.  María Mercedes Unanue López.

17.  Alejandro Gomez Ullola.

18.  Carlota Utrera Quesada.

19.  Arcadio Benitez Davila.

20.  Ana María Alberdi Ugalde.

21.  Ignacio María (Iñaki) Arriola Lopez.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

1.  Gorka Errasti Bernedo.

2.  Igone Lamarain Cobo.

3.  Miren Baranguan Yarza.

4.  Jose Angel Gimare Escolar.

5.  Ana Francisca Astigarraga Arrizabalaga.

6.  Yon Urrusolo Santos.

7.  Asmae Ourdi El Alaoui.

8.  Antonio Aldalur Irigoyen.

9.  Javier Angel Escudero Pérez.

10.  Maria Rosario Aguirreazaldegui Berriozabal.

11.  Jose Antonio Orueta Guridi.

12.  Amaya Teresa Arregui Fernández.

13.  Iñaki Penedo Eubieta.

14.  Leire Narbaiza Arizmendi.

15.  Jorge Pérez Jauregui.

16.  Iñigo Muñoa Arizmendiarrieta.

17.  Maria Arrate Egurrola Larruscain.

18.  Ibai Diez Elizondo.

19.  Iker Eizaguirre Aguirregomezcorta.

20.  Maria Begoña Vesga Allende.

21.  Aizpea Izagirre Balda.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Serafin Basauri Arteaga.

2.  Aniaiz Ariznabarreta Ibarluzea.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/Titulares.

1.  Francisco Javier Nuñez Alvarez.

2.  Milagros Urizar Aranceta.

3.  María Carmen Larrañaga Maiztegui.

4.  Adolfo Alonso Fernández.

5.  Teodoro Del Valle Bardera.

6.  Isabel Felix Aguilar.

7.  Alvaro Almela Hernández.

8.  Josefa Del Canto Fadón.

9.  Angel Baena Blanco.

10.  Beatriz Peral Ferre.

11.  Luis Peral Guerra.

12.  María Nieves Alonso Ortega.

13.  Ignacio Granados Negro.

14.  Cristina Fernández Torres.

15.  Cayetano Eugenio Torres Moreta.

16.  María Angeles Arias Dominguez.

17.  Raul Terrón Fernández.

18.  Carmen Martín Vilas.

19.  Jose María Erenas Godín.

20.  Claudia María Fernández Martín.

21.  María Isabel Martín Bermejo.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Nuno Aquilino Muiños Fernández.

ELKARREKIN PODEMOS / EZKER ANITZA IZQUIERDA UNIDA / EQUO BERDEAK (PODEMOS, EZKER ANITZA-IU, EQUO BERDEAK).

Titularrak/Titulares.

1.  M.ª Isabel Fernández Pejenaute.

2.  Ander De Los Mozos Bláquez.

3.  M.ª Isabel Rico Paino.

4.  Pablo León Suarez.

5.  Nerea Gredilla Calleja.

6.  Julen Bollain Urbieta.

7.  Nerea Ibaibarriaga De Los Mozos.

8.  Isidoro García Martín.

9.  Iciar Albeniz Mancisidor.

10.  Danel Arizaga Ibaceta.

11.  M.ª Dolores Fernández Aguirre.

12.  Guillermo Felipe Mecolalde Bilbao.

13.  Arrate Albeniz Mancisidor.

14.  Manuel Vázquez Tabero.

15.  Ana Isabel Rodrigo Cuesta.

16.  Tomás Azkue Iñarra.

17.  Nuria Pizarro Avalos.

18.  Juan Antonio Sánchez Vallejo (Independiente).

19.  M.ª Jesús Aguirre Unceta.

20.  José Luis Notario Del Rey.

21.  M.ª Marta Muradás González.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Aitor M.ª San Ildefonso Arteche.

2.  M.ª Isabel González Jiménez.

3.  Joseba Ruiz Simón.

 

ELGETA

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) (PSE-EE (PSOE)).

Titularrak/Titulares.

