4
AUTONOMIA ERKIDEGOKO ADMINISTRAZIOA

EUSKO JAURLARITZA

LAN ETA JUSTIZIA SAILA

Lan eta Gizarte Segurantzako
Gipuzkoako Lurralde Ordezkaritza

EBAZPENA, 2018ko irailaren 13koa, Gipuzkoako lan eta gizarte seguran­tza­ko lurralde ordezkariarena 2019. urterako Gipuzkoako lurraldeko tokiko jaiegunen egutegia ezar­tzen duena.           

Eusko Jaurlari­tzak, apirilaren 10eko 51/2018 Dekretuaren bidez (apirilaren 16ko Euskal Herriko Agintari­tza­ren Aldizkaria) Autonomia Estatutuaren 12. artikulua eta urriaren 23ko 2/2015 Legegin­tza­ko Errege Dekretuaren bidez onartutako Langileen Estatutuaren testu bateginaren 37. artikulua betez, Euskal Autonomia Erkidegoko eremuan, 2019. urtean, igandeez gain, lan-ondorioetarako baliogabe­tzat jo­tzen diren 12 egunen zerrenda onartu du.

12 egun baliogabe horiek honakoak dira:

— Urtarrilaren 1a, Urteberri eguna.

— Mar­txo­aren 19a, San Jose eguna.

— Apirilaren 18a, Ostegun santua.

— Apirilaren 19a, Ostiral santua.

— Apirilaren 22a, Pazko astelehena.

— Maia­tza­ren 1a, Langileen Eguna.

— Uztailaren 25a, Santiago Apostolua.

— Abuztuaren 15a, Jasokundeko Andre Maria.

— Urriaren 12a, Espainiako jai nazionala.

— Azaroaren 1a, Domusantu eguna.

— Abenduaren 6a, Konstituzio eguna.

— Abenduaren 25a, Eguberri eguna.

Aipatutako 51/2018 Dekretuko 2. artikuluan eta Lan eta Justizia Sailaren egitura organikoa eta fun­tzio­nala ezar­tzen duen 84/2017 Dekretuko 15. artikuluan ezarritakoaren arabera, Gipuzkoako lurralde ordezkariari dagokio, udalek proposatuta, bere lurralde historikoan lan ondorioetarako baliogabeak, ordainduak eta ez errekuperagarriak izango diren bi toki-jaiegun ezar­tzea.

Lurraldeko udalekin egin beharreko kon­tsu­ltak egin eta gero, honako hau

XEDATU DUT

Gipuzkoako Lurralde Historikoan, 2019 urterako tokiko eremuko bi jaiegunak, ordainduak eta ez errekuperagarriak, eta lan ondorioetarako egun baliogabe­tzat har­tzen direnak, honako hauek izango dira:

— Uztailaren 31, Loiolako San Inazio eguna, Gipuzkoako Lurralde Historiko osoan.

— Gipuzkoako Lurralde Historikoko udalerri bakoi­tze­rako:

ABALTZISKETA

Ekainak 24

San Juan

 

 

ABALTZISKETA

24 junio

San Juan

ADUNA

Abuztuak 16

 

 

 

ADUNA

16 agosto

 

AIA

Abuztuak 7

San Donato

 

 

AIA

7 agosto

San Donato

AIZARNAZABAL

Irailak 27

S. Migel bezpera aurrekoa

 

 

AIZARNAZABAL

28 septiembre

Antevíspera de S. Miguel

ALBIZTUR

Abuztuak 16

 

 

 

ALBIZTUR

16 agosto

 

ALEGIA

Uztailak 16

Karmen eguna

 

 

ALEGIA

16 julio

Virgen del Carmen

ALKIZA

Irailak 9

 

 

 

ALKIZA

9 septiembre

 

ALTZAGA

Irailak 28

S. Migel bezpera

 

 

ALTZAGA

28 septiembre

Vísp.de S.Miguel

ALTZO

Martxoak 4

Astelehen-Iñauteria

 

 

ALTZO

4 marzo

Lunes de Carnaval

AMEZKETA

Azaroak 11

S. Bartolome

 

 

AMEZKETA

11 noviembre

San Bartolomé

ANDOAIN

Ekainak 24

San Juan

 

 

ANDOAIN

24 junio

San Juan

ANOETA

Ekainak 20

Gorpuzti-eguna

 

 

ANOETA

20 junio

Corpus Christi

ANTZUOLA

Uztailak 19

 

 

 

ANTZUOLA

19 julio

 

ARAMA

Azaroak 11

San Martin

 

 

ARAMA

11 noviembre

San Martín

ARETXABALETA

Abuztuak 16

 

 

 

ARETXABALETA

16 agosto

 

ARRASATE

Ekainak 24

San Juan

 

 

MONDRAGON

24 junio

San Juan

ASTEASU

Ekainak 29

San Pedro

 

 

ASTEASU

29 junio

San Pedro

ASTIGARRAGA

Uztailak 26

Santa Ana

 

 

ASTIGARRAGA

26 julio

Santa Ana

ATAUN

 

 

 

 

ATAUN

 

 