1.  Elias De Castro Aparicio.

2.  Rosa María Silvano Prieto.

3.  Santiago Pedro Pablo Garciandia.

4.  Angela Gonzalo Castilla.

5.  Pablo Schnell Jordana.

6.  Felisa Merino Calero.

7.  Sergio Montes Garcia.

8.  María Victoria Vazquez Perez.

9.  Valentin Murillo Iñigo.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

1.  Iraitz Lazkano Garitaonaindia.

2.  Ane Bilbao Larrañaga.

3.  Sebastian Aranzabal Aranzabal.

4.  Miren Garbiñe Irazabal Elorriaga.

5.  Ibai Larrañaga Urdampilleta.

6.  Ibai Etxaniz Irazabal.

7.  Victor Manuel Gallastegi Olabarria.

8.  Olaia Jiménez Arrieta.

9.  Maialen Arnedo Gaztelurrutia.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Unai Andrés Arrastia.

2.  Rebeca Ubera Aranceta.

3.  Xoan Xabier Sabajanes Rodríguez.

4.  Maria Gema Izagirre Aranzabal.

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

1.  Aintzane Oyarbide Iruretagoyena.

2.  Irune Berasaluze Lazkano.

3.  Josu Leturia Berasategui.

4.  Mikel Zubiaurre Maillo.

5.  Ana Guillegui Etxebarria.

6.  Patxi Basauri Elcoro.

7.  Miren Idoya Libera Lete.

8.  María Begoña Arocena Sagastiguchia.

9.  Mikeldi Garmendia Lete.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

 

ELGOIBAR

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

1.  Ane Lukene Beitia Arriola.

2.  Yosu Arraiz Aramburu.

3.  Andrea Arriola Ferrer.

4.  Atsegine Uzuriaga Mendizabal.

5.  Iñigo Loyola Garate.

6.  Maialen Gurruchaga Uranga.

7.  Blanca Maria Larrañaga Iriondo.

8.  Gorka Garaizabal Aguirregomezcorta.

9.  Unai Arizmendiarrieta Garcia.

10.  Iñigo Palomino Zubiaurre.

11.  Maria Arrate Iriondo Aristondo.

12.  Aitor Iriondo Unamunzaga.

13.  Silvia Gabiola Colina.

14.  Elias Larrañaga Arriola.

15.  Amaia Churruca Oquina.

16.  Ibai Cid Lizundia.

17.  Ane Miren Etxeberria Murua.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Koldo Galdona Gurruchaga.

2.  Maria Victoria Zabala Fernandez.

3.  Ioseba Arrizabalaga Mendicute.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) (PSE-EE (PSOE)).

Titularrak/Titulares.

1.  Fernando Suarez Varela.

2.  Ariana Nogales Babarro.

3.  Daniel Santos Aragon.

4.  Joseba Fernandez Diaz.

5.  Miren Goretti Azcarate Errasti.

6.  Angel Dionisio Francisco Cabezuelo Segundo.

7.  Francisco Linares Blasco.

8.  Manuel Fernandez Berdasco.

9.  Gloria Piedad Garcia Ceballos.

10.  Silvia Astorga Martinez.

11.  Pedro Nogales Gomez.

12.  María Begoña Nieto Peñas.

13.  Purificación Caballero Madrid.

14.  María Jose Vicandi Santillana.

15.  Jose Luis Romaratezabala Agulla.

16.  Ruth Morcillo Cerdan.

17.  Santiago Sesma Moreno.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

1.  Jon Peli Uriguen Ansola.

2.  Itxaso Egaña Iriondo.

3.  Joseba Osoro Iturbe.

4.  Eneritz Azkue Basurko.

5.  Jorge Hernando Gaona.

6.  Aitziber Aramberri Uranga.

7.  Jon Joseba Etxabe Jauregi.

8.  Jone Olaizola Oñederra.

9.  Jose Javier Arregi Gorrotxategi.

10.  Ainhoa Lendinez Garate.

11.  Jesus Mari Macazaga Eizaguirre.

12.  Mirari Elorza Arrizabalaga.

13.  Gerardo Otero Iglesias.

14.  Miren Itziar Ibabe Iriondo.

15.  Pedro Maria Mendizabal Alberdi.

16.  Miren Itziar Goñi Gabilondo.

17.  Iñaki Lascurain Muruamendiaraz.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Jaione Tudela Velasco.

2.  Iñaki Alberto Ulazia Iraolagoitia.

3.  Nerea Etxeberria Osoro.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/Titulares.

1.  Javier Otero Herrojo.

2.  María Antonia Carmena Arrondo.

3.  Antonio Jesús Ortiz Benavente.

4.  Alfonso Serrano Sánchhez-Capuchino.

5.  Laura De Miguel Ramírez.

6.  Francisco Javier Pérez De Hita.

7.  Ana De La Cruz Herrera.

8.  Carmen Moreno Rodas.

9.  Agustín Calvo Esteban.

10.  Antonio Bautista Vilela.

11.  María Carmen Alonso Gamazo.

12.  Rafael Castillo Justo.

13.  Jose Luis Nuevo Lomillo.

14.  Felisa Dávila Sánchez.

15.  Ignacio Belmonte Rincón.

16.  Montserrat Pérez López.

17.  Tomás Agrelo Ferrer.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  María del Carmen Díaz De Bustamante Cores.

ELKARREKIN PODEMOS / EZKER ANITZA IZQUIERDA UNIDA / EQUO BERDEAK (PODEMOS, EZKER ANITZA-IU, EQUO BERDEAK).

Titularrak/Titulares.

1.  Evaristo Rodríguez Rábano.

2.  Silvia Montes López.

3.  Oscar Ortiz De Lejarazu San José.

4.  Gloria Aguayo Díaz.

5.  Juan Carlos Martín Riesco.

6.  Paola Bosmans Carrillo.

7.  Jesús María Gabilondo Urain.

8.  Jose Manuel Sánchez Bonal.

9.  Gemma García Pastor.

10.  José Zaim Estevez Olivera.

11.  Ainhoa Alonso Muguerza (Independiente).

12.  Andoni Cortazar Andueza (Independiente).

13.  Esperanza Ruiz De Velasco Echeverria (Independiente).

14.  Jose David Muñoz González (Independiente).

15.  Oscar Soria Serra (Independiente).

16.  Maria Mercedes Rascón Del Caño.

17.  Enrique Salgado Ballestero (Independiente).

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

ESKORIATZA

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

1.  José Ramón Zubizarreta Alegría (Independiente).

2.  Maite Uribe Beristain (Independiente).

3.  Antonio Regaños Sajeras (Independiente).

4.  María Purificación Regidor Varela (Independiente).

5.  Josu Miren Ezkurdia Santamaría.

6.  Ana Belén de Castro Ramos (Independiente).

7.  Maite Zubia Atxaba (Independiente).

8.  Sorkunde Pagalday Aguiriano.

9.  Emeterio Gallastegi Goikoela.

10.  Catalina Perez Aranda (Independiente).

11.  Jesús María Izaguirre Viteri.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Pedro María Armendariz Zubizarreta (Independiente).

2.  Edith Altuna Arriola (Independiente).

3.  Carmelo Azkoitia Galdos.

Agrupación de Anteiglesias de Eskoriatza/Eskoriatzako Elizateen Elkartea (EEE-AAE).

Titularrak/Titulares.

1.  Joseba Iñaki Kerejeta Gorostiza.

2.  Iñaki Zurutuza Villar.

3.  Edurne Uribesalgo Pagalday.

4.  Itziar Benavent Arteche.

5.  Irantzu Azkona Arcarazo.

6.  Nerea Quevedo Duran.

7.  Ion Zubizarreta Bengoetxea.

8.  Irma Olabarria Ariznabarreta.

9.  Iñaki Astiasaran Villar.

10.  María Jesus Fernández de Arroyabe Urcelay.

11.  Oier Eskibel Arkauz.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Aintzane Izurrategui Ferrer.

2.  Joseba Arrese Unamuno.

3.  José Antonio Achaga Gorrochategui.

4.  José Ramón Ocaranza Otaudy.

5.  Aitor Telleria Rodriguez.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) (PSE-EE (PSOE)).

Titularrak/Titulares.

1.  Anabel Legaz Canflanca.

2.  Rosalia Garrido Vazquez.

3.  Miguel Angel Fuerte Ballesteros.

4.  Juan Jose García Herrera.

5.  Agustin Gomez Garcia.

6.  Susana Pariente De Prada.

7.  Antonio Herrero Sebastian.

8.  Soraya Gomez Ruiz.

9.  Jose Ramon Hoyos Saiz.

10.  Natividad Hijar Sanchez.

11.  Faustino Hernandez Sequera.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

 

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

1.  Eluska Irazu Hernández.

2.  Nestor Arana Arexolaleiba.

3.  Dorleta Sologaistoa Aguiriano.

4.  Ander Errarte Del Pozo.

5.  Iñaki Lizundia Alvarez.

6.  Naroa Esnal Calero.

7.  Cristina Cardenal Garcia.

8.  Xabier Uriarte Iñurrategui.

9.  Maria Pilar Leceta Arcauz.

10.  Aitor Zubizarreta Alegria.

11.  Beñat Illarramendi Diaz De Guereñu.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Maria Soledad Andrade Martins.