Aia

Uztailak 2

Santa Isabel

 

 

Aia

2 julio

Santa Isabel

S. Gregorio

Irailak 3

San Gregorio

 

 

S. Gregorio

3 septiembre

San Gregorio

S. Martin

Azaroak 11

San Martin

 

 

San Martin

11 noviembre

San Martín

AZKOITIA

Azaroak 30

San Andres

 

 

AZKOITIA

30 noviembre

San Andrés

AZPEITIA

Martxoak 4

Karnabal astelehena

 

 

AZPEITIA

4 marzo

Lunes Carnaval

BALIARRAIN

Maiatzak 15

San Isidro

 

 

BALIARRAIN

15 mayo

San Isidro

BEASAIN

Ekainak 3

Loinatz bigarrena

 

 

BEASAIN

3 junio

S. Martín de Loinaz

BEIZAMA

Uztailak 1

San Pedro ondoko astelehena

 

 

BEIZAMA

1 julio

Lunes siguiente a S. Pedro

BELAUNTZA

Ekainak 24

San Juan

 

 

BELAUNTZA

24 junio

San Juan

BERASTEGI

Abuztuak 10

San Lorentzo

 

 

BERASTEGI

10 agosto

San Lorenzo

BERGARA

Irailak 16

San Martin

 

 

BERGARA

16 septiembre

San Martin

BERROBI

Abuztuak 28

San Agustin

 

 

BERROBI

28 agosto

San Agustín

BIDANIA-GOIATZ

 

 

 

 

BIDANIA-GOIATZ

 

 

Bidania

Abuztuak 26

 

 

 

Bidania

26 agosto

 

Goiatz

Abuztuak 16

 

 

 

Goiatz

16 agosto

 

DEBA

Abuztuak 16

San Roke

 

 

DEBA

16 agosto

San Roque

DONOSTIA

Urtarrilak 21

San Sebastian biharamuna

 

 

SAN SEBASTIAN

21 enero

Siguiente a San Sebastián

EIBAR

Ekainak 24

San Juan

 

 

EIBAR

24 junio

San Juan

ELDUAIN

Irailak 9

Birjinaren jaiotza biharamuna

 

 

ELDUAIN

9 septiembre

Siguiente a la Natividad de la Virgen

ELGETA

Ekainak 28

San Pedro bezpera

 

 

ELGETA

28 junio

Víspera de San Pedro

ELGOIBAR

Urtarrilak 17

San Anton

 

 

ELGOIBAR

17 enero

San Antón

ERRENTERIA

Uztailak 22

Madalena

 

 

ERRENTERIA

22 julio

Mª Magdalena

ERREZIL

Ekainak 13

 

 

 

ERREZIL

13 junio

 

ESKORIATZA

Ekainak 29

San Pedro

 

 

ESKORIATZA

29 junio

San Pedro

EZKIO

 

 

 

 

EZKIO

 

 

Ezkio

Maiatzak 8

S. Migelen agerraldia

 

 

Ezkio

8 mayo

Aparición S. Miguel

S. Lutzi-Anduaga

Ekainak 29

S.Pedro.

 

 

S. Lutzi-Anduaga

29 junio

San Pedro

GABIRIA

Abuztuak 16

San Roke

 

 

GABIRIA

16 agosto

San Roque

GAINTZA

Irailak 30

San Migel biharamuna

 

 

GAINTZA

30 septiembre

Siguiente a San Miguel

GAZTELU

Abuztuak 14

 

 

 

GAZTELU

14 agosto

 

GETARIA

Abuztuak 6

San Salbador

 

 

GETARIA

6 agosto

San Salvador

HERNANI

Ekainak 24

San Juan

 

 

HERNANI

24 junio

San Juan

HERNIALDE

Abuztuak 16

 

 

 

HERNIALDE

16 agosto

 

HONDARRIBIA

Irailak 9

Arantzazuko Ama.

 

 

HONDARRIBIA

9 septiembre

Virgen de Aranzazu

IBARRA

Abuztuak 24

S. Bartolome

 

 

IBARRA

24 agosto

San Bartolomé

IDIAZABAL

Otsailak 4

S. Blas

 

 

IDIAZABAL

4 febrero

S. Blas

IKAZTEGIETA

Abuztuak 10

San Lorentzo

 

 

IKAZTEGIETA

10 agosto

San Lorentzo

IRUN

Uztailak 1

San Martzial

biharamuna

 

 

IRUN

1 julio

Siguiente a

San Marcial

IRURA

Irailak 27

San Migel aurreko ostirala

 

 

IRURA

27 septiembre

Viernes anterior a San Miguel

ITSASO

 

 

 

 

ITSASO

 

 

Itxaso-Alegia auzoa

Uztailak 22

Madalena

 

 

Bº Itxaso-Alegia

22 julio

Mª Magdalena

Itsaso hirigunea

Abuztuak 24

Bartolome deuna

 

 

Itsaso, casco

24 agosto

San Bartolomé

Mendialdea Zozkera

Irailak 7

Kizkitzako Ama Birjinaren bezpera

 

 

Mendialdea

7 septiembre

Víspera de la Virgen de Kizkitza

ITSASONDO

Irailak 20

 

 

 

ITSASONDO

20 septiembre

 

LARRAUL

Abuztuak 3

 

 

 

LARRAUL

3 agosto

 

LASARTE-ORIA

Ekainak 29

San Pedro

 

 

LASARTE-ORIA

29 junio

San Pedro

LAZKAO

Apirilak 29

S. Prudentzio biharamuna

 

 

LAZKAO

29 abril

Siguiente a S. Prudencio

LEABURU

Ekainak 28

San Pedro aurrekoa.