2.  Maria Josefa Sala Elizondo.

3.  Victor Carballares Pérez.

ELKARREKIN PODEMOS / EZKER ANITZA IZQUIERDA UNIDA / EQUO BERDEAK (PODEMOS, EZKER ANITZA-IU, EQUO BERDEAK).

Titularrak/Titulares.

1.  Salvador Gonzalez Santiago.

2.  Blanca Merchan Ropero.

3.  Jose Carlos Garcia Campos.

4.  Maria Manuela Merino Sanabria (Independiente).

5.  Manuel Mata Blanco.

6.  Maria Amparo Jimenez Fuentes.

7.  Jokin Merino Merchan.

8.  Vicenta Deobarro Ramos.

9.  Eulogio Diez Sanchez.

10.  Rosario Rabano Garcia.

11.  Fernando Javier Zugasti Azcarraga.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

LEGAZPI

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

1.  Koldobike Olabide Huelga (Independiente).

2.  Eric Galvez Alvarez.

3.  Iñigo Imaz Alcelay (Independiente).

4.  Maite Lombide Lizarralde (Independiente).

5.  Amaia Zaldua Larrañaga (Independiente).

6.  Francisco Javier Iraeta Alvarez.

7.  Ane Urkiola Alustiza.

8.  aitziber Beldarrain Robles (Independiente).

9.  Mikel Alberdi Larrañaga.

10.  Amaia Aizpurua Makatzaga (Independiente).

11.  Aitor Madina Murua (Independiente).

12.  María José Cantero Garitano (Independiente).

13.  José Javier urcelay Yarza (Independiente).

Ordezkoak/Suplentes.

1.  María Soledad Arostegi Zaldua.

2.  Agustín Beloki Iraola.

3.  María Olatz Urrestilla García.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) (PSE-EE (PSOE)).

Titularrak/Titulares.

1.  Oscar Valbuena Pascual.

2.  Roberto Alonso Yebra.

3.  Nerea López de Heredia Sanz.

4.  María Lourdes Saez Colina.

5.  Javier Arrieta Garate (Independiente).

6.  Manuela Hernández Calvo.

7.  Isidro Alvarez Iglesias.

8.  Juan María Fernández López.

9.  Francisca Cabellero Muñoz-Torrero.

10.  Isaac Galende Galende.

11.  María Gregoria Montejo Casado.

12.  Manuel Panizo Rodríguea.

13.  María del Carmen Galdos Eguiguren.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

Candidatura núm. 3: EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

1.  Edurne González Elorza.

2.  Ivon Alcelay Ugarte.

3.  Maria Asunción Ugarte Sagastizabal.

4.  Igor Romaratezabala Ortiz.

5.  Maria Sarasola Azarola.

6.  Miren Zeberio Morras.

7.  Andoni Aizpeolea Alustiza.

8.  Eñaut Auzmendi Iturbe.

9.  Ana Martín Urmeneta.

10.  Lucio Joaquín Balerdi Arriaran.

11.  Sonia Manso Irurtia.

12.  Maddi Villarreal Lauroba.

13.  Kepa Mirena Solana Arrondo.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Maria Jesús Galartza Larraiotz.

2.  Amaia Zabaleta López.

3.  Josu Uria Azkoitia.

PARTIDO POPULAR (PP).

Titularrak/Titulares.

1.  Eugenio Nasarre Goicoechea.

2.  Mariela Guerra Zunzunegui.

3.  Gonzalo Saiz Fernández.

4.  Fernando Fierro Ramírez.

5.  Paula Villaplana Gaso.

6.  Juan José Fernández Aranda.

7.  Ivan Alvarez Bueno.

8.  María Olga Galindo Carazo.

9.  Emilio Ablanedo Reyes.

10.  María Rosa Benito Lozano.

11.  Modesta Martín Martín.

12.  Ascensión García González.

13.  Fermín Toledo Villarejo.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

ELKARREKIN PODEMOS / EZKER ANITZA IZQUIERDA UNIDA / EQUO BERDEAK (PODEMOS, EZKER ANITZA-IU, EQUO BERDEAK).

Titularrak/Titulares.

1.  Alberto Bezunartea Fernández.

2.  Maria Angeles Valdés Gutiérrez (Independiente).

3.  Elvia Maldonado Flete (Independiente).

4.  Rubén Quintanilla Borrajo (Independiente).

5.  Ana Maria Requejo Díaz (Independiente).

6.  Unai Fragoso Miguel (Independiente).

7.  Haizea Bezunartea García (Independiente).

8.  Jesus Maria Izquierdo Antolín (Independiente).

9.  Aitor Segovia Martín (Independiente).

10.  Sarabel Borrajo Castro (Independiente).

11.  Ekaitz Bezunartea García (Independiente).

12.  Jose Cristian Rodríguez Hernández (Independiente).

13.  Maria concepción Fernández Ortigosa (Independiente).

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Margarita Legarre Pelegrín (Independiente).

LEINTZ-GATZAGA

 

MENDARO

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) (PSE-EE (PSOE)).

Titularrak/Titulares.

1.  María José Tellería Etxeberría.

2.  Jesús Oficialdegui Ruiz.

3.  Jose María Diez López.

4.  María Nieves Pellus De La Iglesia.

5.  Jon Estanislao Grande.

6.  José González Hernández.

7.  Rosa María Lorenzo Anza.

8.  Julián Gabino Morgado.

9.  María Dolores Cejudo Jiménez.

10.  Miguel Eladio Poza Panero.

11.  Aurelia Vilches Muñoz.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

1.  Enetz Ezenarro Arriola.

2.  Dorleta Lazarobaster Arakistain.

3.  Iñigo Bastida Echeverria.

4.  Sonia García Raposo.

5.  Olatz Bizkarguenaga Iñarrairaegi.

6.  Maria Lourdes Urain Larrañaga.

7.  Luis Salgado Gómez.

8.  Javier Muñoz Moreno.

9.  Aintzane Lazkano Lizundia.

10.  Jon Larrañaga Gorrotxategi.

11.  María Begoña Ulacia Iriondo.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Amaia Etxabe Zulaika.

2.  Igor Rey Arrillaga.

3.  Lourdes Rodríguez Barreras.

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

1.  Iñaki Arregui Uria.

2.  Angel María Iriondo Gabilondo.

3.  Maite Apellaniz Arriola.

4.  Amaia Urra Mardaraz.

5.  Nerea Isasi Bedayo.

6.  Jose Manuel Muñoz Díaz.

7.  Eduardo Zubiaurre Mura.

8.  Alberto Orbegozo Lazarobaster.

9.  Irune Iriondo Landa.

10.  Raul Santamarta Criado.

11.  Azibar Iraolagoitia Gallastegui.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Alexander Aramberri Babaro.

2.  María Paz Berasaluce Iriondo.

3.  Ramón Alberdi Arteche.

 

MUTRIKU

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV).

Titularrak/Titulares.

1.  José Angel Lizardi Aguirregomezcorta.

2.  Ion Gambra Ibarzabal.

3.  María Elena Cebriain Larrañaga.

4.  Xabier Eizagirre Aizpuru.

5.  María Rosraio Rementeria Uranga.

6.  joseba Andoni Antxustegi Maneiro.

7.  Xabier Egurbide Aristondo.

8.  izaskun Iparraguirre Aguirre.

9.  Victor Manuel Andonegi Gasagaetxeberria.

10.  Esther Urresti Pazos.

11.  Koldo Burgaña Motrico.

12.  Oihana Iparraguirre Basurco.

13.  Iñaki Arrizabalaga Lecube.

Ordezkoak/Suplentes.

1.  Usua Antia Arrasate.

2.  Aitor José Agirretxea Barruetabeña.

3.  Miren Estíbaliz Beristain Rementeria.

 PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) (PSE-EE (PSOE)).

Titularrak/Titulares.

1.  Juan María Aldalur Arocena.

2.  Jose Luis Matías Bombín.

3.  Félix Peña Antón.

4.  Mercedes Gomara Hernández.

5.  María Pilar Vispo Chamosa.

6.  Iñaki Letamendia Galdós.

7.  Juan Carlos Castañeda Aguirre.

8.  Margarita Gómez Casares.

9.  Marta Lakidain Zabalza.

10.  María Ángeles Iglesias Couto.

11.  Esteban Elola Irulegui.

12.  Carmelo Hernández González.

13.  Ana María Chaos Álvarez.

Ordezkoak/Suplentes.

Autagairik gabe/Sin candidatos.

Candidatura núm. 3: EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu).

Titularrak/Titulares.

1.  Jose Ignacio Palenzuela Arrieta.

2.  Ainhize Azpiazu Azcarraga.

3.  Aitor Itza Iparraguirre.

4.  Garoa Arizmendi Urquiza.

5.  Ruben Andonegi Belaustegi.

6.  Haizea Egaña Beristain.

7.  Izaskun Osinalde De Miguel.

8.  Jon Andoni Naberan Larrinaga.

9.  Ane Urkiri Ansol