 

 

LEABURU

28 junio

Anterior a San Pedro

LEGAZPI

Maiatzak 3

Santikutz.

 

 

LEGAZPI

3 mayo

Santa Cruz

LEGORRETA

Maiatzak 30

Asentsio eguna

 

 

LEGORRETA

30 de mayo

La Ascensión

LEINTZ‑ GATZAGA

Irailak 6

 

 

 

LEINTZ‑ GATZAGA

6 septiembre

 

LEZO

Irailak 14

Gurutz Santuaren gorespena

 

 

LEZO

14 septiembre

Exaltación de la Santa Cruz

LIZARTZA

Irailak 9

 

 

 

LIZARTZA

9 septiembre

 

MENDARO

Uztailak 26

Santa Ana

 

 

MENDARO

26 julio

Santa Ana

MUTILOA

Ekainak 29

San Pedro

 

 

MUTILOA

29 junio

San Pedro

MUTRIKU

Uztailak 22

Madalen eguna

 

 

MUTRIKU

22 julio

Mª Magdalena

OIARTZUN

Abuztuak 3

Done Eztebe

 

 

OIARTZUN

3 agosto

San Esteban

OLABERRIA

Ekainak 24

San Juan

 

 

OLABERRIA

24 junio

San Juan

OÑATI

Irailak 9

Arantzazuko Ama

 

 

OÑATI

9 septiembre

Virgen de Aránzazu

ORDIZIA

Uztailak 26

Santa Ana

 

 

ORDIZIA

26 julio

Santa Ana

ORENDAIN

Abuztuak 16

Amabirjin 2.a

 

 

ORENDAIN

16 agosto

Sig. a la Virgen

OREXA

Maiatzak 3

Santa Kruz

 

 

OREXA

3 mayo

Santa Cruz

ORIO

Ekainak 29

San Pedro

 

 

ORIO

29 junio

San Pedro

ORMAIZTEGI

Azaroak 30

San Andres

 

 

ORMAIZTEGI

30 noviembre

San Andrés

PASAIA

 

 

 

 

PASAIA

 

 

Donibane

Ekainak 24

S. Juan

 

 

Donibane

25 junio

San Juan

San Pedro

Ekainak 29

San Pedro

 

 

San Pedro

29 junio

San Pedro

Antxo

Uztailak 8

San Fermin biharamuna

 

 

Antxo

8 julio

Siguiente a San Fermín

Trintxerpe

Uztailak 16

Karmengo Ama

 

 

Trintxerpe

16 julio

Virgen del Carmen

SEGURA

Ekainak 24

S. Juan

 

 

SEGURA

24 junio

S. Juan

SORALUZE

Uztailak 26

Santa Ana

 

 

PLACENCIA DE LAS ARMAS

26 julio

Santa Ana

TOLOSA

Ekainak 24

San Juan

 

 

TOLOSA

24 junio

San Juan

URNIETA

Irailak 30

San Migel biharamuna

 

 

URNIETA

30 septiembre

Siguiente a San Miguel

URRETXU

Irailak 23

Santa Anastasia

 

 

URRETXU

23 septiembre

Santa Anastasia

USURBIL

Uztailak 2

Santixabel

 

 

USURBIL

2 julio

Santa Isabel

VILLABONA

Uztailak 26

Santa Ana

 

 

VILLABONA

26 julio

Santa Ana

ZALDIBIA

Urriak 7

Santa Fe biharamuna

 

 

ZALDIBIA

7 octubre

Siguiente a Santa Fe

ZARAUTZ

Ekainak 26

San Pelaio

 

 

ZARAUTZ

26 junio

San Pelayo

ZEGAMA

Ekainak 10

Mendekoste astel.

 

 

ZEGAMA

10 junio

Lunes Pentecostés

ZERAIN

Abuztuak 16

San Roke

 

 

ZERAIN

16 agosto

San Roque

ZESTOA

Maiatzak 3

Santakurutz

 

 

ZESTOA

3 mayo

Santa Cruz

ZIZURKIL

Irailak 9

Arantzazuko Ama

 

 

ZIZURKIL

9 septiembre

Nª Sª de Arantzazu

ZUMAIA

Ekainak 29

San Pedro

 

 

ZUMAIA

29 junio

San Pedro

ZUMARRAGA

Uztailak 2

Santa Isabel

 

 

ZUMARRAGA

2 julio

Santa Isabel

 

Donostia, 2018ko irailaren 13a.—Ramon Ler­txu­ndi Aranguena, lurralde ordezkaria.      (6214)